Hráči jedenáctého celku druholigové tabulky dostali pořádně do těla, trénovali čtyřfázově. Fotbal si neužili, potili se v posilovně a poznávali terény v okolí Luhačovic a Pozlovic. „Kluci to poctivě odmakali a podle výsledků ze sporttesterů je možné říci, že to bylo nejnáročnější soustředění, které jsme tady měli," srovnával třinecký asistent trenéra Martin Zbončák tři kempy na Valašsku.

„Kondiční soustředění proběhlo téměř ideálně, hráči splnili naše očekávání. Dvakrát jsme měli k dispozici halu, kde jsme trénovali obratnostní prvky. Kluci si také zahráli fotbal a basketbal, zbytek tvořilo posilování a běhaní. Zařadili jsme i běhy na rychlostní vytrvalost, ve kterých šli kluci až na krev. Věřím, že nám to v jarní části pomůže," pokračoval Zbončák. Někteří jeho chráněnci museli kvůli zdravotním lapáliím polevit. Až se dají do pořádku, budou manko dohánět.

V Třinci se letos rozhodli pozměnit model přípravy, zápasy přijdou na řadu až po tvrdé dvoutýdenní dřině. Ve středu připravenost Třince otestuje prvoligové Slovácko, v sobotu odpoledne pod Javorový dorazí Rozwój Katowice, nováček druhé nejvyšší soutěže v Polsku. Zimních prověrek mají třinečtí fotbalisté před sebou celkem jedenáct.

„Chceme dát šanci všem hráčům, ale kdo z nich nakonec bude hrát, to určí až jejich zdravotní stav. Po svých svěřencích budu chtít kompaktní hru s důrazem na přechodovou fázi. Při zisku míče rychle dopředu, po jeho ztrátě se okamžitě zkonsolidovat a vrátit dozadu. Jsem zvědav, jak se s tím vypořádají krajní hráči," řekl trenér pro jarní část Karel Kula. Do hry nasadí bosenského stopera Muamera Avdiče, který si druhou ligu osvojil ve Znojmě a v Mostě, poslední půlrok válčil v dresu třetiligové Viktorie Žižkov.

Nejen v nejbližších dvou zápasech, ale též po celé jaro bude Třinec pravděpodobně postrádat levého beka Jiřího Janoščína, který v Brně zaujal trenéra Kotala, takže se Zbrojovkou zřejmě vyrazí na herní soustředění do tepla.

(rom)