Takzvaným půlmistrem se stal celek Gami Sportu, který v dosavadním průběhu soutěže ztratil pouze dva zápasy. Těsně za vedoucím týmem je těšínský Barny Team, který po loňské premiéře patří k překvapení soutěže, když za jeho výkony podpořenou dobrou defenzívou stojí brankář Jan Trzyniecki. Toho v útoku zdárně ještě doplňuje nejlepší střelec soutěže Lukáš Sikora. Bronzový stupínek patří momentálně dalšímu nováčkovi soutěže, a to týmu FC Lajk. Hráči Lajku působí i přes velice mladý kádr v soutěži zkušeným a sehraným dojmem. Na čtvrtém místě se drží Real Kambys, který se ligy účastní již potřetí a určitě by rád letos zamíchal s konečným pořadím. Pátá příčka patří hráčům Osůvek United, kteří střídají dobré výsledky s těmi horšími. Druhé polovině tabulky vévodí futsalisté Relaxu, kterým utekl začátek soutěže vinou nesehranosti a neúplné sestavy zaviněné velkou marodkou. Hráči Relaxu ale jistě ještě neřekli své poslední slovo a ve zbývající části soutěže budou chtít manko z prvních kol co nejdříve umazat. Sedmá příčka patří celku z Nebor, který boduje podle sestavy, v jaké se na dané utkání dostaví. Pokud Neborští před nedávnem dvakrát zaváhali a v tabulce se propadli, o tomto víkendu se jim podařilo získat ze dvou utkání jedno vítězství a se čtrnácti získanými body ztrácí na třetího v tabulce jen šest bodů. A to jistě není až takový značný odstup, se kterým by se do konce soutěže nedalo nic dělat.

Tým Nebor je pak následován dalším nováčkem soutěže Profiúklidem, který rovněž doplácí na svůj nestabilní kádr. Na devátém místě jsou momentálně mladíci ze Started From The Botoom, kteří jsou po loňském oťukávání v soutěži hodně nebezpeční, což na vlastní kůži poznali například futsalisté Relaxu, Profiúklidu, Tipu či FC Lajku, kteří s tímto bojovným družstvem body ztratili. Poslední příčku prozatím okupuje ambiciózní FC Tip. Hráči Tipu se po prvním kole vyhřívali na čele průběžného pořadí, jenže následných osm porážek v řadě je odsunulo na úplně opačnou stranu tabulky. Hráči Tipu mají dost zkušený tým, který by se do konce soutěže měl jistě z krize ještě dostat. Vždyť v loňském ročníku slavil tento celek třetí místo.

Nejlepším střelcem soutěže je zatím Lukáš Sikora z Barny Teamu, který doposud nastřílel třináct branek. Všechna utkání Třinecké futsalové ligy řídí jako hlavní Marek Klečacký z Třince. „Velké díky patří organizátorům soutěže, kteří letošní ročník opět posunuli kousek dopředu. Hlavně pak Rosťovi Turoňovi, který má nad vším pečlivý dohled. Uvidíme, kdo letos zvedne pohár pro vítěze. Vše se dozvíme po posledním kole," sdělil Lukáš Turoň.