V úterý 5. července v 10 hodin opět vypukne soutěž O penaltového krále Moravskoslezského kraje. Tentokrát ale se změnami.

První je místo. Hukvaldy jako takové zůstávají, ale kvůli rekonstrukci tamního hřiště museli organizátoři improvizovat a přesunout se do areálu bývalého koupaliště. „Měli jsme nabídky z okolí, ale chtěli jsme zůstat na Hukvaldech. Navíc na to nepotřebujeme hřiště šedesátkrát sto metrů. Stačí malý plácek," vysvětluje otec myšlenky z organizujícího futsalového klubu Růžových Tlapiček Hukvaldy Adam Hubeňák.

Právě menší prostor je důvodem, že se hlavní kategorie odkope na dvě velké branky, pro hráče do 15 let pak zůstává jedna menší. „Tento deficit dorovnáváme tím, že je dřívější začátek. Proto registrace začínají už v 10 hodin," dodává Hubeňák. Zápisné činí sto, respektive padesát korun. Pro první neúspěšné pokusy pak zůstává padesátikorunová možnost vykoupení. Pozitivní však je, že vítěz si odnese nově deset tisíc korun, mezi mladými je pak odměna tři tisíce. „Ať se vítěz poměje. Myslím, že to může být pro spoustu kluků atraktivní. Než chodit celý měsíc na brigádu, tak je lepší si peníze vydělat takhle," míní Hubeňák.

Pořadatelé mají připraveno také jedno překvapení, které však ještě není dojednáno. „Proto jej nechci prozrazovat, ale myslím, že půjde o zajímavou akvizici," je tajemný Adam Hubeňák, který věří, že po loňské stagnaci počet účastníků opět vzroste. „Loni jsme trefili zrovna nejteplejší den v roce. To jsem si později ověřoval. Všechna koupaliště pak praskala ve švech, což se podepsalo na účasti. Letos jsme proti tomu lehce „pojištěni", jelikož v blízkosti areálu je řeka, takže není problém se zajít zchladit. Jinak počasí u nás nerozhoduje," říká Hubeňák s tím, že i pro případ deště jsou místa zastřešena. „Zázemí je fajn, takže snad lidi počasí neodradí. V obou kategoriích dohromady se určitě ke dvěma stovkám účastníků dostaneme," zakončuje s vírou Adam Hubeňák.