Jednodenní turnaj se konal ve sportovním areálu MFK Frýdek-Místek za účasti šesti školních týmů. Vítězem se nakonec stala třinecká Střední odborná škola(na snímku organizátorů), která si ve finále poradila s celkově druhým týmem turnaje SPŠ, OA a Jazyková škola z Frýdku-Místku.

Na bronzovém stupínku skončila pak Střední škola elektrostavební a dřevozpracující Frýdek-Místek. Třinečtí tak postoupili do krajského finále, které se uskuteční ve středu 30. dubna ve Frýdku-Místku. Finálového klání se zúčastní rovněž i frýdecko-místecká Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, která bude pořadatelem turnaje.

Krajským finále však letošní Pohár Josefa Masopusta nekončí, naopak jeho vítěz postupuje do mezikrajské kvalifikace, ze které se dále postupuje až do republikového finále, které se odehraje ve druhé polovině května na domovském stadionu Josefa Masopusta – na dejvickém stadionu Dukly Praha, který je znám pod názvem Juliska.(mac, sch)

Proč Pohár Josefa Masopusta?

Turnaj středoškolských fotbalových družstev je poctou legendě světového fotbalu. Josef Masopust během své aktivní kariéry dosáhl vrcholných úspěchů ve svém konání a patřil k nejlepším světovým hráčům. Jedním ze základních smyslu projektu Poháru Josefa Masopusta je připomenout příklad osobnosti tohoto fenomenálního sportovce šedesátých let dvacátého století, ukázat, že má smysl přistupovat k plnění svých povinností odpovědně.

Ukázat, že sny jsou splnitelné, a že pokud člověk něco opravdu chce, má šanci svých snu dosáhnout.

Celý turnaj vyhlašuje Klub přátel Josefa Masopusta o. s. a Asociace školních sportovních klubu ČR o. s., partnery jsou Asociace krajů CR a Fotbalová asociace CR, v Moravskoslezském kraji je pak projekt realizován za finančního přispění Moravskoslezského kraje a koná se pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka.