„Druholigovému soupeři jsme nemohli konkurovat. Řekl bych, že výsledek je pro nás dost krutý. Třinec jsme podle mě ani nepustili do skutečně vyložených šancí. Ale byl to kvalitní soupeř, který využil i ne tak jasné příležitosti," říkal po zápase trenér domácích Jiří Navrátil. Hlavně v defenzivě bylo jeho mužstvo oproti čtyřbrankovému fiasku se Slováckem v prvním kole MSFL důslednější. „Obrana byla určitě organizovanější, to je pro nás povzbuzení před zápasem v Hulíně," řekl Navrátil, jehož tým poprvé kapituloval ve 26. minutě.

Centrovaný míč z levé strany propadl až na zadní tyč. Tam si ho zpracoval Malíř, položil se do voleje a pohlednou střelou přes celou branku otevřel skóre.

Postupová tajenka byla definitivně rozřešena brzy po přestávce.

Dvakrát během tří minut se trefil Motyčka. Nejdřív hlavou přehodil Uvízla, který trochu netakticky vyběhl. A pak krásně napřáhl z pětadvaceti metrů, balon sklouzl na mokré trávě a zapadl přesně k tyči uničovské branky. O vítězi nebylo pochyb. V prvním poločase přitom Uničov nehrál zle. Hlavy třineckým obráncům motal hlavně Jeřábek. Žádná z akcí se ale neujala, stejně jako střela Žmolíka z dálky. „Když se člověk podívá do historie poháru, tak zjistí, že Uničov byl vždycky kat favoritů, ať to byla Opava, nebo třeba Olomouc. Jeli jsme sem tedy s respektem k soupeři. Dnes jsme ale dokázali jeho sílu eliminovat, dát tři branky a postoupit," byl spokojený trenér Třince Marek Kalivoda. „Agresivitou a napadáním jsme soupeře odřízli od útočné hry, i když pár brejků tam měli. Nutili jsme je k chybám, soupeř je dělal, vytvořili jsme si stadardky a nakonec dali i góly. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a byl bych rád, kdyby to přenesli i do druhé ligy," dodal Kalivoda.

Třinec se ve třetím pohárovém kole utká s vítězem souboje Velké Meziříčí – Sigma Olomouc, který se hraje 2. září.

SK Uničov – FK Fotbal Třinec 0:3 (0:1)

Branky: 26. Malíř, 53. a 56. Motyčka. Rozhodčí: Machálek – Peřina, Pochylý. ŽK: Heinz, Vejvoda – Motyčka. Diváci: 269.
Uničov: Uvízl – Heinz (65. Kuba), Horák, Vejvoda, Koutek – Juřátek – Jeřábek (76. Kasal), Nuc (65. Konečný), Žmolík, Vasiljev – Krč. Trenér: Jiří Navrátil.
Třinec: Rohel – Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Malíř (86. Kundrátek), Hupka, Motyčka, Ceplák (70. Lukáš) – Smetana (76. Dedič), Joukl. Trenér: Marek Kalivoda. JIŘÍ FIŠARA

Zbývající zápasy 2. kola Poháru České pošty:
19. srpna 17:00 Viktoria Žižkov – Jihlava, 20. srpna 17:00 Tachov – Táborsko, Domažlice – Dukla Praha, 2. září 17:00 Velké Meziříčí – Sigma Olomouc.
Program 3. kola Poháru České pošty (6. září):
Živanice – Sparta Praha, Admira Praha – FC Hradec Králové, FK Bohemians Praha – Teplice, Pardubice – Domažlice/Dukla Praha, Vlašim – Příbram, Slavia Praha – Viktoria Žižkov/Jihlava, Dobrovice – Jablonec nad Nisou, Štěchovice – Mladá Boleslav, Ústí nad Labem – Slovan Liberec, Dynamo České Budějovice – Bohemians Praha 1905, Frýdek-Místek – Baník Ostrava, Znojmo – Zbrojovka Brno, Zlín – Slovácko, Velké Meziříčí/Sigma Olomouc – Třinec, Karviná – Opava, Tachov/Táborsko – Viktoria Plzeň.