Olomoucká Sigma se trápí, v druholigové soutěži ji to nejde a chuť si nespravila ani v Poháru FAČR. Do zápasu na Andrově stadionu vstupovala jako favorit, ale svou hrou zklamala nejen patnáct stovek diváků, ale též zkušeného kouče Leoše Kalvodu. Hanáci sice několik možností ke skórování měli, leč na brankáře Bruka si nepřišli. Zahradníček s Ordošem měli vychýlená mířidla, Varadi namířil zase do tyče.

„Mně se naše hra vůbec nelíbila. Nemůžeme se vymlouvat na to, že nám chyběli někteří hráči základní sestavy, soupeř na tom byl podobně. Bojovnost nám stále chybí. Pokud tam tohle nedají, tak nemají šanci, aby se posunuli někam dál," zlobil se olomoucký stratég Leoš Kalvoda. „Jestli chceme něco hrát, tak tam musíme dát napřed bojovnost, pak přidat fotbalovost. Ale my to děláme opačně. My chceme hrát fotbal, ale bojovnost je nulová," dodal protřelý kouč.

Hosté z Třince se snažili vycházet z pečlivé defenzívy, a přestože nebyli u míče tolik jako jejich soupeř, několikrát mu pořádně zavařili. Lukáš pálil vedle, Gomola taktéž a po kolmici Kundrátka stejný hráč nastřelil brankáře Reichla, který proti němu vyběhl mimo šestnáctku.

Jediným hráčem, který rozvlnil domácí síť, byl útočník Dedič, trefil se hlavou po přesném centru Málka. Oba aktéři gólové situace si řekli o pozornost trenéra Kalivody, jenž doposud převážně sázel na zkušené borce, kterým dal tentokrát volno. Palečka, Vomáčku, Cepláka, Joukla a Smetanu trenér šetřil pro náročný domácí dvojzápas se Znojmem a Olomoucí.

„S naším výkonem, zejména v první půlce, nejsem spokojený. Myslím, že umíme víc, než jsme tady ukázali. Na druhou stranu tam byla nezměrná bojovnost, dokázali jsme si pohlídat standardky. Myslím, že průběh utkání byl podobný zápasu Olomouc – Znojmo. I tam Olomouc svého soupeře zmáčkla, to se stalo i dnes. Několikrát při nás stálo štěstí. Takže to beru jako šťastné, odbojované vítězství," přiznal trenér Třince Marek Kalivoda.

Ve čtvrtém kole, které se hraje na dva vítězné zápasy, Třinec narazí na Opavu, jež přešla přes Karvinou.

SK SIGMA OLOMOUC – FOTBAL TŘINEC 0:1 (0:1)

Branka: 43. Dedič. Rozhodčí: Marek, ŽK: Navrátil, Rajnoch – Kubáň. Diváci: 1470.

Třinec: Bruk – Velner, Čelůstka, Kubáň, Zawada – Hupka, Motyčka – Malíř (62. Kundrátek), Málek, Lukáš – Dedič (46. Gomola). Trenér: Marek Kalivoda.

ROMAN BASELIDES