Fincentrum krajský přebor mužů

Čelo tabulky se po čtvrteční předehrávce 15. kola pěkně srovnalo. Mezi prvním Krnovem a šestými Dětmarovicemi je rozdíl pouhých tří bodů. I proto budou chtít fotbalisté Janovic v nedělním zápase v Oldřišově naplno bodovat.

Další dva okresní zástupci budou zítra bojovat mezi sebou. Do Frýdlantu, který je momentálně dvanáctý, přijede prozatím poslední Čeladná. „Jde o derby, které je vždy ošidné. My však jdeme do utkání s jasným cílem zvítězit,“ burcuje před utkáním frýdlantský kouč Josef Sláma.

Krajský přebor, 13. kolo

Sobota 30. října:Opava 2004 – Hradec n. Mor. 14.00 (hř. Velké Hoštice), Petřkovice – Dětmarovice 14.00, Český Těšín – Bohumín 14.00, Jakartovice – Háj ve Slezsku 14.00.
Neděle 31. října: Frýdlant n. O. – Čeladná 14.00, Krnov – Frenštát p. R. 14.00, Pustá Polom – Rýmařov 14.00, Oldřišov – Janovice 14.00.

I. A třída, skupina A

Tři porážky s celky z popředí tabulky rázem odsunulo tým Vratimova na předposlední příčku tabulky. Svěřenci trenéra Andrejka mají na svém kontě deset bodů a v zítřejším odpoledni je opět nečeká lehký soupeř. Vratimovští se totiž představí na půdě druhého celku z Polanky.

I. A třída, sk. A, 13. kolo

Sobota 30. října:Ludgeřovice – Bohuslavice 14.00.
Neděle 31. října: Mokré Lazce – Kobeřice 14.00, Štěpánkovice – Velké Hoštice 14.00, FC Bílovec – Krásné Pole 14.00, Slavoj Bruntál – Slavkov 14.00, Polanka – Vratimov 14.00, Šilheřovice – Bolatice 14.00.

I. A třída, skupina B

Šesté Smilovice hrají zítra na hřišti posledních Vlčovic. Tým trenéra Pavla Smatany si jede pro tři body, kterými by jednak alespoň z části odčinil poslední domácí ztráty (2:3 s Brušperkem a 4:4 s Heřmanicemi) a jednak se ještě více přiblížil vrchním patrům tabulky I. A třídy, do kterých by se rád dostal. „Z posledních dvou zápasů ve Vlčovicích a se Starým Městem chceme vytěžit plný počet šesti bodů. Pevně věřím, že naše složení bude lepší, než posledně, a že obě utkání zvládneme. V první řadě se ale soustředíme na duel ve Vlčovicích,“ zdůraznil trenér Smilovic Pavel Smatana.

Forma fotbalistů Brušperku jde nahoru, v posledních třech kolech získali sedm bodů. Tentokrát přivítají na svém hřišti předposlední Horní Suchou. „Bodů jsme už rozdali dost, takže v posledním domácím utkání chceme zvítězit a posunout se do středu tabulky. Pokud se vyvarujeme hrubých chyb v obraně a proměníme šance, tak by to mohlo vyjít,“ věří tajemník Svatopluk Slovák.

I. A třída, sk. B, 13. kolo

Sobota 30. října:Stonava – Raškovice 14.00, Brušperk – Horní Suchá 14.00, Veřovice – Stará Bělá 14.00, Heřmanice – Bystřice 14.00, Staré Město – MFK Karviná B 14.00.
Neděle 31. října: B. Albrechtice – Šenov 14.00, Vlčovice – Smilovice 14.00.

I. B třída, skupina C

Fotbalisté Hnojníku chtějí v na půdě silné Dolní Lutyně uhrát tři body, které by jim pomohly uniknout ze spodku tabulky. V předchozích zápasech střádali body a pod vedením staronového trenéra Mariana Kuczyńského postupně napravovali to, co v první polovině podzimu pokazili. Ztrátu na týmy před sebou stáhli, ale jedenáct bodů prozatím stačí na předposlední, třinácté místo. „Nutně potřebujeme další body. Nejvíce by se nám jich hodilo šest. Sice nás čekají silná mužstva Lutyně a Nýdku, ale na druhou stranu proti tabulkově lepším se nám většinou hraje lépe,“ uvažoval trenér Hnojníku Marian Kuczyński.

Dalším celkem, který nutně potřebuje body, jsou fotbalisté Mostů u Jablunkova. Zatímco v předešlých dvou sezonách po podzimu byli v popředí tabulky, v probíhající sezoně jsou na opačném konci. Dvanáct bodů znamená dvanácté místo, s nímž v žádném případě nemůže panovat spokojenost. Staronový kouč Pavel Vavřač, který na lavičce vystřídal Vítězslava Bazgiera, se snaží svůj celek vytáhnut nahoru. Mostečtí pár zápasů vyhráli a dostali se z nejhoršího venku. V potížích se ocitli částečně i po prohře v Dolní Lutyni, kde prohráli vysoko 8:2. Trenér Pavel Vavřač doufá, že v Dolní Datyni to bude jiné, že tam jeho mužstvo uhraje příznivý výsledek. „Pro nás je cenný každý bod. Vyzve nás soupeř, na jehož trávníku se vyhrává málokdy. Čeká nás nesmírně těžké střetnutí, ale pokud budeme mít trochu štěstí, můžeme bodovat,“ řekl trenér Mostů Pavel Vavřač.

Fotbalové Nebory v létě prošly výraznou kádrovou obměnou. Přesněji řečeno, přišly o řadu hráčů, kteří jim na jaře pomohli udržet I. B třídu. Maier, Pszczolka, Franek, Byrtus - ti všichni už v Neborech nenastupují. Oslabeného týmu se ujal staronový trenér Radek Morcinek. Jeho úzký kádr doplněný o nadějné mladíky byl dlouho dole, ale postupně se jeho výkonnost zvyšovala, takže nakonec se obratně a velmi nenápadně vymanil ze suterénu I. B třídy. Dobrou formu by rád potvrdil i v derby s Vendryní. „Pokusíme se bodovat, aby nám v tabulce neutekla. Od soupeře můžeme očekávat kombinační fotbal, my se mu pokusíme vyrovnat bojovností a nasazením,“ slíbil kapitán Nebor Filip Žajdlík.

I. B třída, sk. C, 13. kolo

Sobota 30. října:Oldřichovice – Jablunkov 14.00, Dolní Datyně – Mosty 14.00, Frýdek-Místek B – Těrlicko 14.00 (hř. Stovky, UT), Dolní Lutyně – Hnojník 14.00.
Neděle 31. října: Nebory – Vendryně 14.00, Hrádek – Dobrá 14.00, Nýdek – Sedliště 14.00.

I. B třída, skupina D

Fryčovičtí podávají kvalitní výkony a po zásluze jim patří druhé místo v tabulce. V neděli nastoupí k derby zápasu v nedalekých Kozlovicích. „Jedeme neprohrát, na listině marodů máme jen Prokopa,“ hlásí trenér Miroslav Somr.

Celek Staříče stále okupuje poslední příčku tabulky s pouhými čtyřmi body. Tuto hubenou bilanci může rozšířit již dnes po duelu s Libhoští. „Kompletní kádr má opět možnost přiblížit se k soupeřům z konce tabulky. Samozřejmě pokud soupeři klopýtnou a my zabodujeme. Chtělo by to trochu štěstíčka v koncovce. Dnes prostě musíme, ale soupeř má určitě podle výsledků kvalitu, takže očekáváme urputný boj o body,“ říká vedoucí mužstva Jiří Laža.

I. B třída, sk. D, 13. kolo

Sobota 30. října:Staříč – Libhošť 14.00, Nový Jičín B – Jeseník n. O. 14.00 (hř. Hodslavice).
Neděle 31. října: Kozlovice – Fryčovice 14.00, Odry – Starý Jičín 14.00, Lichnov – Petřvald n. Mor. 14.00, Tichá – Hájek a Synové 14.00.

(rom, zd, sch)