Krajský přebor mužů

Dosud suverénní Lískovec se představí na hřišti nebezpečného Krnova. „Situace není dobrá, neboť díky špatným povětrnostním podmínkám se tento týden nedalo pořádně trénovat. V Krnově se však hrát bude, neboť tam mají nahlášenou i umělou trávu. Ta je ale menších rozměrů, což bude vyhovovat více domácím. Přesto chceme pokračovat ve vítězné sérii,“ hlásí lískovecký trenér Martin Šrámek.

Čeladná ztratila body v minulém kole překvapivě doma s Hájem ve Slezsku. Že by se ji podařilo dohnat tuto ztrátu v Českém Těšíně? „Na Čeladné se v těchto dnech nedalo vůbec trénovat. Nevíme jaká bude situace v Českém Těšíně, pro nás by bylo lepší toto utkání odložit,“ míní tajemník Aleš Richter. Jeho prosby asi vyslyšeny nebudou. Pokud se vyloženě do dnešního odpoledne nic mimořádného nestane, utkání se odehraje. „U nás sníh vůbec není, takže není problém zápas odehrát,“ řekl v pátečním telefonickém rozhovoru trenér Českého Těšína Dalibor Damek.

Deset utkání, deset porážek. Toto je prozatímní nelichotivá bilance fotbalistů Biocelu Vratimov. Ti zavítají dnes odpoledne na hřiště do Petřkovic. „Jak jsem již několikrát říkal, můžeme jedině překvapit. Zisk bodu by byl skvělým odrazovým můstkem,“ říká předseda Vratimova Petr Spiller.

Krajský přebor, 11. kolo

Sobota 17. října: Nový Jičín – Frenštát p. R. 10.15, Petřkovice – Vratimov 15.00, Háj ve Slezsku – B. Albrechtice 15.00, Český Těšín – Čeladná 15.00, Hradec n. Mor. – Lok. Petrovice 15.00.
Neděle 18. října: Bohumín – Oldřišov 15.00, Pustá Polom – Frýdlant n. O. 15.00, Krnov – Lískovec 15.00.

I. A třída, skupina B

V derby souboji týmů ze špice tabulky měl přivítat Brušperk kolektiv Janovic. Počasí však je proti, takže se soupeři dohodli v předstihu na náhradním termínu. Tím by měla být sobota 14. listopadu a hrát by se mělo od 13.30 hodin. Jisté také je, že se v neděli neuskuteční utkání mezi domácí Bystřicí nad Olší a hosty ze Starého Města. „Právě před chvílí jsem měl telefonát, kde mi předseda klubu oznámil, že se utkání v Bystřici hrát nebude,“ informoval v pátek odpoledne trenér Starého Města Lubomír Pokluda. To ve Smilovicích ještě o osudu zápasu v Libhošti nevěděli. „Prozatím jsme ve stavu vyčkávání. Představitelé Libhoště by nám měli večer (v pátek, pozn. red.) volat a měli bychom se domluvit buď na náhradním termínu, či na potvrzení utkání,“ řekl smilovický kouč Pavel Smatana. Doslova zdecimovaný kádr mají fotbalisté Raškovic, které v týdnu postihla rozsáhlá marodka. „Na tréninku jsem měl jen pět fotbalistů. V Horní Suché bychom tedy stejně neměli s kým nastoupit. Proto jsme odložení zápasu uvítali,“ přiznal Vladimír Šindler z raškovického oddílu.

I. A třída, sk. B, 11. kolo

Sobota 17. října: Horní Suchá – Raškovice odloženo, Heřmanice – Stará Bělá 15.00, Stonava – Dětmarovice 15.00, Brušperk – Janovice odloženo, Dolní Lutyně – Vlčovice 15.00.
Neděle 18. října: Libhošť – Smilovice 15.00, Bystřice n. O. – Staré Město odloženo.

I. B třída, skupina C

Nedělní zápas bodově strádajícího Jablunkova s Dolními Datyněmi bude podle všeho odložen. Trávník stadiónku na Bělé pokrývá několikacentimetrová vrstva sněhu. „V úterý jsme trénovali v dešti, ve čtvrtek na sněhu vedle hrací plochy a příliš se to nedalo. Nedělní zápas bychom rádi odehráli, ale zřejmě se neuskuteční. O tom, že bychom hráli na umělé trávě v sousedním Návsí, jsme neuvažovali,“ hlásil trenér Jablunkova, Alois Sikora.

V sousedních Mostech u Jablunkova, které se měly utkat s Oldřichovicemi je povětrnostní situace ještě horší. „Na hřišti leží dvacet centimetrů sněhu. Hrát nechceme, i kdyby se vrstva sněhové pokrývky snížila, na takovém terénu hrozí zranění. Odehrát utkání v Návsí nepřichází v úvahu,“ vyloučil tuto variantu trenér Mostů Vítězslav Bazgier. Zápas Mosty – Oldřichovice měl mít výkop netradičně už ve 12.30 hodin kvůli pouti, která v Mostech o víkendu proběhne. „Původně se mělo hrát u nás, ale Mosty nás kvůli slavnostem požádaly o změnu místa konání a my jsme jim vyšli vstříc,“ prozradil předseda Oldřichovic Karel Turoň. „I kdyby k této změně nedošlo, stejně by se nehrálo. I my máme na hřišti zhruba deset čísel sněhu.“

V neděli od 15 hodin by se mělo hrát v Návsí, na hřišti účastníka okresního přeboru se proti sobě postaví Hrádek a Nýdek. „Využili jsme možnost sehrát utkání na umělé trávě. Odklad není ideálním řešením, duel by se stejně uskutečnil během týdne, což řadě hráčů nevyhovuje. Chceme uspět, uvidíme, v jakém stavu bude v Návsí hrací plocha,“ zamyslel se kouč Hrádku Štefan Franek. „Nemáme důvod nesouhlasit a dopřávat si volný víkend. Hrát v Návsí považujeme za dobré řešení. Chtěli bychom navázat na dobré výkony z posledních zápasů a proti Hrádku vybojovat aspoň bod,“ pověděl trenér Nýdku Miloš Koloničný. Jeho svěřenci si o víkendu vyšlápli na vedoucí juniorku Karviné, porazili ji 3:1.

I. B třída, sk. C, 11. kolo

Sobota 17. října: Mosty – Oldřichovice odloženo, Vendryně – Dobrá odloženo na 28. října, Sedliště – Inter. Petrovice 15.00.
Neděle 18. října: Jablunkov – Dolní Datyně odloženo, Nebory – Hnojník 15.00, MFK Karviná B – Šenov 15.00, Hrádek – Nýdek 15.00 (hřiště Návsí, umělá tráva).

I. B třída, skupina D

V 11. kole I. B třídy mají hostit fotbalisté Kozlovic v derby nedaleké Fryčovice. „Utkání se nakonec kvůli špatnému počasí a terénu odložilo,“ řekl Zbyněk Tučný z fryčovického klubu. Podobný osud bude mít možná i utkání dalšího okresního zástupce ze Staříče, jelikož na travnatém hřišti Pod Okrouhlou se nachází několikacentimetrová vrstva sněhu.

I. B třída, sk. D, 11. kolo

Sobota 17. října: Kozlovice – Fryčovice odloženo, Staříč – Odry 15.00, Veřovice – Starý Jičín 15.00, Tichá – Příbor 15.00.
Neděle 18. října: FC Bílovec – Petřvald n. Mor. 15.00, Kateřinice – Třebovice 15.00, Lichnov – Suchdol 15.00. (zd, rom, sch)