Krajský přebor mužů

Lídr soutěže z Lískovce v minulém týdnu předvedl na těžkém terénu v Krnově po střeleckých dostizích dokonalý obrat a připsal si na své konto další výhru. Tentokráte Lískovečtí přivítají na svém hřišti celek Háje ve Slezsku, který nedávno překvapil vítězstvím na Čeladné. „Chceme pokračovat v naší vítězné sérii a připsat si další tři body,“ nevidí jiný cíl hrající trenér Martin Šrámek.

Oslabená Čeladná vyhrála o minulém víkendu překvapivě v Českém Těšíně a dnes se představí v domácím prostředí proti nováčkovi soutěže z Hradce nad Moravicí. „Jestli budeme vlastně hrát, to rozhodne sudí až podle stavu hrací plochy. Pokud ano, tak samozřejmě chceme potvrdit vítězství z minulého kola,“ říká tajemník Aleš Richter.

Vratimovští bojovali v minulém kole jako lvi v Petřkovicích, nakonec si ale přivezli nejtěsnější porážku. Dnes přivítá Biocel zkušený tým Nového Jičína. „Náš herní projev se v minulém kole zlepšil, doufám, že stoupající výkonnost potvrdíme i dnes. Pokusíme se překvapit se zkušeným soupeřem,“ doufá v první bodový zisk předseda klubu Petr Spiller.

Také fotbalisté Frýdlantu by v nedělním střetnutí rádi po dvou domácích remízách bodovali naplno. „Vím, že Petřkovice mají stabilizovaný a kvalitní kádr, ale nám postavení v tabulce nedává ani jiný cíl, než zvítězit. V minulých domácích zápasech jsme si vždy vypracovali několik dobrých brankových příležitostí, ale ke vstřelení vítězné branky to nakonec nevedlo. Pevně věřím, že to nyní zlomíme,“ řekl frýdlantský trenér Karel Orel, který by měl mít k dispozici kompletní kádr. „V týdnu sice někteří hráči měli zdravotní problémy, ale jednalo se jen o nachlazení, takže snad budou do neděle všichni k dispozici,“ přeje si Orel.

Krajský přebor, 12. kolo

Sobota 24. října: Čeladná – Hradec n. Mor. 14.30, Lískovec – Háj ve Slezsku 14.30, Vratimov – Nový Jičín 14.30.
Neděle 25. října: Oldřišov – Lok. Petrovice 14.30. B. Albrechtice – Český Těšín 14.30, Frenštát p. R. – Krnov 14.30, Frýdlant n. O. – Petřkovice 14.30, Bohumín – Pustá Polom 14.30 (hř. Za parkem).

I. A třída, skupina B

Jediní dva účastníci I. A třídy z Třinecka, celky Smilovic a Bystřice, se o víkendu postaví proti sobě. V prestižním nedělním klání půjde o hodně především domácím fotbalistům, kteří letos zůstávají za očekáváním a prozatím si nepočínají jako vloni, kdy kosili jednoho soupeře za druhým. Před dvěma týdny Smilovice v domácím vystoupení otočily nepříznivý vývoj – ačkoliv se Stonavou prohrávaly už 0:2, nakonec Smilovičtí vyhráli 3:2. „Každé takové vítězství týmu po psychické stránce pomůže. Snad už kluci pochopili, že musí hrát jednoduchý houževnatý fotbal a upustit od kombinačního pojetí. Jsme oslabení a omlazenému týmu byl tento způsob hry naprosto k ničemu – dělali jsme chyby a dostávali hodně gólů,“ vrátil se trenér Smilovic Pavel Smatana k předešlým vystoupením svého mužstva.

Do prestižního souboje půjde jeho tým oslabený. „Naše marodka je početná. Chybět nám budou Cieslar, Klar, Lýsek, někteří hráči jsou na antibiotikách. I s omlazeným kádrem se budeme snažit vyhrát. Bodů nemáme moc, hodí se nám každý,“ připojil.

Uspět by chtěl i jeho protějšek, trenér Bystřice Radek Morcinek. Jeho tým se drží v závěsu za nejlepšími, na tápající Smilovice má několikabodový náskok. Přitom v minulé sezoně bylo postavení obou celků opačné. „Chceme bodovat, uhrát co nejlepší výsledek. Venku jsme ještě neprohráli a strašně si nepřejeme, aby to přišlo právě teď. Očekávám, že se bude hrát před solidní návštěvou, přece jen je to pro oba celky jediné derby v sezoně. Smilovice jsou na tom špatně, musí hrát a útočit. My chceme praktikovat naši osvědčenou hru a vycházet z poctivé defenzívy. Kvůli červené kartě nám bude chybět Turoň, nejistý je start nemocného Maiera. Příležitost proto dostanou hráči z lavičky, naše sestava bude oslabená,“ zamračil se bystřický trenér Radek Morcinek.

V okresním derby přivítá v sobotním odpoledni mužstvo Starého Města kolektiv z Brušperku. „Očekáváme vyrovnaný souboj a rádi bychom si odvezli alespoň bod. Budeme postrádat Strakoše, otazník visí nad Poláškem a Valigůrou,“ konstatuje tajemník hostujícího týmu Svatopluk Slovák. Domácí však Brušperským vzkazují, že to u nich jednoduché mít určitě nebudou. „Samozřejmě chceme v domácím prostředí naplno bodovat. Bude to ale dost těžké střetnutí, i tak ale věřím, že je v našich silách zvítězit. Po posledním utkání (výhra nad Libhoští, pozn. red.) šla sebedůvěra mužstva hodně nahoru. Klukům věřím. V obraně by se měl objevit už i Ivo Valas, takže s Pavlem Romanem můžeme počítat pro ofenzivnější úkoly,“ řekl trenér Starého Města Lubomír Pokluda.

Janovice se v neděli představí v domácím prostředí proti Dolní Lutyni bez svého střelce Žižky, který pyká za prokopnutí střídačky po svém vystřídaní v Libhošti. „Vzhledem k postavení obou celků nám povinnost velí vyhrát, nesmíme však svého soupeře v žádném případě podcenit. Kromě Žižky nastoupíme kompletní,“ prozradil trenér Miroslav Onufer.

I. A třída, sk. B, 12. kolo

Sobota 24. října: Staré Město – Brušperk 14.30, Dětmarovice – Libhošť 14.30, Stará Bělá – Stonava 14.30, Horní Suchá – Heřmanice 14.30.
Neděle 25. října: Raškovice – Vlčovice 14.30, Janovice – Dolní Lutyně 14.30, Smilovice – Bystřice 14.30.

I. B třída, skupina C

Fotbalisté Hnojníku přivítají na svém trávníku vedoucí celek I. B třídy, juniorku Karviné. Přestože tým trenéra Mariana Kuczyńského letos střídá lepší okamžiky se slabšími, před favoritem se sklonit nehodlá. „Hrajeme doma, proto chceme bodovat. S Karvinou se hrát dá, Nýdek ji porazil, Oldřichovice s ní uhrály bod. I my máme v týmu několik zkušených hráčů, kteří musí dát naší hře nezbytný impuls. Kdybychom po dobrém výkonu uhráli plichtu, budeme spokojení. Také se nám ale může stát, že od Karviné dostaneme pětku. Na každý pád, zbraně předem neskládáme,“ říká odvážně trenér Hnojníku Marian Kuczyński.

Do nedaleké Dobré cestují fotbalisté Sedlišť. „Do sestavy se nám vrací po delší době uzdravení marodi Kaloč s Durákem. Očekáváme zlepšený výkon okořeněný bodovým ziskem,“ věří předseda klubu a brankář Daniel Majer.

I. B třída, sk. C, 12. kolo

Sobota 24. října: Mosty – Nýdek 14.30, Šenov – Hrádek 14.30, Hnojník – MFK Karviná B 14.30, Dolní Datyně – Nebory 14.30, Dobrá – Sedliště 14.30, Oldřichovice – Vendryně 14.30.
Neděle 25. října: Inter. Petrovice – Jablunkov 14.30.

I. B třída, skupina D

Fotbalisté Staříče nastoupí v neděli v Petřvaldě na Moravě. „Dostali jsme se do klidného středu tabulky, ale s jídlem roste chuť. Chceme nahlédnout i do vyšších pater a právě tento duel nám napoví, kde svými výkony patříme,“ říká vedoucí mužstva Jiří Laža.

Ve Fryčovicích se pokusí uhrát příznivý výsledek fotbalisté Příboru. „Minulý týden si hoši od utkání odpočinuli, takže by měli mít správný hlad po fotbale. Celý kádr je pohromadě a tak doufám, že splníme roli favorita a vyhrajeme,“ má jasno domácí trenér Miroslav Somr.

I. B třída, sk. D, 12. kolo

Sobota 24. října: Fryčovice – Příbor 14.30, Suchdol – Tichá 14.30, Třebovice – Veřovice 14.30, Kozlovice – FC Bílovec 14.30.
Neděle 25. října: Starý Jičín – Lichnov 14.30, Odry – Kateřinice 14.30, Petřvald n. Mor. – Staříč 14.30. (zd, rom, sch)