Krajský přebor mužů

Suverén nejvyšší krajské soutěže z Lískovce se po výhře v minulém kole v Českém Těšíně představí domácím fanouškům proti nováčkovi z Hradce nad Moravicí. „Konečně můžeme nastoupit v nejsilnější sestavě, s vynikajícím publikem se samozřejmě chceme rozloučit vítězstvím,“ je přesvědčený hrající trenér Martin Šrámek.

Druhý tým tabulky Čeladná se v neděli představí na hřišti Oldřišova, který v minulém kole překvapivě zvítězil v Pusté Polomi. „Kádr máme kompletní, takže podzim chceme zakončit vítězstvím,“ plánuje tajemník Aleš Richter.

Na fotbalisty Frýdlantu čeká v nedělním odpoledni velice těžký duel. V souboji o třináctou pozici totiž svěřenci trenéra Karla Orla přivítají na domácím stadionku celek Krnova. „Je to pro nás soupeř, který je prakticky v tabulce jen o tři body před námi. Půjde o poslední domácí zápas a my jej samozřejmě chceme vyhrát. K dobru pak budeme mít ještě dohrávané utkání v Pusté Polomi, ale my se teď soustředíme hlavně na Krnov,“ řekl trenér Frýdlantu Karel Orel.

Bez zisku jediného bodu zatím kráčí podzimní části soutěže dlouhodobý účastník krajského přeboru z Vratimova. Ten v sobotu přivítá na svém hřišti fotbalisty Háje ve Slezsku. „Bohužel na listině marodů máme Beránka, Staše a Pohludku, po vyloučení v minulém kole nemůžeme počítat ani s Bečkou. Přesto bychom rádi přerušili naši sérii porážek,“ doufá předseda klubu Petr Spiller.

Krajský přebor, 14. kolo

Sobota 7. listopadu: Lískovec – Hradec nad Moravicí 14.00, Frenštát p. R. – Český Těšín 14.00, Vratimov – Háj ve Slezsku 14.00.
Neděle 8. listopadu: Oldřišov – Čeladná 14.00, B. Albrechtice – Lok. Petrovice 14.00, Frýdlant n. O. – Krnov 14.00, Bohumín – Nový Jičín 14.00 (hřiště – Za parkem), Pustá Polom – Petřkovice 14.00.

I. A třída, skupina B

Fotbalová Bystřice pod vedením trenéra Radka Mrocinka letos očividně pookřála. V tabulce je s 20 body na pátém místě, v závěsu za největšími favority I. A třídy. Bystřičtí jsou venku bodově úspěšnější než doma, kde dvakrát prohráli. Poprvé poněkud překvapivě podlehli Stonavě, podruhé nestačili na vedoucí Dětmarovice. Venku ještě neokusili hořkost porážky a byli by moc rádi, kdyby to tak zůstalo i po posledním podzimním zápase. „Rádi bychom dokončili podzim v takovém laufu, do kterého jsme se během podzimu dostali. Venku jsme ještě neprohráli, s bodem bychom byli spokojení. Na hřišti favoritů se nám hrálo docela dobře, uhrávali jsme remízy. Budeme rádi, když se nám to povede i tentokrát,“ přeje si předseda bystřického oddílu Zdeněk Gabzdyl, který se obává příchodu zimního počasí, jež by znemožnilo konání zápasu. „Pokud se hrát bude, nastoupíme s Turoněm vracejícím se po třízápasovém trestu a také s Komárem, jenž se vrátil z hostování v polském Hažlachu. Zraněný ani nemocný není nikdo, takže bychom měli být v kompletu,“ prozradil Gabzdyl.

S nepříliš vyvedeným podzimem se hráči Smilovic rozloučí domácím střetnutím proti Dolní Lutyni. Začátek soutěže omlazenému týmu, který v úvodních kolech nastupoval bez zraněných a potrestaných hráčů, vůbec nevyšel. Smilovice se krčily u dna tabulky, na první výhru čekaly několik kol. Mladí a nezkušení hráči měli potíže zejména s proměňováním šancí. V posledních zápasech v tomto ohledu došlo k podstatnému zlepšení. I proto se tým trenéra Pavla Smatany dočkal třech výher, které ho dostaly z nejhoršího. „Lutyně sice vyhrála nad Starým Městem, ale určitě je k poražení. Musíme na soupeře vlítnout a začít dávat góly, to je jediná cesta k vítězství. Rádi bychom bodovali, protože na jaře se body budou sbírat velice těžce,“ uvědomuje si asistent trenéra Štěpán Kufa. Neskutečné martyrium s velkou marodkou bude jeho celek provázet i na poslední podzimní cestě. „Skoro nemáme s kým hrát, takovou marodku jsem ještě nikdy nikde nezažil. Máme spoustu zraněných důležitých hráčů, kvůli jejich vynucené nepřítomnosti jsme utrpěli řadu zbytečných a hloupých porážek,“ postěžoval si Kufa.

Fotbalisty Brušperku čeká velmi těžký zápas u lídra soutěže v Dětmarovicích. „Jedeme na půdu vysokého favorita, takže nemáme co ztratit. Určitě nebudeme jen bránit, jakýkoliv bodový zisk by byl velkým úspěchem. Kádr je pohromadě, jen o nasazení Čiloka a Poláška rozhodne jejich zdravotní stav až na poslední chvíli,“ konstatuje tajemník Svatopluk Slovák.

Nováček soutěže z Janovic si prozatím drží krásnou třetí příčku a v neděli přivítá v okresním derby osmé Raškovice. „Rádi bychom navázali na kvalitní výkon z Vlčovic a připsali si další tři body. Postrádat tentokrát budeme Látala, distancovaného Žižku a otazník visí nad startem Vichera s Pitříkem,“ sděluje domácí trenér Miroslav Onufer.

I. A třída, sk. B, 14. kolo

Sobota 7. listopadu: Staré Město – Vlčovice 14.00, Dětmarovice – Brušperk 14.00, Stará Bělá – Bystřice 14.00, Horní Suchá – Libhošť 14.00, Heřmanice – Stonava 14.00.
Neděle 8. listopadu: Janovice – Raškovice 14.00, Smilovice – Dolní Lutyně 14.00.

I. B třída, skupina C

Fotbalisté Mostů u Jablunkova, kteří nastřádali stejnou porci bodů (28) jako vedoucí juniorka Karviné, se v závěrečném podzimním vystoupení představí na hřišti nováčka I. B třídy ze Šenova. Venku jsou nejlepším týmem soutěže, body ztratili jen jednou kvůli remíze. Zdařilou řadu úspěšných vystoupení by rádi protáhli. „Nechci, aby to vyznělo příliš sebevědomě, ale do Šenova jedeme uspět. Když už ne vyhrát, tak aspoň remizovat. Pokud se nám to podaří, uchováme si dostatečný odstup od týmu na třetím místě. A je rozdíl mít náskok pětibodový nebo jen bodový. O soupeři toho moc nevíme, o jeho schopnostech se přesvědčíme na vlastní nohy,“ říká obránce Mostů Přemysl Szlaur. Jeho mužstvo pravděpodobně nenastoupí v plné síle. Chybět bude Igor Lysek, který si ve Vendryni natáhl sval.

Sedliště si po domácí porážce s Oldřichovicemi budou chtít napravit reputaci ve Vendryni. „Chceme důstojně zakončit výsledkově nepříliš vydařený podzim, i když víme, že nás čeká těžký soupeř,“ míní předseda klubu a brankář Daniel Majer.

I. B třída, sk. C, 14. kolo

Sobota 7. listopadu: Šenov – Mosty 14.00, Hnojník – Nýdek 14.00, Dolní Datyně – Hrádek 14.00, Inter. Petrovice – MFK Karviná B 14.00, Dobrá – Nebory 14.00, Oldřichovice – Jablunkov 14.00, Vendryně – Sedliště 14.00.

I. B třída, skupina D

Fotbalisté Staříče, s druhým nejproduktivnějším útokem, se představí v Bílovci, kde určitě budou chtít uhrát přijatelný výsledek. „Zisk alespoň bodu by nás udržel v horní polovině tabulky, což je náš cíl,“ říká vedoucí mužstva Jiří Laža.

Fotbalisté Fryčovic nastoupí v sobotu odpoledne v Suchdole nad Odrou. „Po zdravotní stránce jsou všichni hráči v pořádku. Věřím v bojovnost kolektivu a určitě nechceme odjet s prázdnou,“ jsou slova trenéra Miroslava Somra.

I. B třída, sk. D, 14. kolo

Sobota 7. listopadu: Suchdol – Fryčovice 14.00, Starý Jičín – Příbor 14.00, Třebovice – Tichá 14.00, Kozlovice – Kateřinice 14.00.
Neděle 8. listopadu: Odry – Lichnov 14.00, Petřvald n. Mor. – Veřovice 14.00, FC Bílovec – Staříč 14.00. (zd, rom, sch)