Krajský přebor mužů

Fotbalisté z Lískovce mají start do nového ročníku krajského přeboru vskutku raketový. Ve 4. kole přivítají tentokráte na svém pažitu ještě v loňském ročníku divizní Frenštát pod Radhoštěm. „Doufám, že budeme pokračovat v kvalitních výkonech a výhrou potěšíme širokou diváckou obec. Všichni hráči jsou zdraví a nažhavení,“ hlásí trenér Martin Šrámek.

Zcela opačné starosti mají hráči Vratimova, kterým se začátek sezony vůbec nepodařil. Svěřenci trenéra Lubomíra Šrámka mají na svém kontě nulový bodový zisk a v Albrechticích se bude bilance jen těžko vylepšovat. „Můžeme zde jedině překvapit a zisk bodu by byl pro nás úspěchem,“ míní předseda vratimovského klubu Petr Spiller.

Velice zajímavé utkání se odehraje v sobotním odpoledni u nováčka krajského přeboru z Čeladné, který má na svém kontě již dvě výhry. Čeladenští hostí v derby sousední Frýdlant, hosté se jistě rozhodně nesmíří s rolí obětního beránka. Půjde tedy o derby zápas jako hrom. „Přestože se od počátku potýkáme se zdravotními problémy, jsme připraveni a chceme zvítězit,“ prohlásil tajemník domácího klubu Aleš Richter. „S největší pravděpodobností nebudu moci počítat s našim nejlepším střelcem týmu Jiřím Kunzem,“ povzdechl si trenér Čeladné Bohuš Keler. Frýdlantští naopak budou moci do sestavy zařadit karetní hříšníky Mandičáka s Romanem Hradilem.

KRAJSKÝPŘEBOR, 4. kolo
Sobota 29. srpna: Háj ve Slezsku – Nový Jičín 17.00, Český Těšín – Petřkovice 17.00, Hradec n. Mor. – Pustá Polom 17.00, Lok. Petrovice – Bohumín 17.00, Čeladná – Frýdlant n. O. 17.00, Lískovec – Frenštát p. R. 17.00.
Neděle 30. srpna: Oldřišov – Krnov 17.00, B. Albrechtice – Vratimov 17.00.

I. A třída, skupina B

Hráči Brušperku po solidním výkonu v minulém kole ve Staré Bělé na body nakonec nedosáhli, i tak se určitě budou snažit o první výhru na domácí půdě v sobotním duelu s Heřmanicemi. „Kádr máme kompletní a vzhledem k neuspokojivým výsledkům ze dvou předcházejících utkáních, dojde v sestavě ke dvěma až třem změnám. Další ztrátu na domácím hřišti si nemůžeme dovolit, takže bereme jedině tři body,“ prozradil tajemník klubu Svatopluk Slovák.

Nováček I. A třídy z Janovic přivítá na svém hřišti zkušený tým Dětmarovic. Hosté to však v Janovicích lehké mít nebudou, odtud se totiž body jen tak lehce neodváží. „Je to těžký soupeř, ale přesto chceme zvítězit. Věřím, že drobná zranění některých hráčů budou doléčená a my tak budeme moci nastoupit kompletní,“ přeje si janovický trenér Miroslav Onufer.

Zajímavé derby bude na pořadu v neděli, kdy do Starého Města přijede ambiciózní tým Smilovic. „Soupeře jsem měl možnost sledovat v minulém týdnu, kdy v domácím prostředí podlehl vysoko Raškovicím. Staré Město letos oba zápasy prohrálo. Třetí nezdar by ho uvrhnul do svízelné situace, o to více to budeme mít těžké. Navíc paříme k nejlepším oddílům soutěže, proto se na nás chce každý vytáhnout. Protivník bude nepříjemný, protože musí. Nemůže si dovolit prohrát už potřetí. My ale do každého zápasu jdeme s úmyslem naplno bodovat. Velice rádi bychom chtěli odčinit naší bodovou ztrátu z domácího duelu s Janovicemi,“ přeje si trenér Smilovic Pavel Smatana. Smilovičtí budou postrádat brankáře Bašandu pobývajícího v zahraničí, potrestaného útočníka Ganczarczyka a zraněného obránce Miroslava Topiarze. Domácím bude naopak chybět potrestaný Lukáš Slíva.

V duelu se Stonavou budou hráči Bystřice bojovat o druhé letošní vítězství. V úvodních dvou kolech nastřádali čtyři body, k nimž chtějí přidat další tři. „Rádi bychom potvrdili naši vzrůstající formu a radovali se z vítězství. Nebudeme to mít snadné, protože soupeř prý posílil. V minulé sezoně Stonava hrála o záchranu, letos se bude řadit mezi uchazeče o postup. Přestože hrála dvakrát venku, jednou vyhrála a podruhé remizovala. Soupeři se chceme revanžovat za těsnou jarní prohru 0:1,“ prohlásil předseda TJ Bystřice, Zdeněk Gabzdyl. Novou tváří v sestavě Bystřice bude Szlaur z Mostů, jenž nahradí zraněného Vávru.

I. A TŘÍDA, sk. B, 4. kolo
Sobota 29. srpna: Brušperk – Heřmanice 17.00, Dolní Lutyně – Horní Suchá 17.00.
Neděle 30. srpna: Raškovice – Libhošť 17.00, Bystřice – Stonava 17.00, Vlčovice – Stará Bělá 17.00, Janovice – Dětmarovice 17.00, Staré Město – Smilovice 17.00.

I. B třída, skupina C

Na první vstřelený gól a premiérový bod v I. B třídě čekají fotbalisté Nebor, kteří přes týden v přípravném zápase přestříleli Milíkov 5:3. V neděli nastoupí proti Sedlištím, které v prvním kole vyhrály v Mostech, ale v druhém podlehly Jablunkovu. „Kdyby dvakrát vyhráli, byli by ještě víc na koni. Pro nás to bude velice těžký zápas, protože znovu nebudeme kompletní. Ale i navzdory tomu chceme získat první body. V porovnání s uplynulou sezonou jsme slabší, protože Osmanczyk odešel do Smilovic a náš klíčový hráč Turoň je v zahraničí. K dispozici už budeme mít Cieslara. Kluci jsou trochu nervózní, přesto věřím, že se konečně chytneme,“ doufá Karel Oszelda, předseda TJ Drutex Nebory. Více optimismu bude tedy na druhé straně hřiště. „Proti Neborům se nám daří. Věřím, že tomu tak bude i tentokrát a my domů nepřijedeme s prázdnou. Především však musíme napravit naší pošramocenou reputaci z předešlého víkendu,“ konstatuje předseda sedlišťského klubu, Daniel Majer.

I. B TŘÍDA, sk. C, 4. kolo
Sobota 29. srpna: Mosty – Jablunkov 17.00, Šenov – Inter. Petrovice 17.00, Hnojník – Dolní Datyně 17.00.
Neděle 30. srpna: Nebory – Sedliště 17.00, MFK Karviná B – Vendryně 17.00 (umělá tráva), Hrádek – Oldřichovice 17.00, Nýdek – Dobrá 17.00.

I. B třída, skupina D

Fryčovicím se prozatím v novém soutěžním ročníku I. B třídy daří, když ještě neochutnaly hořkost porážky. Jejich sobotní soupeř z Kateřinic podlehl v minulém kole jen těsně ve Staříči, kde měli fryčovičtí své pozorovatele. „Je to hratelný soupeř, navíc jsme do soutěže úspěšně naskočili. Kluci si věří a určitě budou chtít pokračovat v sérii neporanitelnosti,“ je přesvědčen trenér Miroslav Somr. Nováček ze Staříče v minulém kole ochutnal první pocit vítězství v krajské soutěži. Zjistil, že rozdíl mezi špicí okresního přeboru a I. B třídou až tak velký není. Tentokráte se Staříč představí ve Veřovicích. „Svého soupeře známe ze zimního turnaje, navíc jsme se na něj byli podívat v Bílovci. Je to kvalitní celek, ale jedeme vybojovat alespoň bod,“ věří vedoucí týmu Jiří Laža.

I. B TŘÍDA, sk. D, 4. kolo
Sobota 29. srpna: Fryčovice – Kateřinice 17.00, Veřovice – Staříč 17.00, Příbor – Petřvald n. Mor. 17.00, Suchdol n. O. – Odry 17.00.
Neděle 30. srpna: Lichnov – FC Bílovec 17.00, Tichá – Kozlovice 17.00, Starý Jičín – Třebovice 17.00. (zd, rom, sch)