Krajský přebor mužů

Fotbalisté Vratimova zatím okupují poslední příčku tabulky bez bodového zisku. S tím jistě budou chtít něco udělat. Snad již v neděli, kdy se představí ve Frenštátě pod Radhoštěm. „Jedeme uhrát přijatelný výsledek. Konečně by měl nastoupit Gasojev a tím by se měla zvýšit údernost naší útočné řady,“ říká předseda oddílu Petr Spiller.

V souboji celků z předních pater tabulky přivítá Čeladná na domácím hřišti nebezpečnou Pustou Polom. „Po dvou posledních zápasech, kdy jsme získali jediný bod, chceme konečně zabodovat naplno. Doufám, že budeme kompletní a tříbodový cíl splníme,“ vzkazuje tajemník Aleš Richter.

Krajský přebor, 6. kolo

Sobota 12. září: Český Těšín – Krnov 16.30, Hradec n. Mor. – Nový Jičín 16.30, Lok. Petrovice – Petřkovice 16.30, Čeladná – Pustá Polom 16.30, Lískovec – Frýdlant n. O. 16.30.
Neděle 13. září: Oldřišov – Háj ve Slezsku 16.30, B. Albrechtice – Bohumín 16.30, Frenštát p. R. – Vratimov 16.30.

I. A třída, skupina B

Mezi šestým Brušperkem a devátou Libhoští je rozdíl pouhých dvou bodů. „Na tohoto soupeře se nám sice moc nedaří, nicméně v tabulce pravdy máme mínus dva body. Proto se musíme vyvarovat zbytečných chyb a hrát na vítězství,“ hledá recept na úspěch tajemník Brušperku Svatopluk Slovák.

V Janovicích se představí vedoucí tým soutěže z Horní Suché. „Zatím nepodáváme optimální výkony a ani s celkovým bodovým ziskem nejsem spokojen. Proto chceme předvést divákům kvalitní výkon, nejlépe by byl okořeněný třemi body,“ plánuje janovický trenér Miroslav Onufer.

Na své první podzimní vítězství čekají fotbalisté Smilovic, kteří se překvapivě krčí na předposlední příčce tabulky. Jejich nedělním soupeřem budou ale silné Dětmarovice. „Náš soupeř již několik let patří ke špičce soutěže. I v letošním roce mají velice kvalitní tým a co vím, tak produkují atraktivní fotbal. My budeme bohužel oslabeni o vyloučeného Cieslara, který naší defenzívě bude určitě chybět. Zdravotně není fit ani Szuscik, takže náš kádr opět dozná změn v sestavě. I přesto ale věřím, že je v našich silách v domácím prostředí bodovat naplno,“ řekl trenér Smilovic Pavel Smatana.

I. A třída, sk. B, 6. kolo

Sobota 12. září: Brušperk – Libhošť 16.30, Dolní Lutyně – Stonava 16.30, Staré Město – Stará Bělá 16.30.
Neděle 13. září: Raškovice – Bystřice 16.30, Vlčovice – Heřmanice 16.30, Janovice – Horní Suchá 16.30, Smilovice – Dětmarovice 16.30.

I. B třída, skupina C

Fotbalistům Hrádku se pod vedením trenéra Štefana Franka, který už kdysi v klubu působil, v letošní sezoně vůbec nedaří. Jako jediní totiž ještě nebodovali, v tabulce jsou na posledním místě. „Už chceme konečně zabodovat, doma se musíme chytit vítězstvím, čekají na ně také naši diváci. Už je načase doma nějaký ten bod získat. Naše výkony sice nejsou špatné, ale nedokážeme se prosazovat v koncovce. Kluci hrají dobře, snaží se a bojují, jenže v zakončení je provází smůla. Už to musíme zlomit, protože Sedliště jsou rozhodně k poražení. Na druhou stranu náš soupeř dosahuje střídavých výsledků, dovede vyhrávat i venku,“ řekl trenér Hrádku Štefan Franek, který zřejmě bude moct využít novou posilu. Zraněného brankáře Marka Kawuloka by měl mezi tyčemi zastoupit zkušený Josef Fuják, který do Hrádku míří ze sousedního Jablunkova. „Stále máme velkou marodku, navíc tři hráči jsou ještě na dovolené. Nastoupíme tedy v improvizované sestavě, ale přesto se pokusíme bodovat,“ hlásí předseda celku Sedlišť Daniel Majer.

Nesmírně těžkou „šichtu“ mají před sebou fotbalisté Jablunkova, o víkendu se představí na hřišti záložního týmu Karviné. „Bude to nesmírně těžký zápas. Áčko Karviné hraje v pátek, za rezervu jistě nastoupí dva tři hráči z prvního týmu. Utkání by se mělo odehrát na umělé trávě,“ pověděl trenér Jablunkova Alois Sikora. Kouč, jenž se během týdne rozloučil s gólmanem Josefem Fujákem odcházejícím do konkurenčního Hrádku, se bude muset obejít bez několika zraněných hráčů. „Můžu říct, že polovinu sestavy vytvoří mladí kluci z dorostu, které bych chtěl na jaře do mužstva postupně začleňovat. Mladíci se mohou v Karviné předvést a ukázat, co v nich doopravdy je. Pojedeme tam s cílem uhrát přijatelný výsledek, slíbil Sikora.

Vítězné plány spřádají rovněž fotbalisté Mostů u Jablunkova, kteří v sobotu na svém hřišti přivítají Nebory. „Našim cílem je zvítězit a navázat na výkon a výsledek proti Jablunkovu,“ nechal se slyšet trenér Vítězslav Bazgier, jenž nebyl příliš spokojen s remízou v Dolních Datyních. „K úspěchu chceme dojít pomocí útočné hry, soupeře chceme napadat a nutit k chybám. Rádi bychom využili výhody domácího hřiště menších rozměrů, které soupeřům příliš nesvědčí,“ pokračoval mladý trenér. Do základní jedenáctky určitě nepošle Marka Klečackého, jemuž ještě nevypršel disciplinární trest za vyloučení a také Přemysla Szlaura. Zkušený hráč před třemi týdny odešel do Bystřice, ale po dvou zápasech požádal o předčasné ukončení hostování a vrátil se zpět do Mostů. Do sobotního zápasu však ještě nesmí naskočit.

I. B třída, sk. C, 6. kolo

Sobota 12. září: Mosty – Nebory 16.30, Šenov – Oldřichovice 16.30, Hnojník – Dobrá 16.30, Dolní Datyně – Inter. Petrovice 16.30.
Neděle 13. září: MFK Karviná B – Jablunkov 16.30, Hrádek – Sedliště 16.30, Nýdek – Vendryně 16.30.

I. B třída, skupina D

Ve Fryčovicích se chystají na vedoucí tým z Veřovic, který se v dosavadních čtyřech odehraných kolech pyšní plným bodovým ziskem. Domácí mají na svém kontě tři vítězství a jednu remízu a tak se očekává dramatický souboj. „Již dlouhé roky se ve Fryčovicích nehrálo o čelo tabulky. Takže chceme našim fanouškům dokázat, že to není náhoda, že na to prostě máme,“ věří svým svěřencům trenér Miroslav Somr.

Staříč, jenž doma boduje naplno a od soupeřů přijíždí s prázdnou, tentokrát zavítá na hřiště předposlední Tiché. „Cítíme, že náš soupeř má momentálně slabší formu a chtěli bychom toho využít. Takže chceme minimálně bod, ale lepší by byly samozřejmě tři,“ kalkuluje vedoucí týmu Staříče Jiří Laža.

I. B třída, sk. D, 6. kolo

Sobota 12. září: Fryčovice – Veřovice 16.30, Příbor – FC Bílovec 16.30, Suchdol – Kozlovice 16.30, Třebovice – Odry 16.30.
Neděle 13. září: Lichnov – Kateřinice 16.30, Tichá – Staříč 16.30, Starý Jičín – Petřvald n. Mor. 16.30. (zd, rom, sch)