Krajský přebor mužů

Poslední s prvním. To bude zápas domácího Vratimova s hostujícím Lískovcem. „Čeká nás velmi těžký soupeř s řadou kvalitních fotbalistů. Byl jsem se podívat na jejich hru v předehrávaném střetnutí s Čeladnou a mám o čem přemýšlet. S takovým soupeřem nemáme co ztratit, můžeme jedině překvapit,“ říká trenér Vratimova Lubomír Šrámek. „Do Vratimova jedeme vyhrát, nic jiného než vítězství nebereme,“ kontruje synovec trenéra Vratimova a hrající kouč soupeře Martin Šrámek.

Krajský přebor, 5. kolo

Sobota 5. září: Nový Jičín – Český Těšín 10.15, Vratimov – Lískovec 16.30, Petřkovice – Hradec n. Mor. 16.30.
Neděle 6. září: Frenštát p. R. – Oldřišov 16.30, Frýdlant n. O. – B. Albrechtice 16.30 (hř. Ostravice), Bohumín – Čeladná 16.30 (hř. Za parkem), Pustá Polom – Lok. Petrovice 16.30), Krnov – Háj ve Slezsku 16.30.

I. A třída, skupina B

Tým Brušperku přivítá doma posílenou Stonavu, jejichž sedm bodů získaných ve třech kolech budí respekt. „Kádr máme kompletní, otazník visí pouze nad startem Krupníka. Čeká nás nepříjemný soupeř, ale doma chceme hrát útočně a získat tři body,“ jsou slova tajemníka domácího celku Svatopluka Slováka.

Nelehký dvojzápas absolvují fotbalisté Bystřice, kteří mají po třech odehraných kolech čtyři body za remízu, výhru a porážku. O víkendu zajíždějí do Libhoště, týden nato se představí v Raškovicích. „Doma jsme teď nešťastně prohráli, což byla naše největší chyba. Nyní jsou před námi dva náročné zápasy. Libhošť má stejně bodů jako my a navíc hraje doma. I. A třídu jsem pár roků nehrál, takže vůbec netuším, co by na soupeře mohlo platit. My musíme těžit ze zkušenosti dvou tří fotbalistů, kteří v minulosti hrávali druhou ligu. K úspěchu by mohl vést kombinační fotbal s využitím křídelních prostorů,“ domnívá se záložník Přemysl Szlaur. Zkušený hráč, jenž vloni hostoval v Sedlištích, zahájil sezonu v Mostech, ale po dvou odehraných kolech se přesunul do Bystřice.

V o dost horší situaci jsou fotbalisté Smilovic, kteří na své první podzimní vítězství teprve čekají. „Zatím jsme ještě nevyhráli a dokonce ani nevstřelili gól. Raškovice získaly dobrou formu. Já ale věřím, že tu naší smůlu již protrhneme a vyhrajeme. Stále nám bude chybět distancovaný Ganczarczyk. Dále pak zraněný Byrtus a také trojice Osmanczyk, Máj a M. Topiarz. Velkým přínosem by měl být návrat Nogy do sestavy,“ řekl trenér Smilovic Pavel Smatana. Víkendovým soupeřem Smilovic jsou fotbalisté z Raškovic. „Určitě si budeme chtít odvézt minimálně bod. Vím, že nás čeká kvalitní soupeř, kterého jsem sledoval v minulých zápasech. My jsme ale v laufu, takže v bodík věřím,“ dodal trenér raškovického týmu Vladimír Šindler.

Janovičtí se představí na půdě Staré Bělé bez dvou vyloučených hráčů z minulého kola (Látal a Žižka). Oba týmy jsou v horních patrech tabulky a tak se očekává kvalitní fotbal. „I když nám budou chybět dvě z opor, budeme hrát na vítězství. Máme dostatečně široký kádr a hráči kteří dostanou příležitost odvedou maximum,“ je přesvědčený trenér Miroslav Onufer.

I. A třída, sk. B, 5. kolo

Sobota 5. září: Dětmarovice – Staré Město 16.30, Stará Bělá – Janovice 16.30, Horní Suchá – Vlčovice 16.30, Heřmanice – Dolní Lutyně 16.30, Brušperk – Stonava 16.30.
Neděle 6. září: Smilovice – Raškovice 16.30, Libhošť – Bystřice n. O. 16.30.

I. B třída, skupina C

Derby ostré jako břitva bude zřejmě k vidění v Oldřichovicích, kam v sobotu přijede vedoucí celek I. B třídy z Nýdku. Zápas týmů z blízkosti Třince bude šlágrem víkendového kola. „Daří se nám, takže pohoda a dobrá nálada by v mužstvu být měla. Nýdek je silný mančaft, má fazónu, hraje v pohodě a nerozdává body zadarmo. I přesto však chceme zvítězit. Bude zapotřebí hrát trpělivě, čekat na šance a proměnit je. Pro nás je nezbytné vzít si ponaučení z posledního duelu v Hrádku. Soupeře jsem porazili v prvním poločase, druhý nám absolutně nevyšel. Musíme změnit svůj přístup,“ varuje trenér domácích Oldřichovic Marián Krajčovič.

A co na to říká jeho protivník, nýdecký kouč Miloš Koloničný? „Houpeme se na vítězné vlně, ale do Oldřichovic jedeme neprohrát, protože společně s Karvinou a Mosty jsou nejsilnějším celkem s postupovými ambicemi. Čeká nás nelehké utkání, domácí disponují kvalitním týmem s výbornými záložníky i útočníky. Největší nebezpečí bude hrozit od Stoszka, Ligockého, Šinála, Mauritze a Sikory. Chceme hrát ze zajištěné obrany a čekat na vhodnou příležitost k protiútokům. Hlavně neprohrát, to je náš úkol,“ zdůrazňuje trenér hostů.

Hráče Sedlišť po propadáku v minulém kole čeká rezerva druholigové Karviné, která chce 1.B. třídou jen prolétnout. „Po debaklu v Neborech se dívám na zápas s lídrem naší skupiny s obavami. V momentální situaci by byl zisk bodu naším velkým úspěchem,“ řekl předseda klubu Daniel Majer.

I. B třída, sk. C, 5. kolo

Sobota 5. září: Dolní Datyně – Mosty 16.30, Dobrá – Šenov 16.30, Oldřichovice – Nýdek 16.30, Vendryně – Hrádek 16.30, Sedliště – MFK Karviná B 16.30.
Neděle 6. září: Inter. Petrovice – Hnojník 16.30, Jablunkov – Nebory 16.30.

I. B třída, skupina D

Fotbalistům Fryčovic se nebývalé daří, tentokrát zavítají na hřiště posledních Třebovic. „Přestože náš dnešní soupeř doposud nezískal ani bod, nesmíme utkání v žádném případě podcenit. Kluci jsou při chuti a chceme pokračovat v naší vítězné sérii,“ věří svým svěřencům trenér Miroslav Somr.

Nováček soutěže ze Staříče hostí tým Lichnova, který je v tabulce pod ním s jediným bodem a jedinou vstřelenou branku ze tří kol. „Chci věřit, že hráči si už na I. B třídu zvykli a nervozita jim již nebude svazovat kopačky. Lichnov je jistě soupeř k poražení,“ míní předseda oddílu Michal Kolarský.

I. B třída, sk. D, 5. kolo

Sobota 5. září: Třebovice – Fryčovice 16.30, Kozlovice – Příbor 16.30, Staříč – Lichnov 16.30.
Neděle 6. září: Odry – Starý Jičín 16.30, Petřvald n. Mor. – Suchdol 16.30, FC Bílovec – Tichá 16.30, Kateřinice – Veřovice 16.30. (zd, rom, sch)