Krajský přebor mužů

Na hřiště vedoucího Lískovce zavítá v utkání kola druhý tým tabulky z Pusté Polomi. „Vzhledem k nemocem a nějakým zraněním budou v sestavě změny. Přesto věřím, že naše skvělé fanoušky nezklameme a budeme pokračovat ve vítězné sérii,“ hlásí lískovecký trenér Martin Šrámek.

Naopak duel Vratimova s Frýdlantem je soubojem posledního týmu s předposledním. Navíc hráči Biocelu mají na svém bodovém kontě stále hrozivou nulu. Ale tentokrát jsou Vratimovští nažhaveni a chtějí svého soupeře smést. Zajímavostí je, že v obou táborech došlo v týdnu ke trenérským změnám. Ve Vratimově usedl na trenérské křeslo Jaroslav Andrejko, hosty zase povede Karel Orel. „Vyprázdnila se nám marodka, k dispozici bude konečně i Gasojev. Věřím, že získáme tři body,“ doufá předseda domácího klubu Petr Spiller.

Nic lehkého nečeká ani na hráče Čeladné se zkušeným kolektivem z Nového Jičína. „Chceme potvrdit výhru z Petřkovic a porazit i nebezpečný Nový Jičín. Kádr máme kromě dlouhodobě zraněných kompletní,“ říká domácí tajemník Aleš Richter.

Krajský přebor, 8. kolo

Sobota 26. září: Hradec n. Mor. – Háj ve Slezsku 16.00, Lok. Petrovice – Krnov 16.00, Čeladná – Nový Jičín 16.00, Lískovec – Pustá Polom 16.00, Vratimov – Frýdlant n. O. 16.00.
Neděle 27. září: Oldřišov – Český Těšín 16.00, B. Albrechtice – Petřkovice 16.00.

I. A třída, skupina B

Napínavý průběh lze čekat v derby mezi Raškovicemi a Brušperkem. „Čeká nás tradiční rival se kterým očekáváme vyrovnaný zápas. Musíme se vyvarovat chyb jako v minulém zápase v Bystřici a pak věřím, že se nevrátíme s prázdnou. Chceme být na dosah špici tabulky,“ plánuje brušperský tajemník Svatopluk Slovák.

Souboj čtvrtého s pátým přinese zápas domácích Janovic se Stonavou. „Na utkání se připravujeme zodpovědně, protože k nám zavítá těžký soupeř. Vzhledem k tomu, že nechceme ztratit kontakt s čelem tabulky, povinnost nám velí zvítězit,“ jsou slova trenéra Miroslava Onufera.

Svou první podzimní výhrou jsou povzbuzeni fotbalisté Smilovic, kteří v nedělním odpoledni přivítají na svém trávníku silnou Horní Suchou. „Já pevně doufám, že vítězství z Vlčovic v domácím prostředí potvrdíme. Body potřebujeme jako sůl, takže určitě chceme bodovat naplno. Chceme se tak odrazit od spodku tabulky, kde určitě v žádném případě hrát nechceme,“ svěřil se smilovický kouč Pavel Smatana, který se bude muset obejít bez zraněného Szuscika. „Určité problémy trápí i Miroslava Topiarze, ale do utkání ještě přeci jen pár dní zbývá,“ pověděl Smatana při pátečním rozhovoru.

I. A třída, sk. B, 8. kolo

Sobota 26. září: Dolní Lutyně – Bystřice 16.00, Staré Město – Heřmanice 16.00, Dětmarovice – Stará Bělá 16.00.
Neděle 27. září: Raškovice – Brušperk 16.00, Vlčovice – Libhošť 16.00, Janovice – Stonava 16.00, Smilovice – Horní Suchá 16.00.

I. B třída, skupina C

Sedliště zavítají na hřiště nedalekého Šenova, který je v I. B třídě nováčkem a v krajské soutěži si vede nad očekávání dobře. „Přichází dlouho očekávané derby, ke kterému odjíždíme díky vydařenému minulému utkání v lepším rozpoložení. Chceme podat kvalitní výkon a rozhodně nechceme přijet s prázdnou,“ plánuje předseda sedlišťského klubu a uzdravená brankářská jednička, Daniel Majer.

I. B třída, sk. C, 8. kolo

Sobota 26. září: Mosty u Jablunkova – Karviná B 16.00, Šenov – Sedliště 16.00, Hnojník – Vendryně 16.00, Dolní Datyně – Oldřichovice 16.00.
Neděle 27. září: Hrádek – Nebory 16.00, Nýdek – Jablunkov 16.00, Inter. Petrovice – Dobrá 16.00.

I. B třída, skupina D

Fotbalistům Fryčovic se v novém ročníku nebývalé daří a v tabulce se drží na druhém místě. Fryčovičtí tentokrát přivítají na svém hřišti předposlední tým Lichnova, který se naopak trápí. „Chceme navázat na výborný výkon z minulého kola v Odrách. I když jsme v tomto utkání favorité, celý týden vtloukám hráčům do hlavy, že svého soupeře nesmí ani na moment podcenit,“ nabádá své svěřence trenér Miroslav Somr.

Fotbalisté Staříče mají zatím zajímavou bilanci – doma 3 vítězství, venku 3 porážky. Nyní se představí na hřišti Suchdolu nad Odrou. „Ze tří venkovních utkání máme hrozivé skóre 1:6, když jsme zahodili třináct brankových příležitostí. A tuto hrozivou bilanci musíme změnit. Jsem přesvědčen, že konečně venku zabodujeme. Ze tří marodů se nám do sestavy vrací Šimek,“ prozradil vedoucí mužstva Jiří Laža.

I. B třída, sk. D, 8. kolo

Sobota 26. září: Fryčovice – Lichnov 16.00, Příbor – Kateřinice 16.00, Suchdol – Staříč 16.00, Třebovice – Kozlovice 16.00.
Neděle 27. září: Tichá – Veřovice 16.00, Starý Jičín – FC Bílovec 16.00, Odry – Petřvald n. Mor. 16.00. (zd, sch)