Krajský přebor mužů

Ještě než odjedou frýdlantští fotbalisté na evropský šampionát amatérských týmů do Rakouska, poměří svěřenci trenéra Josefa Slámy síly na hřišti momentálně čtvrtých Petřkovic. „Bude to určitě těžké utkání, jelikož domácí patří dlouhodobě k těm lepším týmům soutěže. Nám se na ně dlouhodobě nedaří. Za mého působení ve Frýdlantu jsme s nimi dokonce nedokázali uhrát ani bod. Je třeba tu sérii už jednou protnout," smál se kouč Frýdlantu.

To druhý okresní zástupce v nejvyšší krajské soutěži má svůj osud již zpečetěn. Na čtrnáctý Rýmařov ztrácí Janovičtí propastných deset bodů. Dnes se navíc tým kouče Hořínka představí na hřišti třetích Dětmarovic, které pořád bojují o postup do divize.

Krajský přebor, 25. kolo

Sobota 19. května

Poruba 2011 – Frenštát p. R. 10.15 (hř. Poruba – tráva, rozh. Vítek), Dětmarovice – Janovice 17.00 (Osička), Jakartovice – Bohumín 17.00 (Čuba), Český Těšín – Rýmařov 17.00 (Galásek), Petřkovice – Frýdlant n. O. 17.00 (Kantor), Hradec n. Mor. – MFK Karviná B 17.00 (Trigas).

Neděle 20. května

Oldřišov – Polanka 17.00 (Futerko), Pustá Polom – Háj ve Slezsku 17.00 (Tomšík).

I. A třída, skupina B

Dá se říci, že vyvrcholení I. A třídy je tady. V dnešním odpoledni se totiž na chlebovickém hřišti poperou o prvenství v tabulce Frýdek-Místek B, který hostí Petřvald. V případě, že uspějí domácí mladíci, vzroste jejich náskok na svého soka již na deset bodů. Jelikož by pak ve hře zbývalo jen bodů dvanáct, mohli by Valcíři pomalu slavit čtvrtý postup v řadě. „Petřvald má velmi zkušený tým se specifickým způsobem hry. Petřvaldští totiž velmi často vynechávají záložní řadu. Obránci nakopávají míč přímo do prostoru šestnáctky na urostlého Malůše. Toho následně doplňují záložníci. Budeme se muset přizpůsobit tomuto způsobu a tvrdé chlapské hře. Důležité bude, zda dokážeme podstupovat a vyhrávat osobní souboje, či získávat odražené míče. Samozřejmě se ale budeme chtít prosadit především tím, co je nám vlastní, to znamená rychlou kombinační hrou po zemi. Věřím, že nám to přinese úspěch," přeje si kouč Valcířů Tomáš Zářický.

Po bezbrankové remíze ve Veřovicích tentokrát Čeladná přivítá v domácím prostředí dnes dopoledne Baník Albrechtice. „Utkání začíná v nezvyklou dobu z důvodu čeladenské poutě, kde jsme nechtěli riskovat zranění účastníků pouťových atrakcí, které se budou nacházet v blízkosti fotbalového hřiště. Tým Albrechtic naší prosbě vyhověl. Do utkání nenastoupí Hrdina kvůli zranění, naopak s tréninkem již začal Neuwirth. Nad startem Ulehly visí otazník. Machálek je ještě na služební cestě, takže trenér postaví pravděpodobně sestavu, která dovezla bod z Veřovic. Tohle utkání bude trošku jiné, Albrechticím sestup nehrozí, tudíž by se mohla hrát útočná hra. Věřme, že kluci zopakují výsledek jako v posledním domácím zápase se Smilovicemi a tři body zůstanou doma," očekává předseda čeladenského klubu Petr Sedlák.

Pouhý jeden bod z posledních dvou střetnutí vytlačil Smilovice (35 bodů) mimo nejsilnější trojku. Pokud se do ní chtějí vrátit, musí na svém trávníku porazit předposlední Raškovice. Na prozatím třetí Starou Bělou (37 bodů) přitom Smilovičtí nemusí brát ohled, protože Ostravané odehráli o jeden zápas více. Celek trenéra Pavla Smatany pokles formy netrápí, spíše v posledních dvou kolech narazil na dva rivaly, kteří měli více sportovního štěstí. „V Čeladné jsme měli hru ve své moci, zahazovali jsme vyložené šance a góly tak střílel soupeř. I doma s Bystřicí jsme doma sehráli povedenou partii, ale náš rival ukázal kvalitu svého posíleného týmu a bod si zasloužil," vrátil se trenér Smatana k posledním dvěma vystoupením svého mužstva.

I. A třída, sk. B, 23. kolo

Sobota 19. května

Čeladná – B. Albrechtice 9.45 (Tisovský), Frýdek-Místek B – Petřvald n. Mor. 17.00 (hř. Chlebovice, Kret), Horní Suchá – Staré Město 17.00 (Selník), Šenov – Stonava 17.00 (Závodný).

Neděle 20. května

Smilovice – Raškovice 17.00 (Jantoš), Bystřice – Veřovice 17.00 (Tabášek).

I. B třída, skupina C

Souboj strádajících – dvě slova na „s" nejlépe vystihují dnešní duel, který má přívlastek záchranářský. Domácími Hnojníku i hostujícímu Jablunkovu jde o hodně. Oba soupeři se celé jaro potácí v dolních patrech tabulky, body sbírají jen minimálně, a proto je čeká boj o udržení. „Ten zápas prostě musíme zvládnout a zvítězit," rezolutně prohlásil zkušený hráč Hnojníku Zbyšek Pieter. V případě, že se to jeho týmu povede, polepší si na 22 bodů a bude za svým rivalem zaostávat o pouhé dva body. Pokud ovšem vyhraje Jablunkov, poskočí do vyšších pater tabulky a díky osmibodovému náskoku bude v relativním klidu. V předešlé sezoně Jablunkov vyhrál obě utkání, na podzim se na svém trávníku s Hnojníkem rozešel smírně po remíze 2:2.

Fotbalisté dobré se dnes představí na hřišti nejlepšího jarního týmu – Dolní Datyně. „Čeká nás další křest ohněm a dnešní zápas nám ukáže v plné nahotě, jestli jsme se za posledních deset dní vydali správný směrem pro defenzivní práci, která nás trápila. V týdnu jsme odehráli modelovaný zápas, škoda jen, že gro obrany mělo jiné, školní a pracovní, povinnosti. Nicméně jsem si vyzkoušel jiné, nové varianty s těmi hráči, kteří poctivě pracují. Datyně má velmi kvalitní tým, ne náhodou vede jarní tabulku. To ale neznamená, že pojedeme na výlet. Chybět mi bude tradičně Javorek se Zichou. Na druhé straně by měl být připravený Herník, který je ohromnou personou týmu," řekl před utkáním trenér Dobré Petr Wiecek.

Těžká prověrka čeká fotbalisty Hrádku, kteří na jaře střídají lepší okamžiky se slabšími. Posledně v Nýdku sahali po bodech, ale nakonec odjeli s těsnou porážkou v poměru 1:2. Teď si chtějí doma spravit chuť, jenomže vylosování jim na zítra určilo Sedliště – třetí celek aktuální tabulky. Hosté, kteří doposud prohráli pouze pětkrát, ztrácejí na druhou Vendryni jeden a na vedoucí Dolní Lutyni šest bodů. Do Hrádku, kde před rokem remizovali 1:1, jedou jako jasný favorit, čehož jsou si domácí vědomi. „Sedliště mají mladý, kvalitní a naběhaný tým. Sám jsem zvědav, jak to utkání zvládneme," zamyslel se trenér Hrádku Stefan Franek.

Také tým Sedlišť se na utkání pozorně připravuje. „Jedeme vyhrát. V příštím kole nás pak doma čeká zápas jara s Lutyní a tak se na něj chceme maximálně připravit. Nic lehkého to však nebude, protože Hrádek je jednak nevyzpytatelný a bude se chtít před domácími fanoušky vytáhnout. Až na střelce minulého zápasu Krejčoka jsou všichni v pořádku a na utkání patřičně nažhaveni. Takže z Hrádku tentokrát beru pouze tři body," je přesvědčen Daniel Majer, předseda Sedlišť a brankář v jedné osobě.

I. B třída, sk. C, 23. kolo

Sobota 19. května

Hnojník – Jablunkov 17.00 (Streit), Dolní Lutyně – Nýdek 17.00 (Slaný), Dobratice – Doubrava 17.00 (Bartoš), Dolní Datyně – Dobrá 17.00 (Pasterčák), Mosty – Těrlicko 17.00 (Bartek), Oldřichovice – Vendryně 17.00 (Bednář).

Neděle 20. května

Hrádek – Sedliště 17.00 (Kubánek).

I. B třída, skupina D

Tým Staříče bude jistě chtít potvrdit tříbodový zisk ze Suchdola i v dnešním domácím utkání s Vlčovicemi. „Po soupeřích z absolutního čela tabulky hostíme doma Vlčovice, které z posledních tří utkání neuhrály ani bod a mají pasivní skóre 1:8. My jsme zase ještě nevyhráli dvakrát za sebou. Ale sebevědomí po dobrém výkonu v minulém kole by mohlo pomoci ke třem bodů a blížící se záchraně. Trenér Sluštík má k dispozici kompletní kádr," tvrdí staříčský předseda Josef Volný. (rom, zd, sch)

I. B třída, sk. D, 23. kolo

Sobota 19. května

Fryčovice – Suchdol 17.00 (Konderla), Staříč – Vlčovice 17.00 (Fanc), Kopřivnice – Jeseník n. O. 17.00 (Mankovecký).

Neděle 20. května

Odry – Jakubčovice 17.00 (Švec), Starý Jičín – Kateřinice 17.00 (Levinger), Libhošť – Nový Jičín B 17.00 (Černoevič), Lichnov – Tichá 17.00 (Klimek).