Krajský přebor

Ještě dvě kola čekají na fotbalisty v krajském přeboru. V této soutěži má náš okres dva zástupce. Jedenáctý Frýdlant nad Ostravicí a čtrnácté Janovice. O něco lépe jsou tedy na tom svěřenci trenéra Josefa Slámy. Ti v zítřejším popoledni cestují na hřiště Pusté Polomi. Domácí v loňské sezoně bojovali do poslední chvíle o postup do divize s Krnovem, nakonec skončili druzí.

Ta letošní sezona ale Polomi vůbec nevychází. Trenéra Baculiaka vystřídal po šestém kole na lavičce Kamil Papuga, který je momentálně se svým týmem na třinácté příčce. Frýdlant tak bojuje o pověstných šest bodů.

Janovičtí také hrají svůj mistrovský duel na hřišti svého soupeře, kdyžv nedělicestují do Frenštátu p. R. Rozdíl mezi oběma soupeři je pouhých sedm bodů, proto jakýkoliv bodový zisk bude pro hostující celek víc než dobrý.

Sobota 12. listopadu

Poruba 2011 – MFK Karviná B 10.15 (hřiště Poruba – tráva, rozhodčí: Těšina), Český Těšín – Polanka 13.30 (Herda), Jakartovice – Petřkovice 13.30 (Osička), Dětmarovice – Hradec n. Mor. 13.30 (Šištík), Háj ve Slezsku – Bohumín 13.30 (Čuba).

Neděle 13. listopadu

Pustá Polom – Frýdlant n. O. 13.30 (Vítek), Oldřišov – Rýmařov 13.30 (Takáč), Frenštát p. R. – Janovice 13.30 (Futerko).

I. A třída, skupina B

Desátý Brušperk přivítá poslední celek I. A třídy z Veřovic, a jistě se bude chtít výhrou přiblížit k silnému středu tabulky. „Ve druhé polovině podzimu se nám vůbec nedaří a propadli jsme se do druhé poloviny tabulky. Poslední tým určitě nepodceníme, víme, že nás čeká houževnatý soupeř. Nicméně nemůžeme mít jiný cíl než vítězství. Určitě nenastoupí Makúch, otazník visí nad startem Poláška, Ječmenka a Šlesingra,“ konstatuje tajemník Brušperku Svatopluk Slovák.

Smilovice ve finiši podzimní části letošní sezony šlapou jako dobře seřízený stroj. Díky sedmnácti bodům z posledních sedmi utkání se vyšvihly už na čtvrtou příčku tabulky. Tým trenéra Pavla Smatany již sedm kol neprohrál a svou výtečnou bilanci by si v závěru podzimu nerad pokazil. V posledním duelu před zimní přestávkou hodlá zvítězit a přezimovat mezi nejlepšími, což by se mu pomocí tří bodů podařilo.

Znemožnit se mu to pokusí nováček soutěže z Petřvaldu. „Jedeme na hřiště s nejhorší travnatou plochou v soutěži. Petřvald je sice benjamínkem, má sedmnáct bodů, takže to jistě nebude snadný protivník. My se ho pokusíme připravit o body, jen tak se v tabulce udržíme nahoře. Posledně nám chybělo několik zkušených hráčů. Pokud se do sestavy vrátí, jsme schopni vyhrát všude. I v Petřvaldu,“ věří trenér Smilovic Pavel Smatana.

Pouhé dva body v posledních sedmi kolech urvali fotbalisté Starého Města. Do nové sezony vstoupili velmi dobře – z úvodních pěti utkání tři vyhráli a jedno remizovali, ale pak to šlo s nimi z kopce. A toho by chtěla využít předposlední Bystřice, která v předešlých dvou kolech urvala šest bodů, přičemž o víkendu si smlsla na doté doby druhé Stonavě.

„Byl to povedený zápas, hráli jsme velmi dobře. Jako kdybychom se už sehráli a vzájemně si sedli. Velká škoda, že podzim už končí,“ lituje bystřický obránce Michal Bauman a dodává: „Staré Město to asi v úvodu přepálilo. My po dvou výhrách jedeme na jeho hřiště s cílem bodovat. Je to zápas o pověstných šest bodů, takže by bylo dobré ho neprohrát.“

Sobota 12. listopadu

Brušperk – Veřovice 13.30 (Bednář), Petřvald n. Mor. – Smilovice 13.30 (Selník), Staré Město – Bystřice 13.30 (Kuběna), Stonava – Čeladná 13.30 (Přeček), Šenov – Stará Bělá 13.30 (Neděla), Horní Suchá – Frýdek-Místek B 13.30 (Juřička), B. Albrechtice – Raškovice 13.30 (Šnek).

I. B třída, skupina C

Střelecký výborně disponovaný nováček z Doubravy, který si doma hravě poradil s řadou protivníků, narazí na zvedající se Nýdek, který má doma vyrovnanou bilanci, ale na hřištích soupeřů ještě neokusil pachuť porážky, přičemž jednou remizoval a pětkrát vyhrál. Poslední venkovní vystoupení Nýdeckých? Hladká výhra 5:1 v Jablunkově.

„Do Doubravy jedeme s cílem uspět, to znamená neprohrát. Sám jsem zvědav, jak se bude utkání vyvíjet, protože domácí buďto svého protivníka přejedou, nebo mu na svém hřišti podlehnou. Záleží na tom, jak jim to sedne,“ přemítá trenér Nýdku Miloš Koloničný.

Fotbalisté Oldřichovic jsou jednou nohou v okresním přeboru. Může za to katastrofální podzim, zdaleka nejhorší v dějinách oddílů. Přestože nemají kádr výrazně slabší než ostatní týmy a ani se nedá říct, že by hráli o poznání horší fotbal, v předešlých dvanácti utkáních si nepřipsali jediný bod! Uhájit na jaře I. B třídu bude pro tým zkušeného trenéra Mariána Krajčoviče těžkým úkolem. Pro srovnání: poslednímu Hrádku se to v předešlé sezoně podařilo, ale ten šel do jarních odvet aspoň se sedmi body.

„Chceme nad nováčkem soutěže zvítězit, abychom se nedostali do Guinessovy knihy rekordů. Odehrát podzim bez bodu by byla pořádná ostuda,“ uvědomuje si předseda oldřichovického oddílu Karel Turoň a dodává: „Dobratice jsou nebezpečným nováčkem, dokázaly vyhrát v Nýdku. Nám v poslední době neustále scházejí vyloučení hráči. Místo fotbalu se věnují diskuzím s rozhodčími. To není dobře, protože v minulosti jsme patřili mezi nejslušnější a nejdisciplino­vanější týmy.

Sobota 12. listopadu

Sedliště – Jablunkov 13.30 (Picmaus), Doubrava – Nýdek 13.30 (Levinger), Dobrá – Hnojník 13.30 (Plevza), Těrlicko – Dolní Lutyně 13.30 (Žáček), Vendryně – Hrádek 13.30 (Černoevič), Oldřichovice – Dobratice 13.30 (Voznica), Mosty – Dolní Datyně 13.30 (Sikora).

I. B třída, skupina D

Utkání podzimu mají před sebou fotbalisté Staříče, kteří sev nedělipředstaví na hřišti poslední Tiché. Jelikož ani staříčským hráčům se v letošní sezoně příliš nedaří, půjde hostům vlastně o všechno. Případná výhra by znamenala pro svěřence trenéra Sluštíka odpoutání od sestupových příček. Tam by naopak nechtěli zabřehnout hráči novojičínského béčka, kteří hostí celek Fryčovic. Hosté naopak v letošní sezoně hrají v poklidu, případný bodový zisk by je udržel v horní polovině tabulky.

Sobota 12. listopadu

Nový Jičín B – Fryčovice 13.30 (hřiště Hodslavice – Chýlek).

Neděle 13. listopadu

Kateřinice – Suchdol 13.30 (Tobola), Tichá – Staříč 13.30 (Břežný), Lichnov – Starý Jičín 13.30 (M. Ondračka st.), Libhošť – Kopřivnice 13.30 (Kubáček).