FNL

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – GRAFFIN VLAŠIM 2:1 (1:0)

Duel s Vlašimí byl pro frýdecko-místecké fotbalisty hodně důležitý. Soupeř měl totiž v průběžné tabulce jen o tři body více, takže případné vítězství by Frýdecké na tým trenéra Vlastimila Petržaly dotáhl.

„Vím, že se hrálo o pomyslných šest bodů, já si ale myslím, že Vlašim o záchranu hrát na jaře nebude. Střetli jsme se s velmi dobrým soupeřem, o kterém jsme věděli, že nás jeho hráči budou napadat a že budou po celý zápas aktivní. My naopak chtěli využít chybiček v jejich systému, věřili jsme, že nám nějakou šanci nabídnou," mluvil o předzápasových plánech domácí trenér Luboš Berešík, který opět na lavičce Valcířů zaskočil za zdravotně indisponovaného trenéra Radványiho.

Samotný zápas začali domácí šancí Stratila, kterou bravurně zneškodnil brankář Budinský. Poté se ke slovu dostali několikrát i hosté. V 8. minutě mířil Hronek pouze do domácího gólmana, v 19. minutě naopak Kučera netrefil po kličce brankáři zcela prázdnou branku Valcířů. A tak přišel na druhé straně trest. Šest minut před přestávkou odcentroval Švrček z pravé strany a nikým neatakovaný Vyskočil otevřel skóre zápasu.

Hosté se nevzdali a za jejich snahu byli odměněni po hodině hry, kdy centr střídajícího Průchy prošel přes celou bránu až k dobíhajícímu Bredovi a bylo srovnáno. Radost hostí vydržela jen pět minut. Domácí podnikli rychlou akci, kdy míč putoval od Ižvolta ke Stratilovi, ten kolmicí uvolnil Krčulu a mladíček v domácím dresu technickou ranou na zadní tyč nedal Budinskému šanci – 2:1. „Takové šance, co jsme měli, to se musí proměňovat. Je to škoda. Domácí jsme svou agresivní hrou zaskočili, tohle je holt fotbal. My ty góly bohužel nedali," litoval promarněných příležitostí Petržela.

„Mě osobně mrzí, že při posledních zápasech nemohl být trenér s námi. Přeji mu brzké uzdravení, ten poslední půlrok byl hodně vyčerpávající. Je docela i možné, že jeho zdravotnímu stavu nepomohly ty stresové situace, které v posledních měsících byly," dodal Berešík.

Pro Valcíře podzimní sezona již skončila, v dalším kole mají totiž Frýdečtí volný los.

Branky: 39. Vyskočil, 67. Krčula – 62. Breda. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Caletka. ŽK: Jarabica - Hell. Diváci: 538.
Frýdek-Místek: Mihalek – Švrček, Literák, Jarabica, Mehremić – Vyskočil (74. Ďuriška), Vašenda, Krišto, Ujlaky (66. Krčula) – Krišto, Stratil (90. Joel). Trenér: Luboš Berešík. (sch)

Krčula: Že jsem dal gól? Tři body jsou důležitější

Na hřiště se frýdecko-místecký mladíček Patrik Krčula dostal až v 66. minutě, když jej trenér Berešík nahradil na kraji zálohy za Ujlakyho. Devatenáctiletý slovenský talent se vzápětí po Stratilově přihrávce dostal do úniku, zasekl si míč na pravačku a nechytatelnou technickou střelou nedal vlašimskému brankáři Budinskému šanci.

„Jsem strašně rád, že se Paťa (Krčula, pozn. red.) takhle trefil. Za své výkony během celého podzimu si tu branku strašně zasloužil," potěšilo po utkání domácího trenéra Luboše Berešíka. Gól Krčuly na 2:1 nakonec znamenal cenné vítězství Valcířů v duelu s Vlašimí.

„Ten gól mě samozřejmě těší, ale pro nás je daleko důležitější, že jsme získali tři body a v tabulce se zase o něco málo posunuli," zářil spokojeností po zápase šťastný autor vítězné branky.

Utkání s Vlašimí určitě ale jednoduché nebylo. Zvláště v prvním poločase vám hosté v obraně zle zatápěli…
Já bych řekl, že diváci viděli vyrovnaný zápas, kdy rozhodovalo to, kdo vstřelí první branku. Rozhodovalo také to, kdo bude mít lepší středovou formaci.

Vy jste se dostal na hřiště až na posledních dvacet minut. S jakými úkoly vás tam trenér Berešík posílal?
Chtěl po mě, abych se snažil naší hru ještě více rozhýbat. Každý střídající hráč jde na hřiště s tím, že chce týmu pomoci. Ať už nějakou gólovou přihrávkou nebo přímo i brankou.

To jste splnil na sto procent…
Přesně tak (smích). Jsem moc rád, že se mi podařilo dát konečně branku.

Už se vám někdy ve vaší kariéře stalo, že jste vstřelil branku snad po padesáti vteřinách pobytu na hřišti?
Ne, to se mi ještě nikdy nestalo. Teď to byl vlastně můj vůbec první dotyk s míčem. Pak už jsem se jen snažil jejich brankáře obstřelit a vyšlo to.

V dalším kole máte opět volný los, takže pro vás podzim již skončil. Když se za ním ohlédnete, co byste k němu řekl?
Já jsem spokojený. Pro mě bylo důležité dostat se do herní praxe a to se mi myslím podařilo. Teď už si jen přeji, aby to v jarních odvetách bylo z mé strany ještě lepší.

Takže vaše angažmá ve frýdeckých Stovkách bude mít pokračování i na jaře?
Pokud nepřijde na stůl nějaká zajímavá nabídka a bude o mě tady stále zájem, budu hrát za Frýdek i na jaře. Věřím, že se přes zimu dáme dohromady a v odvetách se dostaví i výsledky. Máme tady velmi dobré trenéry, kteří nás ve zlých časech vždy podrželi. Je jen škoda, že trenér Radványi s námi ze zdravotních důvodů u posledních zápasů nebyl. Věřím ale, že jsme mu výhrou nad Vlašimí udělali radost.

Může být vaší výhodou v jarních odvetách, že už budete mít za sebou obě volná kola, která v soutěži čekají postupně na všechna mužstva?
To se teprve uvidí, bude ale samozřejmě lepší, když už pojedeme po zaběhnutých kolejích a žádná pauza nám nic nenaruší. (sch)

FK VARNSDORF – FOTBAL TŘINEC 2:0 (1:0)

Třinec – Promáčený trávník ve Varnsdorfu fotbalistům Třince příliš štěstí nepřinesl. Domácí hráči dvěma góly Martana udolali slezský celek, z posledního místa ovšem neutekli.

„Jsem strašně šťastný, že to kluci zvládli. Nebylo to pro nás lehké utkání. Ale to bude teď každé," hodnotil zápas spokojený varnsdorfský kouč Roman Skuhravý.

Domácí začali zápas aktivněji, ale do obrovských šancí se dostal paradoxně Třinec. Teplý si dvakrát vylámal zuby na skvělém Porcalovi, následnou střelu Joukla vyrazil jeden z obránců na rohový kop. Pak však přišla nšťastná ztráta hostů, Jurca v brejku poslal do běhu Martana, který propálil Palečka. „Tam jsem měl trochu štěstí, brankáři to prošlo mezi nohama," usmíval se Martan. „Ta ztráta byla nešťastná, míč se zastavil v louži. Varnsdorf to pak sehrál parádně," kroutil hlavou třinecký kouč Radim Nečas.

Oba týmy se praly s těžkým terénem, celý zápas provázel déšť a hřiště bylo hodně podmáčené. Po změně stran se hosté tlačili za vyrovnáním, udeřili ale opět domácí. Střídající Juroška pláchl po pravé straně, přesným centrem oslovil Martana, který zblízka hlavou prostě nemohl nedat. Druhým domácím hrdinou byl kapitán Radek Porcal. Ten udržel čisté konto i díky reflexivnímu zákroku proti hlavičce střídajícího Dediče. „Opět nás podržel brankář. Věřím, že to bude důležité vítězství, které nás nakopne. Po první brance jsme se více soustředili na obranu a spoléhali na rychlé protiútoky. Jsme sice poslední, ale bodově to na týmy před námi nemáme daleko," dodal Skuhravý. „Jsem zklamaný, že odjíždíme bez bodu. Zahodili jsme čtyři tisíciprocentní šance. To pak nemůžete vyhrát. Kdybychom dali první gól, utkání by se určitě vyvíjelo jinak," smutnil Nečas.

Třinec uzavře letošní rok domácím zápasem s Pardubicemi. Hraje se v sobotu 21. listopadu v tradičním dopoledním čase od 10.15 hodin.

Branky: 31. a 68. Martan. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Vlček. ŽK: Kvída - Velner. Diváci: 358.
Třinec: Paleček – Velner, Čelůstka, Knötig, Kučera – Joukl, Ceplák, Bedecs, Janoščin (81. Samiec), Mozol (61. Dedič) – Teplý (87. Latocha). Trenér: Radim Nečas. (zem)

Nečas byl po porážce ve Varnsdorfu odvolánTřinec – Druholigoví fotbalisté Třince jsou bez svého trenéra. Klubové vedení zareagovalo na nepříznivé výsledky třineckého celku, když v posledních sedmi zápasech tým získal pouhé dva body a v pondělí dopoledne odvolalo trenérské duo Radim Nečas – Kamil Papuga. Klub dále ve svém prohlášení informoval, že trenér brankářů Jakub Kafka své účinkování u třineckého celku ukončil již dříve, a to k 31. říjnu na vlastní žádost.
Třinec tak v posledním druholigovém zápase proti Pardubicím povede z lavičky generální manažer klubu Karel Kula a asistovat mu bude trenér juniorsky Martin Zbončák. Hlavního trenéra pro jarní odvetnou část bude vedení třineckého klubu shánět ihned po skončení té podzimní. (sch)

DIVIZE – sk. E

1. BFK FRÝDLANT – LOK. PETROVICE 2:2 (2:1)

Zatímco v srpnu divizní nováček na petrovický tým nestačil (0:3), v předehrávce 16. jarního kola už sehráli svěřenci trenéra Michala Chlebka s farmou druholigové Karviné daleko vyrovnanější střetnutí.

„Musím říct, že jsme odehráli výborný zápas. Dvakrát jsme vedli, škoda jen, že dostáváme strašně jednoduché branky. My se zase naopak na ty vstřelené hodně nadřeme," řekl k zápasu frýdlantský trenér Michal Chlebek, kterého na hřiště nepustilo od začátku zranění.

„Trochu mě trápí lýtko, takže jsem šel na hřiště až v samém závěru," osvětlil domácí lodivod.

Zápas se odehrál na hodně podmáčeném terénu, přesto to byli domácí, kteří šli ve 25. minutě zásluhou Tobiáše do vedení. Hostující Lokomotiva sice o chvíli později zkušeným Malířem srovnala, závěr první půle ale opět patřil domácím, respektive Tobiášovi. Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání, což se jim povedlo čtvrt hodinu před koncem zápasu.

Na 2:2 srovnával Panák. „Na těžkém terénu to bylo hodně fyzické utkání. Frýdlant předvedl větší důraz, my jsme byli aktivnější a ve druhé půli i lepší. Na promáčeném hřišti se nedalo moc kombinovat, ale zkusili jsme to, což nám vyneslo oba góly. Škoda branky do šatny, poločas jsme si mohli lépe ohlídat," řekl k zápasu asistent trenéra Petrovic Pavel Bernatík.

Frýdlant tak své podzimní účinkování v divizi zakončil na deváté příčce. „S podzimem jsem určitě spokojen. Je to má první trenérská zkušenost a zisk jednadvaceti bodů není na nováčka vůbec špatné," dodal Michal Chlebek.

Branky: 25. a 45. Tobiáš – 36. Malíř, 75. Panák. Rozhodčí: Bednařík – Chlevišťan, Mankovecký. ŽK: M. Šigut – Kundrátek, Leibl, Hoffmann, Gill, Moskál. Diváci: 110.
Frýdlant: Jež – Pánek, Jandek, Střižík, Prokeš – M. Šigut, Tobiáš (72. Ursíni), L. Chlebek (69. Myšinský), Kubáň, Mandičák (83. M. Chlebek) – I. Preči. Trenér: Michal Chlebek. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

Porážkou vendrynští fotbalisté letošní podzim zahájili, porážkou ho také zakončili, když na svém hřišti podlehli vedoucí Orlové.

Orlová měla po většinu utkání více ze hry, ale přes dobře fungující obranné soukolí protivníka se v první půli výrazněji neprosadila, její akce končily zpravidla před pokutovým územím. Domácí spoléhali na brejkové výpady, po jednom takovém vypálil těsně mimo Vlachovič.

Ve druhém poločase museli domácí čelit nejen lídrovi soutěže, ale také silnému větru. Hned po změně stran měli štěstí, Przyczko na poslední chvíli vykopl míč z prázdné brány. Nápor Orlové postupně nabíral na intenzitě, ale střely buďto létaly vedle, nebo je ve spolupráci s obranou likvidoval bezchybný veterán Holboj.

Když už to vypadalo, že udrží neprůstřelnost, hostům vyšla akce, na jejímž konci byl kapitán Kopel, zblízka nemohl nedat – 0:1. Pár minut poté domácí vyrovnali, kdy po Kohutově střele Hanus dostal míč do brány. Vyrovnávající gól kvůli postavení mimo hru neplatil. V poslední minutě mohl srovnat Hanus, jeho trestný kop zastavila zeď.

„Hráli jsme proti velmi silnému soupeři, ale za naší dobrou obranou se mi chytalo velmi dobře. Pochytal jsem vlastně jen to, co propadlo, žádnou velkou chybu jsem neudělal, takže snad můžu být se sebou spokojený. Na 48 let jsem se mezi tyčemi cítil docela dobře," řekl domácí gólman Bohdan Holboj, který vede béčko zápolící v okresní soutěži a sem tam se objeví mezi jeho tyčemi.

„Věřil jsem, že uhrajeme aspoň bod. Před koncem jsme dali gól, který rozhodčí pro ofsajd neuznali. Franta Hanus měl na noze vyrovnání, trestné kopy zpoza vápna obvykle proměňuje, tentokrát však trefil pouze zeď," dodal.

VENDRYNĚ – ORLOVÁ 0:1 (0:0)

Branka: 76. Kopel. Rozhodčí: Vlček. ŽK: Stoszek, Byrtus, Buzek.
Vendryně: Holboj – Buzek, Chlebek (46. Byrtus), Przyczko, Martinčík (56. Fojcik) – Kohut, Baron (68. Pilch), Hanus, Dawid – Vlachovič, Stoszek. Trenér: Zdeněk Černek. (rom)

VÝSLEDKY (komplet)

FNL
15. kolo: Znojmo – Opava 3:1, Pardubice – Karviná 1:0, Frýdek-Místek – Vlašim 2:1, Táborsko – Sokolov 0:0, České Budějovice – Vyšehrad 2:0, Varnsdorf – Třinec 2:0, Hradec Králové – Ústí n. L. 0:0, Olomouc B volno.

Divize – skupina E
16. kolo: Vsetín – Petřkovice 1:2, Dolní Benešov – Havířov 3:2, Nové Sady – Hranice 1:1, Velké Karlovice+Karolinka – Val. Meziříčí 0:0, Nový Jičín – Rýmařov 0:0, Opava B – Brumov 5:0, Slavičín – Krnov 3:0, Frýdlant n. O. – Lok. Petrovice 2:2.

Krajský přebor
16. kolo: Vendryně – Sl. Orlová 0:1, Háj ve Slezsku – Vítkov 5:0, Šenov – Pustá Polom 1:2, Břidličná – Polanka 1:1, Frenštát p. R. – Heřmanice 1:1, Kobeřice – Dětmarovice 1:1, Kravaře – Český Těšín 2:1, Bohumín – Markvartovice 2:3.

SCM U17 TOP
2. kolo: Karviná – Jihlava 0:6, Olomouc – Ostrava 3:1, Opava – Zlín 3:4, Frýdek-Místek – Zbrojovka 2:3, Slovácko volno.

SCM U17 o umístění
2. kolo: Prostějov – Vítkovice 2:4, HFK Olomouc – Třinec 1:2, Hlučín – Vyškov 2:1, Znojmo volno.

SCM U16 TOP

SCM U16 o umístění
2. kolo: Prostějov – Vítkovice 1:2, HFK Olomouc – Třinec 1:2, Hlučín – Vyškov 1:5, Znojmo volno.