FNL

FK VARNSDORF – FK FOTBAL TŘINEC 2:2 (0:1)

O vítězství je připravil Jakubov

Na třetí pokus se podařilo fotbalistům Třince zabodovat na půdě rivala. A to ne ledajakého! Dokázali to ve Varnsdorfu, kde doposud neuhráli jediný bod.

Před rokem Třinec ve Varnsdorfu prohrál a jeho tehdejší trenér Radim Nečas přišel o místo na lavičce. Současný kouč Slezanů Martin Zbončák si počínal o poznání lépe, stal se prvním trenérem Třince, který v Šluknovském výběžku uspěl.

„S remízou jsme nakonec spokojení, protože jsme sem jeli v nelehké situaci. Bodů jsme měli málo a věděli jsme o pohodě, ve které byl Varnsdorf, protože už má nahráno dost bodů. Ve Varnsdorfu jsme nikdy nebodovali. Dostali jsme gól v 84. minutě, což samozřejmě mrzí, ale v naší situaci za něho musíme být rádi," nezastíral kouč Slezanů Martin Zbončák.

Podle tabulkového postavení byl jasným favoritem střetnutí Varndsorf, jemuž se na rozdíl od Třince herně i výsledkově daří. Domácí začali špatně, Zbrožek tísněný Dedičem si dal vlastence a sotva Jakubov vyrovnal, po Ižvolt po pasu Stříže podruhé dostal hosty do vedení. Střetnutí nakonec skončilo bez vítěze, čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby se o to zasloužil Jakubov.

„Věděli jsme, že nás nečeká snadná práce a utkání naše očekávání naplnilo. A také jsme věděli, že Třinec, který má málo bodů, bude hrát ze zajištěné obrany a na rychlé protiútoky, což se stalo. Začátek utkání nám zkomplikovala vlastní branka, kterou jsme si dali. Vůle našeho mužstva byla velikánská, za žádnou cenu nechtělo prohrát. Před utkáním by pro nás byl bod málo, ale vzhledem k průběhu jsme rádi, že ho máme," přiznal domácí kouč Libor Macháček.

Po nezdaru s Olomoucí (1:2) se v Třinci událo několik změn. Na jednodenní výjezd na zápas, jak to navrhoval brankář Lukáš Paleček, sice nedošlo, ale něco bylo přece jen jinak. Útočník Hošek se posadil na lavičku, kapitán Motyčka dokonce zůstal doma. Do sestavy se vrátil novopečený otec Krišto a letos poprvé v základu nastoupili Reintam a Tobiáš.

„Naše defenzivní taktika se třemi středními obránci domácí zjevně zaskočila. Zprvu nevěděli, co na nás mají hrát. Působili jsme organizovaným a odhodlaným dojmem, hráči podali kolektivní výkon, bojovali jeden za druhého. Moc bych si přál, abychom to zopakovali i v sobotu doma s Ústím, kdy chceme ukořistit druhé vítězství v sezoně," dodal Kula.

Branky: 64. a 86. Jakubov – 12. vlastní Zbrožek, 79. Ižvolt. Rozhodčí: Dubravský. ŽK: Fotr – Krišto, Ižvolt, Stříž, Avdić. Diváci: 555.

Třinec: Paleček – Vengřinek, Avdić, Reintam, Čelůstka, Janoščín – Ižvolt, Krišto (82. Samiec), Tobiáš (46. Málek), Stříž – Dedič. Trenér: Martin Zbončák. (rom)

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – VIKTORIA ŽIŽKOV 1:2 (0:1)

Valcíři poprvé doma nebodovali

Souboj dvou týmů ze středu tabulky nakonec lépe vyzněl pro žižkovské Viktoriány. Ti se ve Stovkách ujali vedení ve 24. minutě, kdy si na Urbancův centr z levé strany naběhl hlavičkující Dočekal. Domácí po změně stran zvýšili obrátky, ale šance Šumského, Slaninky či Šichora zůstaly nevyužity. Zápas tak rozhodla další chyba ve frýdecké defenzívě.

V 86. minutě totiž chyboval při odkopu levý obránce Petrović a po zpětné přihrávce Dočekala se z gólové střely mohl radovat Gebert. Valcíři zápas nezabalili a hned vzápětí se přímo z rohového kopu prosadil Šumský. Domácí pak šahali v nastaveném čase po vyrovnání, Stratilova střela skončila však na levé tyči žižkovské brány.

„S hrou v první půli jsem byl spokojený, bohužel v té druhé se opětovně stalo to, že jsme přestali být tak klidní na míči. Domácí nás přitlačili, více to rozhýbali. Závěr byl o štěstí, pro nás jsou to ale nesmírně cenné tři body," řekl k zápasu hostující trenér Zdeněk Hašek, který ještě dodal: „Šlo poznat, že domácí tým má charakter. Ona není totiž náhoda, když dávají góly takhle v závěrech zápasu. Teď nás čekají těžké zápasy s Opavou, jedeme do Olomouce, pak doma Baník a do Znojma. Bodů z Frýdku si moc vážíme, tady se totiž body nezískávají jen tak lehce," řekl Hašek.

„Náš záměr bylo nehrát vrchem. Tohle jsme v prvním poločase vůbec neplnili, není akceptovatelné takhle hrát. Druhý poločas už byl z naší strany ale famózní. Hráči ze sebe dokázali vymáčknout maximum, na hru se dalo dívat, lidé tleskali, tak si představujeme naší prezentaci fotbalu. Fotbal je ale takový, že někdy dává a někdy bere. Dnes nám Žižkov tři body sebral," hodnotil domácí ztrátu frýdecký kouč Miroslav Nemec.

„První půli jsme absolutně nezvládli. Před zápasem jsme si něco řekli a pak začneme hrát úplně jinak. Musíme si to s klukama v šatně probrat a nějak lépe se na ty začátky zápasů připravit. Nebyl to první poločas, kdy se nám tohle stalo. Podobné to bylo i minule v Táborsku," kroutil hlavou po utkání záložník Nicolas Šumský, který společně s Tomášem Hyklem patřil k nejlepším hráčům domácí družiny.

Ztracené body se budou Valcíři nyní snažit vyválčit na hřišti v Českých Budějovicích. Duel s Jihočechy je na pořadu v pátek 23. září od 18 hodin.

Branky: 88. Šumský – 24. Dočekal, 86. Gebert. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Poživil. ŽK: Literák, Švrček – Krystan, Trýzna. Diváci: 792.

Frýdek-Místek: Prepsl – Byrtus, (46. Slaninka), Literák, Klabník, Švrček – Hykel, Willwéber, Šichor, Ilko (78. Petrović) – Šumský – Vyskočil (46. Stratil). Trenér: Miroslav Nemec. (sch)

DIVIZE – sk. E

FC VELKÉ KARLOVICE+KAROLINKA - 1. BFK FRÝDLANT 0:3 (0:2)

Cenná výhra z Karolinky

Divizní fotbalisté Frýdlantu znepříjemnili domácím oslavy 85. výročí vzniku fotbalu v Karolínce, když domácí tým porazili rozdílem tří branek. O tu první se postaral ve 22. minutě Dvořák, který si naběhl na přesný centr Svatonského. Domácí mohli srovnat z pokutového kopu, domácí gólman Sváček poslal míč ale vysoko nad Polachovu branku.

„Tohle byl klíčový moment utkání. Honza Polach soupeřova hráče rozskákal a ten pak přestřelil," řekl po utkání hostující kouč Michal Chlebek. Frýdlantské tato situace povzbudila a ještě před přestávkou zvyšovali hosté díky pěkné trefě Němce na 0:2. Po změně stran měli domácí více ze hry, ale frýdlantská defenzíva pracovala bezchybně. Navíc v 74. minutě vyšel hostům brejk a Němec svým druhým gólem v zápasu rozhodl o zisku tří důležitých bodů.

„Byli jsme tady po celý zápas lepší. Od začátku se kluci snažili hrát, dostávali se i do šancí. Ve druhé půli nás sice domácí trochu zatlačili, ale my stále hrozili pro brejcích. Třetí branka už pak vše rozhodla," hodnotil zápas Chlebek.

„Soupeř byl dobrý. My jsme tentokrát šance z úvodu jako v minulém kole neměli. Hodně jsme ztráceli míče a hosté svou aktivitu korunovali vedoucí brankou. Mohli jsme vyrovnat, ale brankář Sváček nedal penaltu a my pak podruhé inkasovali. Ve druhém poločase jsme měli optickou převahu, ale bylo to bezzubé a bez šancí. Když jsme vyrazili poprvé a naposled dopředu, tak jsme po brejku propadli a bylo vymalováno," řekl k zápasu domácí kapitán Josef Mikula.

Branky: 43. a 74. Němec, 22. Dvořák. Rozhodčí: Kondler – Novák, Galásek. ŽK: Chuchma, Škrobák - Křiva. Diváci: 160.

Frýdlant: Polach – Křiva, Hrdlička, Šrámek, Jandek – Němec (80. Vojvodík), M. Šigut, Marek (84. Hutník), Dvořák – Preči (82. Myšinský), Svatonský. Trenér: Michal Chlebek. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

BŘIDLIČNÁ – VENDRYNĚ 2:2 (0:0)

Hosté bojovali i za bývalého trenéra

Pod Jaroslavem Chlebkem, novým hrajícím trenérem, Vendryně skoncovala s bídou a na hřišti Břidličné vyválčila bod za remízu.

Bezbrankový smír vydržel až do úvodních minut druhého poločasu. Pak to na sebe vzal Racko a jeho akci gólově zhodnotil Dawid. Domácí fotbalisté jednogólové manko za několik málo minut smazali a z diskutabilní penalty dali vedoucí branku. Vzápětí si počínali nedovoleně v souboji s Rackem a Przyczko z pokutového kopu vyrovnal na 2:2. Vítězný gól měl na hlavě střídající Guznar, jeho koníček přeskočil břevno.

„Mohli jsme vyhrát, velká škoda. Nakonec je ten bod dobrý, nesmíme chtít moc," řekl manažer vendryňského celku Ludvík Martinek a prozradil jednu zajímavost: „Hráči bojovali za bývalého kouče Zdeňka Černeka a bod za remízu hráči věnují právě jemu, neboť si uvědomují, že trenér za špatné výsledky nemohl."

Branky: 61. Schreier, 83. Kučera z pen. – 54. Dawid, 86. Przyczko z pen. Rozhodčí: Šujan – Muroň, Tilkeridis. ŽK: Jiříčný, Borboryo, Kučera, Zifčák – Kalfas. Diváci: 100.

Vendryně: Pecha – Kalfas, Buzek, Chlebek (32. Jakub Pilch, 70. Hulboj), Martinčík – Dawid, Martynek, Byrtus, Jiří Pilch – Przyczko, Racko (89. Guznar). Trenér: Jaroslav Chlebek. (rom)

KOBEŘICE - ČELADNÁ 1:2 (1:1)

Tři body zařídily Řehákovy trefy

Hosté chtěli na hřišti posledních Kobeřic uspět a vrátit si tak zpět ztracené body, které Čeladenští přenechali v uplynulém kole celku z Břidličné. Lepší vstup do zápasu měli ale domácí.

„Vedli jsme, ale brzy jsme si nechali dát vyrovnávací branku. Největší problém nám dělala agresivní hra soupeře," řekl domácí trenér Tomáš Kamrád. Rozhodnutí padlo po změně stran.

V 68. minutě se opět k míči dostal Řehák a svou druhou brankou v zápase rozhodl o tříbodové radosti hostí. Kobeřice v závěru sice šahaly po vyrovnání, aktivní Boček nastřelil naštěstí jen tyč.

Branky: 13. Kryštof – 28. a 68. Řehák. Rozhodčí: Trojan – Lalík, Vidlička. ŽK: Janík, Boček, Čujek – Řehák, Taraba, Pliska, Walder, Čáp, Smolík.

Čeladná: Smolík – Taraba, Čáp, Pliska, Jaroš – Walder (89. Strohalm), Surovec, Marek Váňa, Martin Váňa – Řehák (92. Fojtík), Baran (90. Badura). Trenér: Leon Dostalík. (rob)

I. A TŘÍDA – sk. B

Brušperk - Staré Město 0:2 (0:1)

Zatímco pro fotbalisty Starého Města to bylo třetí vítězství v řadě, brušperští diváci museli naopak spolknout druhou domácí prohru za sebou. O výhře hostů rozhodla lepší produktivita, když se do černého dvakrát trefil záložník Pavel Štěrba. Ten nejprve domácího gólmana překonal ve 13. minutě, tříbodovou pojistku pak přidal devět minut před koncem zápasu.

Brušperk: Murín – Coufal (46. Blahut), Folta (85. Kroupa), Šot, Chrašč (75. Šimon) – Vojtek, Kuba, Laryš, Vančo – Bogdan, Kornak (69. Richtár). Trenér: Radim Karsten.

Staré Město: A. Střalka – Ja. Birčák (29. Kozel), Kovalík, K. Střalka, Slota – Glembek, Sušovský, Štěrba, Rudel – Papaj, Pat. Němec (85. Pagáč). Trenér: Petr Němec.

Libhošť - Bystřice 0:2 (0:0)

První vyhraní body vyhání? V Bystřici už to neplatí, mužstvo trenéra Jana Poláka se uklidnilo vítězstvím v Libhošti. Všechno podstatné se událo po změně stran – domácí zpackali standardní situaci, hosté vyrazilim do rychlého brejku, na jehož konci byl centrující Čmiel a k tyči zakončující Sniegoň.

Na pojišťovací druhý gól si Bystřičtí museli počkat až do devadesáté minuty – Buran se zjevil ve velkém čtverci, zadáci ho zastavili v rozporu s fotbalovými řády a následnou penaltovou výhodu zúročil střelec Kisza.

„Mohli jsme rozhodnout už mnohem dříve. Kluci hráli s obrovským nasazením, ve druhém poločase si mákli. Domácí byli nervózní a spíše se trápili. Jsou to pro nás důležité tři body, potřebovali jsme se nastartovat," řekl předseda Bystřice Pavel Vavřač.

Bystřice: O. Kreželok (72. L. Teofil) – M. Teofil, Samek, B. Kreželok, Zoubek – Staniek, D. Kantor, Buryan, Čmiel – Sniegoň (84. Gajdzica), Kisza. Trenér: Jan Polák.

Dobrá – Petřvald n. Mor. 0:4 (0:2)

Domácí trenér se v duelu s posledním Petřvaldem musel obejít bez zkušeného středopolaře Chlebka. Možná právě i jeho zkušenosti Dobré chyběly. Hosté v úvodu přečkali několik šancí domácího výběru, při kterých je podržel brankář Vidlička, aby v závěru poločasu sami dvakrát udeřili. Ve 40. minutě otevřel skóre zápasu Prudký a za pět minut prostřelil domácího Řízka v brance po individuální akci Jiří Huvar.

„Dobrá byla v prvním poločase lepší, ale hodně důležitý byl náš druhý gól do šatny," přiznal po zápase hostující předseda oddílu Tomáš Klečka. Stejně jako domácím nevyšel závěr první půle, tak jim nevyšel ani úvod té druhé. Petřvaldské fanoušky rozjásal nejprve dvaadvacetiletý Mikulík a po něm přidal rozhodující úder znovu Jiří Huvar.

Dobrá: Řízek – Pietroszek, Šebestík, Figura, Šmahaj – Gryžboň (37. Maceček), Platoš (57. Otipka), Filipčík, Malchárek (64. Alexa) – L. Papřok, Rajnoch. Trenér: Tomáš Zářický.

Veřovice - Sedliště 3:4 (1:3)

Fotbalisté Sedlišť na podzim nebodovali pouze v Dolní Datyni. Ve Veřovicích vedli již 4:1, nakonec se o výhru museli strachovat až do konce střetnutí. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, kdy brankář Majer musel zneškodnit ránu Černocha a poradit si musel rovněž i s dorážkou Golda. Vedoucí gól ale vstřelili nakonec hosté, když se hlavou prosadil nekrytý Dominik Majer.

O pět minut později vedli hosté již 2:0, zásluhou Krejčokovy trefy. Sedm minut před přestávkou klopili Veřovičtí hlavy potřetí, kdy roh odvrátil Fojtík jen na hranici velkého vápna, odkud jej Robin Bilas vrátil pohotově směr síť. Domácí se z těžkého direktu přeci jen dokázali vzchopit. V závěru první půle snižoval Košelík po Hankově asistenci.

Druhý tým průběžné tabulky si sice v 53. minutě vzal tříbrankové vedení zpátky (René Bilas), domácí ale následně zabojovali. V 64. minutě snižoval hlavou střídající Hrivňák, patnáct minut před koncem pak zadělal na pořádné drama Satek, jenž těžil z centru Košelíka. Vyrovnat už hosté Veřovicím nedovolili.

Sedliště: Da. Majer – Pohludka, Krischke, Kožušník, Bílek – Sekanina, Kaňok, Re. Bilas – Ro. Bilas, Krejčok, Do. Majer (86. Vlček). Trenér: Ivo Valas.

Hlubina - Dobratice 5:1 (2:0)

Doma to ještě dobratickým hráčům vcelku jde, jakmile ale vyjedou Korabíkovi svěřenci mimo své hřiště, ztrácí tým svůj glanc. Po vysoké prohře v Dobré přišla další facka v podobě nezdaru na hřišti Hlubiny. Tam se Dobratičtí poprvé a naposledy prosadili až po hodině hry, kdy domácího gólmana překonal Škapa. V té chvíli už ale Hlubina vedla tříbrankovým rozdílem. Domácí pak své vedení v poslední desetiminutovce ještě dokázali navýšit.

Dobratice: L. Klesniak – Březina (67. Gongol), Škola, Dobiáš, Číž – Skotnica, Škapa, Hlaváč, Mandičak, Causidis – Bortlíček (87. Bezecný). Trenér: Marián Korabík. (rom, dtb, sch)

I. B třída – sk. B

Václavovice – Dolní Lhota 3:0 (0:0)

Poslední dva domácí zápasy fotbalistům Václavovic vyšly na jedničku. V minisouboji o pomyslných šest bodů porazili na svém hřišti celek z Dolní Lhoty 3:0. Góly začaly padat až po změně stran. Sotva se hráči vrátili z poločasové pauzy, zamířil přesně do černého Ledvina. V 71. minutě neudržel nervy na uzdě hostující Šimík a po druhé žluté kartě musel předčasně do kabin. Domácí pak nabídnutou početní výhodu zužitkovali dalšími dvěma vstřelenými góly.

Václavovice: Ometák – Zezulčík, Berta, Žižka (19. Novotný), Ludvík, T. Majer (86. Pjenčík), Langer, Toman (46. Berka), Ledvina (82. Vojtek), Bilan (79. Zaremba), Sládek. Trenér: Jaroslav Koníček.

I. B třída – sk. C

Věřňovice - Raškovice 0:1 (0:1)

Hosté proti nováčkovi soutěže nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, přesto Raškovičtí odehráli výbornou partii. Během první půle si oba celky dokázaly vytvořit po dvou vyložených šancích, trefit se však podařilo pouze raškovickému Pánkovi, který těžil z Javorkova přesného centru. Po změně stran si už hosté zkušeně hubený náskok pohlídali, navíc mohli přidat druhou branku, Žáčkův pokus ale ztroskotal na tyči domácí branky.

Raškovice: Platoš – Baran, Šimek, Šalata, Koláček (64. Maťaťa) – Javorek, Žáček, J. Šponiar ml. (91. Poledník), Pánek – Feike (51. Kučák), Novák (84. Stibor). Trenér: Jan Šponiar st.

Nýdek - Lučina 2:1 (0:1)

Nýdečtí fotbalisté slaví premiérové vítězství v letošním ročníku. Na lopatky položili Lučinu, která šla z první kloudné akce do vedení zásluhou kapitána K. Tomíčka. Nýdečtí zabrali a ve druhém poločase se dočkali zaslouženého obratu – Brzezina si naběhl na výbornou přihrávku a prostřelil brankáře.

Když už se pozvolna schylovalo k remíze, po závaru před bránou gólmana Kielara propálil L. Sikora. Druhou část střetnutí domácí absolvovali bez vyloučeného Mazurka. Před koncem prvního poločasu se vehementně dožadoval odpískání penalty za ruku, ovšem u rozhodčího nepochodil, sudí Opěla mu v rychlém sledu ukázal dvě žluté karty a vykázal ho ze hřiště.

„Protihráč ve výskoku netrefil míč hlavou, pomohl si rukou, takže jasná penalta. Uznávám, jsem dost zkušený na to, abych se nechal takhle unést. Po zápase jsme se shodli, že mé vyloučení nám paradoxně pomohlo, kluci se semkli. Hodně mě mrzí, že teď nebudu hrát v Petrovicích, kde jsem dříve působil a kde mám polovinu rodiny," litoval nýdecký hrající trenér Pavel Mazurek.

Nýdek: J. Kantor – Spratek, Konderla, Mazurek, Labaj (89. Kaleta) – Hojdysz (56. Marian Kluz), Fryda, Rakowski, Tlacháč – L. Sikora, Brzezina. Trenér: Pavel Mazurek.

Lučina: J. Kielar – Bártek, Mokryš (81. Geleta), Goroš, Prokeš – K. Tomíček, Staufčík, R. Tomíček, Smichovič (75. M. Hruška) – Petroš, M. Bubík. Trenér: René Hruška.

Dolní Lutyně - Jablunkov 1:2 (0:2)

Jablunkov si poradil i bez několika stabilních hráčů základní sestavy a díky zaslouženému vítězství se osamostatnil na čele tabulky I. B třídy. Výsledek příliš nekoresponduje s děním na hřišti, hosté mohli zvítězit mnohem vyšším rozdílem. První branku vsítil kapitán Szotkowski (dostal se do úniku a propálil brankáře), druhou přidal po nahrávce Lachowicze mladý Pustka.

Lutyně v závěru vsadila na dlouhé nákopy a zásluhou Novotného zkorigovala na konečných 1:2. „Domácí jsme nepustili skoro k ničemu, po poločase jsme měli vést tak 4:0. Závěr utkání jsme odehráli špatně, a to jak v útočné, tak i v obranné fázi," řekl kouč Spartaku Stanislav Kluz.

Jablunkov: J. Szotkowski – Komár, M. Hudzieczek (81. J. Hudzieczek), M. Sikora, Marek Kluz – R. Szotkowski, Lachowicz, Nieslaník, Lubojacki (74. Kostka) – Ploszek (77. Marosz), Pustka. Trenér: Stanislav Kluz.

Řepiště – Horní Suchá 4:0 (2:0)

Nováček soutěže z Řepišť si v 7. kole krajské soutěže dokázal poradit na svém hřišti s lídrem tabulky, kterému nakonec uštědřil čtyřgólový políček. Soupeřovu defenzívu nejprve dvakrát pokořil David Štembírek, kterého v samém závěru střetnutí ještě doplnili Volf se Ščigelem.

Řepiště: Chodura – Pikonský, Kusák, Hrdý, Kaloč (87. Krella) – Ščigel, Volf (89. Jež), R. Bubík, Kravčík (34. Bezruč) – Štembírek (86. Květoň), Fehervári. Trenér: Bohuš Keler.

Petřvald - Smilovice 1:3 (0:1)

Hráčem střetnutí byl velezkušený Topiarz. Ten po několika minutách hry vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a nezadržitelně skóroval. Jeho druhému zásahu předcházel trestný kop Barona a hlavička Jungy. Mezitím se po úchvatném sólu radoval domácí Kostka, ale jakékoliv pochybnosti o výhře Smilovic se rozplynuly po trestném kopu Ciencialy, jehož dlouhý centr zapadl ke vzdálenější tyči.

„Několikrát jsme nastřelili tyč a spálili další šance. Od začátku jsme byli lepší, sami jsme si z toho udělali nervózní zápas. Když nám to tam nepadá, začíná se nás zmocňovat nervozita a pak chybujeme," posteskl si kouč Smilovic Pavel Smatana.

Smilovice: Bašanda – Bodeček, Kocur, Junga, Bolf (28. R. Cienciala, 90. Svoboda) – Radek Barteczek, Kohut (85. Roman Barteczek), Baron, Rajnoch – Topiarz, Máj (53. Balvar). Trenér: Pavel Smatana.

Loko. Petrovice B – Tošanovice 1:0 (1:0)

O druhé podzimní porážce tošanovických hráčů rozhodla jediná gólová situace zápasu. Ta nastala ve 25. minutě, kdy hostujícího brankáře Michálka překonal Chwastek. Hostům ve zbývajícím čase již vyrovnat nebylo dopřáno.

Tošanovice: Michálek – Kelecsény, Neugebauer, Grygar, Stryja – O. Boráň (36. Šimeček), Somr, Bezdíček, Nagy – T. Boráň, R. Papřok (57. Judita). Trenér: Jiří Fabík.

I. B třída – sk. D

Mořkov - Ostravice 1:1 (1:1)

Tak prozatím posledním týmem, který dokázal fotbalisty Ostravice porazit, jsou hráči Palkovic. Stalo se tak 30. dubna letošního roku a od té doby sehráli Ostravičtí dalších čtrnáct duelů, ve kterých svého přemožitele dosud nenašli. Nestal se jím ani tým Mořkova, kde hosté sehráli remízovou partii 1:1. První změnu skóre přinesla 19. minuty, kdy se po Rozkydalově ruce pískala penalta. Tu pak domácí Kudělka proměnil a hosté museli smazávat jednobrankové manko.

To se podařilo krátce před přestávkou, kdy Stýskalův rohový kop vrátil od zadní tyče Rozkydal a Platoš už věděl, co má s míčem udělat. Po změně stran to byl znovu hostující útočník, který pálil jednu svou šanci za druhou, další gól už lepší Ostravice nepřidala.

Ostravice: Boháč – Mendrek, Rozkydal, Janošec, L. Ledvoň – Žižka (46. O. Stonavský), Stýskala, Kováč (79. Pavelec), Jucha, M. Ledvoň – Platoš. Trenér: Jaroslav Rozkydal.

Tichá - Fryčovice 0:1 (0:1)

Pokud poslední venkovní duel Fryčovičtí na hřišti Starého Jičína nezvládli, v Tiché už to bylo naprosto o něčem jiném. Zodpovědný výkon a nula vzadu jistě potěšila fryčovického trenéra Karla Peška. K tomu se pak přidal gólový zápis kanonýra Rumela a bylo zaděláno na tříbodovou radost.

Fryčovice: Zapletal – Židek, Holub, Zahradník, Kobylák (71. Planka) – Koloničný (60. Georgiovský), Soško, J. Pešek, Žurovec – Novák (81. Herda), Rumel (90. Janek). Trenér: Karel Pešek.

Kozlovice - Fulnek 0:3 (0:1)

Trápení domácích pokračuje. 3-4-6-3-1-3…co tahle čísla znamenají? To jsou inkasované branky Kozlovických během podzimu. Tu první v duelu s Fulnekem domácí inkasovali již po čtyřech minutách hry, kdy mladého gólmana Sýkoru překonal zkušený Šesták. Kozlovice si nepohlídaly ani nástup do druhé půle. Tam se už po dvou minutách prosadil Stratil. Třetí gól pak hosté přidali v 84. minutě Špitalíkem, i když v té chvíli hrál Fulnek bez vyloučeného Krásy.

Kozlovice: Sýkora – Červenka (46. Tabach), P. Krpec, Ermis, P. Piskoř – Kocián, Bednář, J. Fojtík, Slanina – Hruška, Najdek (73. Šohaj). Trenéři: Josef Piskoř. (rom, sch)

VÝSLEDKY (komplet)

FNL
7. kolo: Znojmo – Vítkovice 3:2, Ústí n. L. – Pardubice 2:0, Sokolov – Táborsko 2:1, Olomouc – Č. Budějovice 1:0, Ostrava – Prostějov 3:0, Frýdek-Místek – Žižkov 1:2, Opava – Vlašim 2:1, Varnsdorf – Třinec 2:2.
Dohrávky 5. kola: Ústí n. L. – Vlašim 2:5, Ostrava – Opava 3:0.

Divize – skupina E
7. kolo: Val. Meziříčí – Přerov 1:0, Hranice – Rýmařov 4:4, Jeseník – Kozlovice 2:1, Petrovice – Nové Sady 0:1, Velké Karlovice+Karolinka – Frýdlant n. O. 0:3, Havířov – Dol. Benešov 1:1, Opava – Šumperk 4:3, Pustá Polom – Nový Jičín 3:3.
15. kolo: Opava – Val. Meziříčí 1:2, Šumperk – Petrovice 0:2, Dol. Benešov – Přerov 4:1, Frýdlant n. O. – Rýmařov 1:4, Pustá Polom – Nové Sady 1:0, Velké Karlovice+Karolinka – Jeseník 5:1, Havířov – Hranice 0:2, Kozlovice – Nový Jičín 2:1.

Krajský přebor
7. kolo: Český Těšín – Sl. Orlová 3:0, Heřmanice – Háj ve Slezsku 0:0, Břidličná – Vendryně 2:2, Kobeřice – Čeladná 1:2, Polanka – SO Bruntál 1:3, Frenštát p. R. – Bílovec 1:0, Bohumín – Dětmarovice 2:0, Krnov – Šenov 1:0.

I. A třída – skupina B
7. kolo: Brušperk – Staré Město 0:2, Dobrá – Petřvald n. Mor. 0:4, Dolní Datyně – Stonava 3:0, Vratimov – B. Albrechtice 2:2, Hlubina – Dobratice 5:1, Veřovice – Sedliště 3:4, Libhošť – Bystřice 0:2.

I. B třída – skupina B
7. kolo: Velká Polom – Chuchelná 3:1, Darkovice – Píšť 4:0, Václavovice – Dolní Lhota 3:0, Ostrava-Jih – Vřesina 1:3, Hať – Kozmice 2:3, Šilheřovice – Svinov 4:3, Strahovice – Hrabová 0:1.

I. B třída – skupina C
7. kolo: Petřvald – Smilovice 1:3, Řepiště – Horní Suchá 4:0, Dolní Lutyně – Jablunkov 1:2, Věřňovice – Raškovice 0:1, Loko. Petrovice B – Tošanovice 1:0, Nýdek – Lučina 2:1, Inter. Petrovice – Hnojník odloženo.

I. B třída – skupina D
7. kolo: Vlčovice – Kopřivnice 1:0, Kozlovice – Fulnek 0:3, Tichá – Fryčovice 0:1, Jistebník – Starý Jičín 4:1, Mořkov – Ostravice 1:1, Spálov – Kateřinice 8:1, Odry – Jeseník n. O. 2:0.

Okresní přebor mužů
7. kolo: Staříč – Vojkovice 3:3, Hukvaldy – Písek 11:0, Chlebovice – Metylovice 1:2, Oldřichovice – Nošovice 6:2, Palkovice – Baška 3:1, Bukovec – Návsí 1:2, Hrádek – Mosty 0:2.

Okresní soutěž mužů
7. kolo: Janovice – Lískovec 1:3, Smilovice B – Pržno 3:1, Frýdlant n. O. B – Nebory 0:3, Milíkov – Vendryně B 5:2.

Juniorská liga
7. kolo: Liberec – Slavia 5:0, Teplice – Příbram odloženo, Hradec – Zbrojovka 0:2, Bohemians – Dukla 5:2.
Dohrávky 6. kola: Ml. Boleslav – Sparta 3:2, Plzeň – Liberec 2:1, Dukla – Jablonec 4:1, Č. Budějovice – Třinec 1:1.

SCM U19
7. kolo: Frýdek-Místek – Šumperk 3:2, Znojmo – Hodonín 3:2, Vítkovice – Slovácko 1:1, Sp. Brno – Třinec 0:2, HFK Olomouc – Prostějov 1:0, Vyškov – Líšeň 0:0. Utkání Kroměříž – Přerov se hraje až 28. září.

SCM U17
7. kolo: Znojmo – Zlín 0:3, Hodonín – Kroměříž 1:2, Vyškov – Karviná 2:7, Ostrava – Líšeň 3:1, HFK Olomouc – Hlučín 3:1, Vítkovice – Opava 1:2, Prostějov – Zbrojovka 1:4, Olomouc – Frýdek-Místek 2:2, Slovácko – Jihlava 4:2, Třinec volno.
14. kolo: Jihlava – Líšeň 3:0.

SCM U16
14. kolo: Jihlava – Líšeň 1:1.

Krajský přebor staršího dorostu
7. kolo: Loko. Petrovice – Staříč 2:4, Třebovice – Vřesina 1:5, Stará Bělá – Kopřivnice 0:4, Ludgeřovice – Horní Suchá 3:2, Bílovec – Kravaře 1:0, Heřmanice – SO Bruntál 2:0, Petřkovice – Ostrava-Jih 1:2.
2. kolo: Ludgeřovice – Bílovec 5:0.

Krajský přebor mladšího dorostu
2. kolo: Ludgeřovice – Bílovec 3:4.

Krajská soutěž dorostu – sk. B
7. kolo: MFK Havířov B – Vendryně 6:1, Sedliště – Fryčovice 1:11, Petřvald – Sl. Orlová 1:1, Bohumín – Dětmarovice 1:2, Brušperk – Staré Město 5:3, Inter. Petrovice – Český Těšín odloženo, Libhošť – Tošanovice 2:3. Frýdlant n. O. volno.

Okresní přebor dorostu
7. kolo: Písek/Bukovec – Dobratice/Vojkovice 7:1, Palkovice – Baška 2:0, Oldřichovice – Bystřice 2:1, Čeladná – Jablunkov 1:3, Milíkov – Smilovice/Nebory 3:5, Hrádek/Návsí – Mosty 1:1, Dobrá volno.

SpSM U15 TOP
7. kolo: Jihlava – Olomouc 2:0, Karviná – Opava 1:1, Slovácko – Frýdek-Místek 0:0, Prostějov – Ostrava 1:5, Zlín – Hlučín 5:2. Utkání Zbrojovka – Vítkovice odloženo na 26. října.
1. kolo: Opava – Hlučín 5:2.

SpSM U15 – sk. Sever
7. kolo: Třinec – Val. Meziříčí 2:0, Bílovec – Šumperk 7:4, Uničov – Přerov 2:3, HFK Olomouc – Hranice 8:1.

SpSM U14 TOP
1. kolo: Opava – Hlučín 1:4.

SpSM U14 – sk. Sever
7. kolo: Třinec – Val. Meziříčí 2:1, Bílovec – Šumperk 9:2, Uničov – Přerov 1:2.

SpSM U13 – sk. Sever
7. kolo: HFK Olomouc – Přerov 1:6, Frýdek-Místek – Šumperk 21:0, Opava – Ostrava 3:6, Vítkovice – Bílovec 20:4, Karviná – Hranice 3:2, Třinec – Hlučín 3:1, Val. Meziříčí – Uničov 2:2.

SpSM U12 – sk. Sever

Krajský přebor st. žáků
7. kolo: Brušperk – Nový Jičín 7:0, Frýdlant n. O. – Horní Suchá 1:3, Ostrava-Jih – Jablunkov 0:0, Kravaře – Kopřivnice 5:2, Krnov – SO Bruntál 3:2, MFK Havířov – Baník Ostrava B 2:5, MFK Vítkovice B – Sl. Orlová 12:1.
2. kolo: Jablunkov – MFK Havířov 0:10.

Krajský přebor ml. žáků
2. kolo: Jablunkov – MFK Havířov 1:4.

Krajská soutěž st. žáků – skupina B
7. kolo: Heřmanice – Svinov 5:0, Stará Bělá – Vítkovice C 0:5, Frenštát p. R. – Petřkovice 3:11, Hlubina – Darkovičky 2:4, Fryčovice a Ludgeřovice volno.
4. kolo: Frenštát p. R. – Vítkovice C 5:1.

Krajská soutěž ml. žáků – skupina B
4. kolo: Frenštát p. R. – Vítkovice C 2:6.

Krajská soutěž st. žáků – skupina C
7. kolo: Sn. Havířov – MFK Havířov B 0:2, Dobrá – Těrlicko 4:5, Staříč – Bohumín 3:1, Loko. Petrovice – Staré Město 6:0, Český Těšín a MFK Karviná B volno.

Krajská soutěž ml. žáků – skupina C

Okresní přebor žáků
7. kolo: Oldřichovice – Mosty 1:2, Janovice – Písek 3:1, Hrádek – Návsí 4:1, Milíkov – Vendryně 0:5, Bukovec – Bystřice 7:3.

Okresní přebor žáků 6+1
7. kolo: Baška – Sedliště 2:6, Vojkovice/Dobratice – Čeladná 0:10, Tošanovice/Hnojník – Ostravice 12:1, Nebory/Smilovice – Řepiště 3:4, Metylovice volno.

MSDŽ – skupina A
7. kolo: Vítkovice – Havířov 0:6, Veřovice – Sn. Ostrava 4:0, Rožnov – Horní Bečva 1:1, Štramberk – Loděnice 0:0, Český Těšín – Pržno 6:1, Lubina – Brušperk 4:2.
4. kolo: Veřovice – Český Těšín 2:2.