FNL

Na ševce tentokrát neměli
FASTAV ZLÍN - FOTBAL TŘINEC 3:0 (2:0)

Na stadionu Zlína třinečtí fotbalisté nezvládli vstupy do obou částí střetnutí a nakonec si odvezli třígólovou porážku.

Vítězství ve Frýdku-Místku (0:1) i následná domácí plichta s Mostem (0:0) měly být předzvěstí narůstající formy třineckých fotbalistů. Bylo to však jen zdání. Na Valašsku totálně selhali, dostali tři góly a nakonec odjeli se zaslouženou porážkou. Pověst nejlepšího celku na soupeřových hřištích nepotvrdili. „Na soupeře jsme se dobře připravili, k jeho dosavadním výborným výsledkům venku jsme měli respekt. Díky disciplinovanému přístupu všech hráčů se nám povedlo třineckou sérii na hřištích soupeřů přerušit," bilancoval střetnutí zlínský trenér Alois Skácel. „Výborně nám vyšly nástupy do obou poločasů, v úvodním dějství se nám dařilo také herně a dva góly byly výsledkem naší převahy."

Třinečtí měli navrch v druhých pětačtyřiceti minutách, jenomže v té době už bylo o vítězi dávno rozhodnuto. Výsledkem převahy byly pouze střely z dálky, do gólové šance se hráči staronového účastníka FNL neprobili. „Výkon Zlína v žádném případě nehodlám snižovat, ale kromě těch tří gólů prakticky nevystřelil mezi tyče, jen jednou mimo. V první půli soupeř kopal snad dva rohy, ve druhé jeden. I to svědčí o naší nedisciplinovanosti a nezodpovědnosti. Výhru jsme Zlínu doslova darovali. Za stavu 3:0 jsme sice měli více ze hry, ale protivník hrál už jen to, co potřeboval," rekapituloval duel třinecký trenér Pavel Hajný.

Jeho celek nezachytil začátek obou poločasů a dopřál zvedajícímu se protivníkovi třetí letošní domácí vítězství v řadě. Po Poláchově rohovém kopu ze třetí minuty vsítil první gól stoper Malý, druhý přidal z pokutového kopu loňský nejlepší střelec druhé ligy Železník. Sudímu se nezdál souboj Matouška s Holíkem, jenž zachytil Čelůstkovou malou domů. Krátce po přestávce si oba hráči spolupráci zopakovali – Holík odcentroval a Železník uzavřel na konečných 3:0. „Výkon ve Zlíně byl kaňkou, z naší strany to bylo všechno možné, jenom ne zodpovědné. Góly jsme soupeři nabídli doslova jako na zlatém podnose. První už ve třetí minutě po rohovém kopu, druhý z přísné penalty po zbytečné malé domů a třetí po pokažené rozehrávce," zlobil se kouč Hajný.
Za poslední čtyři kola se jeho svěřenci dopracovali pouze k jedné brance. „Kvalita našeho kádru není taková, abychom soupeře jednoznačně přehrávali. Netvrdím však, že nejsme schopni střílet více gólů. Potřebujeme někoho, kdo bude schopen dát více branek, prozatím jsme nikoho takového nenašli. Naši forwardi by měli mít větší gólový hlad," zdůraznil třinecký stratég Hajný.

Zítra od 16.30 hodin si jeho družina může napravit reputaci ve třetím kole domácího poháru proti pražské Dukle.
Branky: 5. Malý (Polách), 32. Železník z pen., 47. Železník (Holík). Rozhodčí: Bílek, ŽK: Malcharek – Čelůstka, Čtvrtníček. Diváci: 976.
Třinec: Bruk – Lisický, Cigánek, Čelůstka, Matoušek – Malíř, Motyčka (82. Hupka), Wojnar (69. Dostál), Málek, Ceplák – Čtvrtníček (46. Gavlák). Trenér: Pavel Hajný.
Další výsledky 9. kola: Bohemians Praha – FC Táborsko 1:1 (0:0), Loko Vltavín – FK Varnsdorf 0:2, FK Pardubice – MFK Karviná 2:1, Ústí nad Labem – Hradec Králové 0:2, Graffin Vlašim – Viktoria Žižkov 1:5, Baník Most – České Budějovice 3:2.
(rom)

S cennou remízou Valcíři spokojeni
MFK FRÝDEK-MÍSTEK – BANÍK SOKOLOV 1:1 (1:1)

Oba týmy si po sérii porážek potřebovaly spravit chuť. S konečnou remízou byly nakonec spokojeny oba celky.

Fotbalisté Frýdku-Místku na další vítězství ve druhé lize pořád čekají. Po dvou porážkách nakonec v domácím duelu se sokolovským Baníkem remizovali. Valcíři začali utkání aktivně, ale hosté se ukázali ve Stovkách jako celek, který je na svého soupeře velice dobře připraven. A tak muselo udeřit až po standardní situaci. To z pod tribuny zatočil Mozol míč do soupeřovy šestnáctky, H. Prokeš jej jemnou tečí posunul před bránu a Literák byl u balonu přeci jen dříve, než hostující gólman Dvořák – 1:0. Tato situace pak paradoxně pomohla hostujícímu celku, který ožil a čím dál častěji se pokoušel o zteč domácí branky. K vyrovnání mu však pomohl i velký kus štěstí. Mozol šel na půlicí čáře zbytečně do hradby tří protihráčů, hosté mu v poslední chvíli míč odkopli tak šikovně, že se jej na levé straně hřiště zmocnil úplně pozapomenutý Šamánek a frýdecký gólman Prepsl byl proti jeho střele bezmocný. „To je už k zoufání. Stojíte v bráně, za celý zápas na vás letí jediná střela a vy z toho dostanete gól," durdila se po utkání frýdecko-místecká jednička mezi třemi bílými tyčemi.

A gólman Valcířů měl úplnou pravdu. Až do konce střetnutí už hosté jeho bránu neohrozili. Nutno však podotknout, že ani domácí neoplývali nějakými tutovkami. Za zmínku stojí pouze přízemní střela Mozola. „Ta střela ale neměla nárok. Šla po zemi a navíc do míst, kde stál jejich brankář," uznal po zápase domácí středopolař. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Houdka bylo patrné, že získaný bod berou oba celky. „Bod beru všemi deseti. Sokolov se ukázal jako jeden z nejkvalitnějších soupeřů, se kterým jsme se prozatím utkali. Po taktické stránce byli na nás velice dobře připraveni. Nám vyšel nástup do zápasu, kdy jsme měli tlak a ten pak korunovali brankou. Pak jsme však udělali obrovskou chybu, za kterou nás soupeř trestal. Ve druhé půli jsme byli lepší, ale chyběla nám chytrost a taková ta hráčská invence před šestnáctkou a v šestnáctce," hodnotil střetnutí domácí kouč Milan Duhan.

V dalším kole zajíždí Valcíři na hřiště exligových Českých Budějovic. Na jihu Čech se hraje už v pátek 27. září od 18 hodin.
Branky: 19. Literák – 30. Šamánek. Rozhodčí: Houdek – Zeman, Fišer. ŽK: Žídek, Vašenda, Švrček – Dvořák I., Vrtělka, Čada, Hruška. Diváci: 3 214.
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Literák, Žídek – Vrťo, Mozol, Vašenda, Šrom – Lukáš (90. Talián), H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan.

(sch)

DIVIZE – SK. E

Lískovec lídra notně potrápil
SOKOL LÍSKOVEC – MFK HAVÍŘOV 0:1 (0:1)

Souboj divizního Lískovce s lídrem tabulky přinesl zajímavý fotbal, který nakonec rozhodl jediný gól. Ten dali hosté v úvodní čtvrthodině.

Takové nedáš - dostaneš platilo hned na začátku utkání. To se Kovařík řítil sám na hostujícího gólmana Smětáka, leč po kličce střílel domácí útočník pouze do boční sítě. O chvíli později se v pokutovém území Lískovce uvolnil Racko (v zimě byl na zkoušce v tehdy ještě třetiligovém Frýdku-Místku, pozn. red.) a krásnou ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání. Vyrovnání se mohli domácí dočkat ještě na konci prvního poločasu, hlavička Silveiry si ale cestu do hostující sítě nenašla.

Po změně stran vyvinuli Lískovečtí tlak na hostující bránu, ale kýženého výrovnání se bohužel nedočkali. Nejblíže ke gólu byl v 83. minutě opět Kovařík, který dostal krásný balón mezi stopery, ale zakončoval vedle havířovské svatyně. „Bohužel, když ani z takových šancí nedokážeme vstřelit branku, nemůžeme proti takovému soupeři uspět," kýval po utkání smutně hlavou domácí kouč Karel Orel.
Lískovec: Polach – Korneta, Škorík, J. Prokeš, Hopp – David Javorek, Talián, Dobrovolný, Silveira – Kovařík, T. Boráň (46. Šigut). Trenér: Karel Orel.

(sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

Výborné utkání vítěze nemělo
HEŘMANICE - FRÝDLANT 0:0

Frýdlantští fotbalisté předvedli v Heřmanicích dobrý výkon, na tři body to ale bohužel nestačilo.

Frýdlantský kouč Pavel Smatana už mohl v Heřmanicích počítat do základní sestavy s obráncem Kubáněm, kterého si společně s Chlebkem přivedl ze svého bývalého působiště (Český Těšín, pozn. red.). V první půli duelu krajského přeboru se hra přelévala ze strany na stranu, oba celky měly s přesným zakončením ale problémy. Po změně stran už tempo hry udávali spíše hostující fotbalisté. Za zmínku stojí Mandičákovo břevno z 54. minuty. Stejnou část brankové konstrukce nastřelil Mandičák o šest minut později a v 90. minutě si to zopakoval ještě i Chlebek. „To byla velká smůla. Řekl bych, že jsme po celých devadesát minut byli lepší. I domácí měli nějaké šance, ale naše tři nastřelená břevna…Co na to mám říct?," kýval po utkání hlavou hostující trenér Pavel Smatana.
Ještě než vyzvou frýdlantští fotbalisté v neděli 29. září na domácím stadionu tým Polanky, sehrají zítra semifinálový duel okresního poháru v Nýdku (začátek v 16.30 hodin).

Frýdlant: Maderský – Kubáň (87. Křiva), Střižík, Junga, Březina – Chlebek, Vyvial (83. Fajčák), Žáček, Ursini (89. T. Němec) – Mandičák, Chýlek. Trenér: Pavel Smatana.

(sch)

Vendryně konečně zabrala, veze body z Polanky

Region – Pouze fotbalisté Vendryně byli o uplynulém víkendu ze tří okresních zástupců v krajském přeboru úspěšní, když překvapivě zvítězili na hřišti Polanky. Frýdlantští sehráli v Heřmanicích bezbrankovou partii, nováček z Brušperku prohrál v Břidličné.

Polanka - Vendryně 1:3 (0:0).

Nováček krajského přeboru se po pěti zápasech bez výhry oklepal a vyválčil tři body. Pomohl mu k nim i uzdravený Stoszek, jenž po přihrávce Repaského proměnil samostatný únik ve vítěznou branku. Díky trefě obránce Buzka po rohovém kopu jeho celek vedl, ale poté stejnou situaci nezvládl a po rychlém brejku inkasoval. Konečnou podobu výsledku dal až nastavený čas. Mikula předal míč Pliskovi, ten patičkou uvolnil Repaského, který skóroval. „Střelecky jsme se prosadili až po změně stran, kdy jsme pokračovali v nátlakové hře z prvního poločasu. V něm jsme se chtěli ke gólu za každou cenu prokombinovat, což se mi nelíbilo," přiznal trenér Vendryně Zdeněk Černek.

Vendryně: Csikán – Buzek (60. Mikula), J. Chlebek, Sostřonek, M. Fojcik – P. Kohut, Broda, Baron (90. Pliska), Repaský, Martinčík – Ploszek (46. L. Stoszek). Trenér: Zdeněk Černek.

Břidličná – Brušperk 4:0 (0:0).

Ještě v poločase to s nováčkem nejvyšší krajské soutěže nevypadalo zle, po změně stran ale oslabená sestava hostí na rozjeté hráče Břidličné už nestačila. „Je to vysoká, ale podle mě krutá porážka. V první půli jsme soupeře k ničemu nepustili, pak jsme dostali první gól a vše se nám sesypalo jako domeček z karet," komentoval průběh střetnutí kouč Brušperku Leon Dostalík.

Úvod druhého poločasu byl jako na houpačce. Domácí začali Holčákovou ránou do tyče, na druhé straně zase zklamal v zakončení Vančo. Až v 63. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Jahoda, hostující obrana míč odvrátila k volnému Kocúrovi a ten střelou k pravé tyči otevřel skóre utkání. Vedení pak domácí fotbalisté dokázali během dalších šesti minut navýšit až na 3:0 (65. Kučera, 69. Holčák). Když pak čtvrthodiny před koncem zápasu dostal hostující obránce Pavlas druhou žlutou kartu, ztratili Brušperští veškeré šance na nějaký zvrat v utkání. V pohodě již hrající domácí pak v 80. minutě upravili konečné skóre na 4:0. „V prvním poločase jsme sice byli lepší, ale scházela nám koncová fáze. Po změně stran jsme se již prosadili a myslím, že jsme vyhráli zcela po zásluze," dodal po utkání domácí kouč Petr Kostelník.

Brušperk: Drobec – Havránek, Vančo, Pavlas, Bačo – Pindor (46. Horký), Dvořák, Blahut, Ručka – Kalmus (70. Hofírek), Zajac (82. Červený). Trenér: Leon Dostalík.

(rom, st)

I. A TŘÍDA – skupina B
Čeladná konečně zabrala, pomohl jí k tomu exligista

Region – K první výhře fotbalistů z Čeladné pomohl také exligový obránce Aleš Neuwirth. Majitel 96 prvoligových startů posílil tento celek na hostování do konce podzimní části soutěže.

Čeladná - Sedliště 5:0 (2:0).

Domácí konečně zlomili nepříjemnou sérii bez vítězství. Odnesl to ale paradoxně nováček ze Sedlišť, pro kterého to byla naopak premiérová porážka v letošní sezoně. „Bylo to velmi kvalitní utkání, a to z obou stran. Soupeř od úvodních minut potvrzoval svou kvalitu, přesto jsme jej dokázali nakonec přehrát a dvěma slepenými góly od něj do poločasu odskočit. Ve druhé půli už nebylo o našem vítězství pochyb," komentoval derby domácí trenér Petr Nesrsta. Za domácí se střelecky prosadili: Rusňok 2, Drevňák, Fehervari a L. Neuwirth.

Čeladná: Murín – Machanec, Indra, A. Neuwirth, Drevňák – Pyšno (70. Pazděrný), Bláha, Rusňok, Pytlík (60. Fehervari) – L. Neuwirth, Padych (80. Petr). Trenér: Petr Nesrsta.
Sedliště: D. Majer – Kmošťák, Pohludka, Kaloč, T. Majer – Kravčík, Bílek, Kovalík, Mokroš – Juřica, Krejčok. Trenér: Karel Slíva.

Fotogalerie z utkání

Bystřice – ČSAD Havířov 1:1 (0:1).

Bystřice zůstává jediným celkem v soutěži, který ještě nezvítězil. S nováčkem z Havířova uhrála bod díky brankáři Gaszczykovi, který ji ve spletitých situacích několikrát podržel. Hosté vedli po fatální malé domů jednoho z domácích zadáků, Bystřičtí vyrovnali po spolupráci Farugy se zakončujícím Ruszem. „V předchozích duelech jsme si nějaké šance vytvořili, tentokrát nic. Kromě toho gólu jsme byli úplně jaloví. Nelíbil se mi přístup hráčů k utkání a ani jejich nasazení," zlobil se trenér Bystřice Miloš Koloničný.

Bystřice: Gaszczyk – M. Teofil, Klár, Samek (55. J. Rusz), L. Teofil – Buryan – Placzek, Faruga, Opluštil (80. Bodeček) – Sniegoň (75. Krenželok), Noga (60. Staniek). Trenér: Miloš Koloničný.

Šenov – Raškovice 3:1 (0:1).

Na úvod zápasu asi hosté nebudou vzpomínat v nejlepším. Obránce Klimek zaváhal v rozehrávce a následnou akci domácích hasil hostující brankář faulem před velkým vápnem. Raškovice tak byly nuceny hrát v podstatě skoro celý zápas v oslabení. I přesto ale šli do vedení, když se v 17. minutě prosadil po rohovém kopu hlavou Špadt. Další kopec smůly přišel pro hostující celek na začátku druhého dějství, kdy si vstřelil vlastní branku. Domácím se podařil obrat v utkání po hodině hry, a to brankou po rohovém kopu. Poté byl v pokutovém území faulován Vojkovský, píšťalka hlavního sudího ale faul nepískala. Šenov v 71. minutě pečetil své vítězství třetí brankou.

Raškovice: Platoš – Špadt, Kacíř, Klimek, Preči (20. J. Vochta) – Farský (5. Šupolík), R. Škapa (70. Koláček), V. Škola (82. T. Vochta), Juřica – Drozd, Vojkovský. Trenér: Jiří Škola.

(rom, sch)

I. B TŘÍDY

Písek vstřelil venku tři góly, přesto nevyhrál

Region – Fotbalisté Lučiny pokračují ve vítězném tažení a už jsou v čele tabulky skupiny C.

I. B třída – sk. B

Šilheřovice - Václavovice 5:3 (1:2).

Utkání bylo důležité pro oba soupeře, kteří se prozatím výsledkově trápí. Nováček z Václavovic nerozehrál duel vůbec špatně a ještě v poločase vedl nad domácím celkem 2:1. Po změně stran už ale na rozjetý domácí tým nestačil.
Václavovice: Ometák – Ludvík (Nemček), Berka, Berta, Habernal (Mokroš) – Langer (P. Sládek), Novotný, Bednář, Vojtek – Karp (Bystroň), Škrkoň. Trenér: Jaromír Sládek.

I. B třída – sk. C

Hnojník - Nýdek 1:1 (1:1).

Hosté z Nýdku se snažili překvapit soupeře hrou na tři útočníky, ale povedlo se jim to jen částečně. „Přišlo mi, že Hnojník byl zakřiknutý a čekal, co budeme dělat," prohlásil vedoucí nýdeckého mužstva Tomáš Michalík. Domácí trenér David Grygar byl však zcela opačného mínění. „Zápas jsme měli pod kontrolou a dostali jsme se do spousty šancí. S koncovkou jsme byli na štíru, stříleli jsme nad bránu. Mrzí mě, že jsme za stavu 1:0 nedokázali naše vedení navýšit." O první branku střetnutí se postaral Franek, odražený míč po rohovém kopu uklidil k tyči. Obdobná standardka přinesla radost i hostům – po rohovém kopu Spratka vstřelil Přibyla hlavou gól do šatny. Kdyby Kušnirák, Ganczarczyk, Ďurfina, Hlávka a Walica naložili se svými gólovkami lépe, Hnojníku by zůstaly všechny body.

Hnojník: Lamoš – Komár – T. Jantoš, P. Rusz, A. Klus – Hlávka, Walica, Kušnirák, Franek (75. L. Jaworek) – Ganczarczyk, Ďurfina. Trenér: David Grygar.
Nýdek: J. Kantor – Cienciala, Hadrava, Kocur – Spratek, L. Sikora (89. Raszka), Strokosz, Tlacháč (62. Mazurek) – Přibyla (46. Hošek), Frýda, R. Labaj (62. P. Labaj). Trenér: Pavel Mazurek.

Hrádek – Mosty 1:1 (0:0).

Sousedské derby skončilo smírem. V úvodním dějství se o rozruch postaral hostující kapitán T. Nieslanik, kdy jeho střelu odvrátil z prázdné brány R. Jochymek. Po změně stran se už zkušený útočník hostí dočkal a razantní střelou z přímého kopu otevřel skóre zápasu. Zvýšení měl na noze bývalý hráč Hrádku Stoszek, před bránou ale dvakrát selhal. Domácí uklohnili nakonec bod. J. Pav dal míč Schneiderovi, ten jej posunul kapitánu Dudovi, který se zaskvěl parádní technickou střelou. Posléze se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale když viděly, že to nejde, spokojily se s remízou. „Měli jsme více šancí než soupeř, ale naše koncovka vázne. I proto musíme vzít zavděk bodem," prohlásil kouč Mostů Stanislav Kluz. Proti plichtě nic nenamítal ani domácí trenér Marian Kuczynski. „V prvním poločase jsme vinou zranění přišli o dva hráče a to se podepsalo na našich taktických záměrech. Protivník byl lepší, takže s bodem jsem spokojen."

Hrádek: Sekerák – Bauman – V. Pszczolka, Paszek, Goryl (25. Brynda, 73. J. Pav) – R. Jochymek, M. Pav, J. Jochymek (20. Liberda), Kisza – Duda, Schneider. Trenér: Marian Kuczynski.
Mosty: Cymorek – M. Kluz – M. Szotkowski, D. Nieslanik, Šafařík (52. Lukosz) – S. Kufa, Bula, Czepczor, Kolář – T. Nieslanik, T. Stoszek (75. O. Jochymek). Trenér: Stanislav Kluz.

Fryčovice - Jablunkov 2:1 (1:1).

Oslabený Jablunkov po úvodních dvou vítězstvích utrpěl už čtvrtou po sobě jdoucí porážku. Ve Fryčovicích začal dobře. Ve 20. minutě Zowada přenesl hru na Szotkowského, ten vyhrál souboj s obráncem, probil se až před gólmana a napodruhé jej překonal. Domácím hráčům se povedlo o osm minut později vyrovnat Vrtným a krátce po změně stran vsítili vítězný gól, když se po Rumlově přihrávce prosadil Staněk. Od této chvíle domácí na trávníku jasně dominovali a jejich vítězství mohlo být ještě výraznější. „Náš výkon byl špatný. Hráli jsme vrchem, nedokázali jsme si přihrát ani podržet míč," řekl jeden z trenérů Václav Zowada starší. „V dnešním zápase jsme si tři body po právu zasloužili," dostal v krátkosti domácí kouč Jan Šponiar starší.

Fryčovice: Ivánek – Žídek (89. Bonk), Nedorost, Baran, R. Zahradník (81. Holub) – Nevlud (46. Kobylák), Soško, Staněk, Žurovec – Rumel (90. Janek), Vrtný (46. Šponiar ml.). Trenér: Jan Šponiar st..
Jablunkov: Kuřok – Baselides (55. M. Kufa), Jaroslav Martynek, Zowada, Jan Martynek – R. Szotkowski, Michálek, D. Martynek Lubojacki (90. Chylek) – A. Kluz (80. Chrascina), Marosz. Trenér: Jan Gomola.

Dobratice – Int. Petrovice 2:2 (1:1).

Už v 5. minutě chyboval domácí brankář Pielesz a hosté z Petrovic šli do jednobranového vedení. Náskok soupeře pak dokázal ve 25. minutě po pěkné akci smazat Skotnica. Po hodině hry poslal Uherek naopak do vedení domácí celek, ale ani Petrovičtí se nevzdávali a už v 65. minutě po rychlé akci srovnali na konečných 2:2. „Dostáváme velice laciné góly, naopak na ty naše se kluci zase moc nadřou. Soupeř se představil ve velmi dobrém světle. Byl poctivý ve hře dozadu, s čímž jsme si bohužel nedokázali poradit," okomentoval průběh zápasu domácí trenér Marián Korabík.

Dobratice: Pielesz – Světlík, L. Klesniak, Kolář, Lysek – Oborný, Marián Causidis, Uherek, Skotnica (85. Platoš) – Hlaváč, Bela. Trenér: Marián Korabík.

Staré Město - Písek 3:3 (2:2).

Vloni byl mezi oběma celky rozdíl dvou tříd, letos už jsou na stejné úrovni. Také jejich vzájemný souboj vyzněl smírně. Staroměstští v zápase dvakrát vedli, jejich rival ovšem ztrátu pokaždé smazal a nakonec sahal i po vítězství. Všechny tři trefy Písku si vzali na starost sourozenci Kajzarovi. Mladší Jaroslav se prosadil tečovanou ránou, starší Petr doklepl do sítě dělovku Zogaty a posléze završil pohlednou kombinační akci. „Nedala se ubránit, ocenili ji i domácí," řekl trenér hostů Vladislav Ligocki a dodal: „Oboustranně útočný duel jsme mohli i vyhrát. Škoda, že se nám nepodařilo oskočit na 2:4. Tutovky jsme měli i za stavu 3:3, ale opět jsme je nezužitkovali."

Písek: V. Szotkowski – M. Sikora – L. Kantor, P. Cieslar – Niemiec – Legierski (46. Pištek), J. Ligocki, J. Kajzar, Zogata – Čmiel, P. Kajzar (80. D. Fojcik). Trenér: Vladislav Ligocki.

Dobrá - Lučina 1:4 (0:4).

Domácím citelně chyběli tři klíčoví muži defenzívy (Imričko, Platoš a Gryžboň). Jejich absence se ukázala pro vývoj utkání jako jeden z klíčových faktorů. V Dobré totiž bylo po zápase do půl hodiny. Už ve 4. minutě skóruje po Ligockého uvolnění Majer. Další branku hostí přidává ve 21. minutě Kovács a o čtyři minuty později upravuje na 0:3 Ligocki. Když se pak před přestávkou prosazuje ještě K. Tomíček, vypadalo to s domácím celkem zle nedobře. Po změně stran se do černého trefili jen Doberští. V 57. minutě překonal hostujícího gólmana Šmahaj. „Jediným pozitivem na dnešním zápase bylo, že se na trávníku objevil konečně Lužný. Ten svým klidem a přehledem prokázal, že bude posilou," řekl po utkání doberský kouč Tomáš Zářický.

Dobrá: Pešák – Malcharek (38. Kováč), Kisza (46. Zícha), Knödl (38. Lužný), Šmahaj – Pietroszek, Fojtík – Palarčík, Rajnoch, Filipčík - Koloničný. Trenér: Tomáš Zářický.
Lučina: J. Kielar – Čubok, A. Kielar, M. Kohut (1. Kovács), Bubík (85. Janáček) – K. Tomíček (89. Goroš), L. Kohut, Myšinský, Krzyžánek (26. Jajkowicz) – Ligocki, Majer. Trenér: Jaroslav Koníček.

I. B třída – sk. D

Hukvaldy - Kateřinice 0:1 (0:1).

Krutou nováčkovskou daň si vybírají fotbalisté Hukvald ve své obnovené premiéře v I. B třídě. Už ve 2. minutě nastřelil po Košicově centru Chromčák pouze tyč hostující branky. Když pak domácí zahráli špatně rohový kop, trestal je z následného brejku zkušený Lys. I po změně stran měli fotbalisté Hukvald optickou převahu na kýžený vyrovnávací gól ale nedosáhli.

Hukvaldy: Sasín – M. Velart (46. Z. Velart), Hubeňák, R. Galásek, Opěla (61. D. Galásek) – Chromčák, Vicher, Miček, Grufík (46. Olbert) – Košica (90. Tobiáš), Huvar. Trenér: Radomír Chýlek.

Kozlovice - Jistebník 0:1 (0:0).

Domácím se do sestavy sice vrátil středopolař Zeman, naopak jim ale chyběl střelec M. Krpec. První půle ještě gól nepřinesla, i když oba celky si několik příležitostí na své konto připsaly. Po změně stran Kozlovičtí přidali, leč pozorně bránícího soupeře ne a ne překonat. A jak to tak bývá, udeří na druhé straně. Hosté zahrávali v 78. minutě standardní situaci, která nakonec skončila šťastným gólem. Jak se později ukázalo, byl to nakonec jediný gól zápasu.
Kozlovice: Chlebek – Žáček, P. Krpec, Prudký, Vašenda – Vaverka, Bednář, Zeman, Ermis – Slanina (Fojtík), Harabiš. Trenér: Petr Tichavský.