Region – V minulém týdnu pokračovaly zimní fotbalové turnaje.

25.2.2011

Ilustrační foto.Foto: Marian Kiedroń

VŘESINA

Fotbalisté Vratimova míří za vítězstvím ve vřesinském zimním turnaji. V minulém kole si svěřenci trenéra Vladana Pražáka poradili 3:0 se Svinovem. Dařilo se také hráčům Brušperku, kteří porazili tým Heřmanic 4:0. Brušperští jsou v prozatímní tabulce pátí.

Vratimov – Svinov 3:0 (0:0). Zatímco v předchozích týdnech trápila vratimovské velká marodka, tentokrát měl trenér Pražák pohromadě téměř celý kádr. Utkání se hrálo ve svižném tempu se spoustou osobních soubojů. Soupeř ze Svinova hrál velmi důrazně, na hranici tvrdosti, ale nikoliv zákeřně. Na hře celku Biocelu byl na některých hráčích znát tréninkový výpadek zaviněný nemocí nebo zraněními a nedařilo se od začátku dostat do herní pohody. „Soupeř nás svou důraznou hrou nutil k chybám a byl směrem dopředu velmi nebezpečný. Proto jsme se v prvním poločase vůbec nedokázali prosadit. Ke zlepšení došlo až po změně stran, kdy jsme zvýšili aktivitu a agresivitu v osobních soubojích. Utkání nakonec rozhodla naše standardní situace, kdy jsme po závaru v pokutovém území vstřelili branku a soupeř musel otevřít hru. Toho jsme využili k rychlým brejkům a vstřelili další dvě branky. Utkání jsme tak nakonec zvládli a připsali si další výhru na tomto turnaji,“ konstatoval po skončení utkání spokojený trenér Vladan Pražák. Branky: Andrejko, Svěnčík a Adámek.
Vratimov, 1. poločas: Květoň - Sigmund, Andrejko, Stolařík, Pešek - Vašnovský (Papala), Pohludka, P. Skoupý, L. Skoupý - Svěnčík , Tříska. 2. poločas: Smetana- Sigmund (Svěnčík), Andrejko, Stolařík, Pešek (L. Skoupý) - Papala, Hrdý, P. Skoupý, Pohludka - Toman, Adámek. Trenér: Vladan Pražák.

Brušperk - Heřmanice 4:0 (2:0). Narozdíl od soupeře nastoupil tým Brušperku v sestavě, která už se blížila optimálnímu složení a na hřišti to bylo znát. Po celé utkání byli jeho hráči lepší, vytvořili si velkou územní převahu a stříleli pěkné branky. Skóre utkání otevřel v 31. minutě Valigůra, druhou přidal o devět minut později Šlesinger. Stejný obraz hry poskytnul i druhý poločas, kdy převahu korunoval v 59. minutě J. Makúch a skóre uzavřel v 80. minutě Kobylák. Ostravský soupeř zahrozil za celý zápas pouze dvakrát, ale brankář Mičík se překvapit nenechal.

Další výsledky 7. kola: Slávie Třebovice – TJ Suché Lazce 4:8 (2:5), Sokol Vřesina – FK Sokol Mokré Lazce 2:2 (0:0), TJ Petřvald n. Mor. – TJ Kunčičky 4:2 (1:0).

Program 8. kola (sobota 26. února): TJ Petřvald n. Mor. – Biocel Vratimov (9.00), TJ Vítkovice-Svinov – TJ Suché Lazce (11.00), Slávie Třebovice – FK Sokol Mokré Lazce (13.00), TJ Kunčičky – TJ Heřmanice (15.00), Sokol Vřesina – SK Brušperk (17.00).

ČESKÝ TĚŠÍN

Na turnaji v Českém Těšíně sice ještě několik zápasů zbývá odehrát, jedno je však po minulém víkendu již jisté. Vítězi obnoveného turnaje se stali opět domácí fotbalisté. Ti ve svém pátém vystoupení zdolali Lučinu 4:2.

TJ Dobratice - TJ Sokol Dobrá 4:3 (3:1). V zápase dvou týmů, ležících nedaleko od sebe, překvapily Dobratice, které rozhodně neměly být v utkání favoritem, jenže opak byl nakonec pravdou. V zápase Dobratičtí jasně dominovali a do poločasu vstřelily soupeři tři branky. Po změně stran se hra přeci jen vyrovnala a v závěru se podařilo Dobré korigovat, ale to bylo z jejich strany vše. Branky: Marek Causidis 2, F. Zeman, Pánek – D. Šmahaj 2, Pěčka.

FC IRP Český Těšín - Finstal Lučina 4:2 (2:1). Domácí hráči Českého Těšína vstupovali do utkání jako favorité a začali tyto předpoklady naplňovat hned na začátku utkání, kdy během dvaceti minut vstřelili dvě branky. Po celý zápas byli domácí lepší, ale nedokázali využít spoustu šancí, dokonce i několik samostatných úniků. Lučině se podařilo před poločasem snížit, ale Těšín hned po přestávce opět skóre navýšil a nepřipustil žádné drama. Tímto vítězstvím si domácí fotbalisté zajistili celkové vítězství v zimním turnaji. Branky: Duda, Rac, Groš, Przyczko - Kielar, Krkoška.

Sn. Horní Žukov - H. Bludovice 1:2 (1:1). Horní Bludovice do tohoto utkání vstoupily s kombinovanou sestavou, i přesto dokázali svého soupeře porazit. Zápas byl pro diváky velmi nezáživný, k vidění toho příliš nebylo. O vítězi rozhodlo nakonec více chyb Žukova. Branky: Jurczyka - Zedník, Čmiel.

Fotbalisté Těrlicka měli ve 4. kole českotěšínského turnaje volno.

Program 5. kola (sobota 26. února): Horní Žukov – FK Těrlicko (9.00), Finstal Lučina – Horní Bludovice (11.00). Dobratice, Český Těšín a Dobrá mají volno.

Tabulka střelců: 4 – L. Zeman (Dobratice), Rac (Č. Těšín), D. Šmahaj (Dobrá).

TŘINEC

Výsledky závěrečného kola základních skupin rozhodly o konečném pořadí všech účastníků třineckého zimního turnaje. V semifinále II. ročníku si tak zahrají Třinec U19 – Vendryně, Skóczow – Skalité.

Výsledky 5. kola
(skupina A):
Bystřice – Nebory 4:2 (Kluz, Štvrtňa, Drong, Majer – Oborný, Vranka), Oldřichovice – Puńcow 1:7 (Mauritz – Morys 4, Gebel, Pindel, Wesolowski), Skóczow – Třinec U19 5:1 (Kisiala 3, Czakon, Romejko – Kisza).

(skupina B): Vendryně – Hnojník 5:0 (Stoszek 2, Gurecki, Ploszek, Sniegoň), Cieszyn – Skalité 2:5 (Flejszman, Kolek – F. Mudrik 2, Piňo, Kulla, Krčmarik), Ustroń – Smilovice 1:7 (Szymala – Cupek 2, Balvar, Kohut, Noga, Hromada, Máj).

Program (neděle 6. března): semifinále: Skalité – Skóczow (12.40), Třinec U19 – Vendryně (14.30), o 5. – 8. místo: Smilovice – Bystřice (10.50), Puńcow – Cieszyn (16.20), o 9. – 12. místo: Nebory – Hnojník (9.00), Ustroń – Oldřichovice (18.10).

Tabulka střelců: 8 – Flejszman (Cieszyn), F. Mudrik (Skalité), 6 – Morys (Puńcow), 5 – Chwastek, Kohut (oba Vendryně), 4 – Koper, Baron, Zowada (vš. Třinec U19), Romejko (Skóczow), Kulla (Skalité), 3 - Worek (Nebory), Lachowicz (Bystřice), Vlachovič (Třinec U19), Majer (Hnojník), Kisiala, Czakon (Skóczow), Ploszek (Vendryně), Szymala (Ustroń), Kohut (Smilovice).

FRÝDLANT N/O

Ze souboje dvou celků z popředí tabulky nakonec vítěz nevzešel. Duel domácího Frýdlantu s Baškou skončil remízou 1:1. Střelecky se naopak dařilo fotbalistům Starého Města, kteří v zápase s Hukvaldy neměli příliš problémů. Ve třetím turnajovém duelu pak Kozlovice dle předpokladů zdolaly tým Metylovic.

Výsledky 4. kola: 1. BFK Frýdlant n. O. – Sokol Baška 1:1 (Velička – Galuszka), Staré Město – Sokol Hukvaldy 6:0 (Baroš, Baran, Slíva, Krupa, Talaš, Šafranko), FC Kozlovice – SK Metylovice 3:2 (Navrátil 2, Vašenda – Fulnek, Král).

Výsledky 4. kola
SK Studénka – Sokol Skotnice 3:4, FC Bílovec – Slávia Opava 9:1, Sokol Kateřinice – TJ Klimkovice 2:3.

(skupina B): Sokol Stará Bělá – Fotbal Fulnek 3:4, FK SK Polanka – SK Velké Albrechtice 3:1, FC Ostrava-Jih – Hájek a synové Jakubčovice 0:2.

NOVÝ JIČÍN

5. kolo (skupina I.): Sokol Bělotín – Slavoj Jeseník n. O. 3:1, AFC Veřovice – FK Velké Karlovice 3:4, FC Vlčovice-Mniší – TJ EPO Frenštát p. R. 0:6.

8. Vlčovice-Mniší 5 0 1 4 12:24 1

4. kolo (skupina II.): Nový Jičín dorost – Sokol Žilina 3:1, Sokol Tichá – Kotouč Štramberk 4:4.

NOVÝ JIČÍN - dorost

1. kolo: FC Kopřivnice – TJ Odry 4:3, FK Staříč – SK Brušperk 1:2.

ORLOVÁ

Dětmarovice – Bohumín 4:0 (Matušík, Beilner, Egermaier, Novák), Orlová – Baník Ostrava B 2:2 (Krčmařík, Urban – Staško, Karol), Stonava – Heřmanice 4:0 (Javorský, Frait, Kaleta, Vilém).

(skupina B): Havířov dorost – Věřňovice 4:2 (Vachtarčík 2, Ledvina, Hrubeš – Janeta, Stuš), Dolní Lutyně – Dolní Datyně 5:2 (Hawlásek 2, Malík, Tvrdý, Posel – Dolák, Koďousek), Doubrava – TJ Petřvald 7:2 (Kopel 4, Sikora, Pěstuňák, Kopanský – Kostka, Budina).

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník bezpečnostní agentury 12 200 Kč Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur OSTRAHA OBJEKTU (VYHRAZENO PRO OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z:15/10/2018 (VYHRAZENO PRO OZP) , PRACOVIŠTĚ NENAVŠTĚVOVAT, kontaktovat telefonicky pondělí až pátek v čase 14:00-20:00 hod. paní Krzákovou tel. 736 682 951., Pracovní doba 06:00-18:00 hod. a 18:00-06:00 hod. , Pracovní náplň:, - vrátnická činnost, noční obchůzky, přepojování telefonických hovorů, výdej klíčů a kontrola zaměstnanců, evidence vozidel, nejedná se o fyzicky náročnější práci., Požadujeme:, - zodpovědnost a pracovitost se zájmem o uvedenou činnost, - po zaučení nástup možný ihned, - výpis z RT.. Pracoviště: Josef adamek - areál fa ekomilk, Příborská, č.p. 818, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Adéla Krzáková, +420 736 682 951. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 90 Kč Svářeči SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Aktualizace 17. 10. 2018, Výhodou - praxe ve svařování, příp. v zámečnickém oboru., Vhodné i pro absolventy., Životopis zaslat na e-mailovou adresu: adriana.hlisnikovska@steeltec.cz, Pracoviště: Třinec Konská. Pracoviště: Steeltec cz, s.r.o., Průmyslová, č.p. 700, 739 61 Třinec 1. Informace: Adriana Hlisnikovská, . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 89 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka masa, drůbeže a uzenin. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme spolehlivost, pracovitost. Zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství.. Pracoviště: Prodejna jablunkov, Mariánské náměstí, č.p. 11, 739 91 Jablunkov. Informace: Pavlína Nowaková, +420 774 404 105. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 500 Kč Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z:25/9/2018 a:17/10/2018, Nabízíme práci v prodejně potravinového zboží. Náplň - vybalování zboží, práce na pokladně., Pracovní doba - dělené směny, otevírací doba prodejny od 7h - 19h., Kontakt telefonicky viz výše nebo osobně na prodejně na adrese K Sedlištím 108, Frýdek-Místek.. Pracoviště: Van toan tran, K Sedlištím, č.p. 108, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Tran Van Toan, +420 721 090 888(7h-19h).

Martin Růžička sehrál první mistrák letošní sezony.

Martin Růžička k páteční návštěvě v Třinci: Jágrovi jsme toho moc nepředvedli

Třinec (v bílém) doma nestačil na Plzeň. Prohrál 2:3.
11

Třinec padl. Rozhodly přesilovky

-

Pohár rozlosován! Opava přivítá Spartu, Baník pojede do Plzně

Kraj – Trio regionálních fotbalových zástupců v MOL Cupu už zná své soupeře pro osmfinále.