Opava, která hrála loni baráž o návrat do Fortuna ligy, přijela do Stovek coby favorit. Papírové předpoklady šly ale stranou, z postupu se radovali domácí.

Opava kopala krátce před odchodem do kabin penaltu, Kopečný ji ale trestuhodně zahodil. První branka tak padla až na začátku druhé půle, kdy se prosadil domácí Hykel.

Definitivní pojistku přinesla 77. minuta. Kovařík přeloboval hostujícího gólmana a Lipina vedla 2:0. Tento stav už udržela a zhruba pětistovka fanoušků mohla začít slavit. „Atmosféra byla fantastická, fanouškům musím moc poděkovat,“ řekl pro Deník trenér Valcířů Robert Pištěk.

Opava sice hraje o soutěž výš než Frýdek-Místek, domácí ale postupují zaslouženě. „Pro kluky je to odměna za jejich tvrdou práci. V žádné herní činnosti jsme nepropadli, naopak, v něčem jsme byli i lepší. Teď se těšíme na další los,“ usmál se Pištěk.

Frýdek-Místek o víkendu ukončil sérii tří porážek v MSFL v řadě, porazil Uničov a teď si vyšlápl i na Opavu. „Znovu jsme předvedli týmový výkon. Všichni táhli za jeden provaz, o tom to všechno je,“ dodal trenér Pištěk.

FK Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 48. Hykel, 77. Kovařík. Rozhodčí: Zaoral – Bureš, Mikeska. ŽK: Hykel, Blejchař, Burgo, Velner, Kovařík, Rubý - Rychlý, Rataj. Diváci: 425.

Frýdek-Místek: Gergela – Burgo (90+2. Maléř), Blejchař, Massaniec, Nevřela – Velner, Rubý, Hykel (86. Zupko) – Konečný, Kovařík, Kostka (81. Kirschner). Trenér: Pištěk.