Třetiligový Frýdek-Místek začal na umělé trávě v Rožnově pod Radhoštěm podle očekávání sebevědomě a už po deseti minutách vedl gólem Janjuše. Slezané měli po celý zápas převahu, ale další šance již nevyužili a tak z toho byla nejtěsnější výhra. Přesto cenná.

„Obrovská herní dominance byla zpečetěna pouze jedním gólem. Co se týče defenzivní činnosti, tam jsem nadmíru spokojený, protože soupeř si nevypracoval žádnou příležitost. Jediná branka vznikla po krásné kombinaci mezi Hykelem, Martiníkem a zakončujícím Janjušem,“ pochvaloval si pro klubový web trenér Frýdku-Místku Robert Pištěk.

„Líbil se mi především druhý poločas, ve kterém jsme hráli na dva doteky, velmi rychle s přechodem do útoků. Bohužel v první půli Michlík neproměnil penaltu, ve druhém Kohut nezvládl samostatný nájezd na brankáře, výsledek tak mohl být daleko vyšší,“ dodal Robert Pištěk.

Příprava (sobota 17. 2. 2024):

Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek 0:1 (0:1)

Branka: 10. Janjuš.

FK Frýdek-Místek: Lasák - Massaniec, Coufal, Bialek, Michlík - Obuch Zupko - Martiník, Rubý, Hykel – Janjuš. Střídali: Přibyl, Kohut, Gorčica, Neumann, Velner, Imider. Trenér: Pištěk.