Také fotbalisté prvoligového MFK Frýdek-Místek zahájili přípravu na jarní odvetnou část. Tu Valcíři absolvují pod trenérskou taktovkou Martina Pulpita, který tým nově převzal se svými slovenskými asistenty Vladimírem Goffou a Bohuslavem Murárikem. „Nejen celý realizační tým, ale i všichni hráči tady si uvědomují, že je čeká velmi těžká práce. Ono šestnácté místo a získaných jen jedenáct bodů po šestnácti odehraných kolech není komfortní situací. Musíme udělat všechno pro to, aby se druhá liga tady ve Stovkách hrála i v Martin Pulpit na úvodním tréninku s frýdecko-místeckými fotbalisty.příští sezoně,“ sdělil své bezprostřední dojmy po prvním setkání s hráči známý bouřlivák.

Co bude asi hlavní, tak dostat frýdecký tým na vyšší psychickou metu, ale hlavně naučit tento tým střílet branky…
Máte pravdu, vstřelit jen osm branek z šestnácti zápasů není dobrou bilancí žádného celku. I proto se budeme snažit přivést do týmu nějaké hráče, kteří by nám směrem dopředu pomohli.

Budete mít k tomu od klubového vedení otevřenou ruku?
Tak je jasné, že si nemůžeme dovolit to, co si mohou dovolit jiné kluby, ale shodli jsme se s vedením, že nějaké posílení našeho kádru určitě musí být.

V profesionálním fotbale jste působil naposledy ve Vítkovicích. Před Frýdkem jste už nikde netrénoval?
Ne, nebyl jsem nikde. Prostě jsem jen studoval fotbal.

To musíte být na fotbal pořádně natěšený?
Určitě se na práci tady těším. V poslední době jsem hodně fotbal sledoval, jezdil jsem do zahraničí. Dal jsem si v podstatě po dvaceti sezonách takový malinký oddych. Myslím si, že jsem jej už docela i potřeboval.