„Pro nás je to určitě cenné vítězství, i když Opavští hráli po změně stran v méně silné sestavě. Výsledky v přípravě se ale počítají a my jsme si ukázali, že můžeme hrát dobrý fotbal. Už ty zápasy s Olomoucí, Baníkem a Karvinou měly svou úroveň," řekl Radim Wozniak.

Hlavně první poločas přinesl oboustranně běhavý fotbal, který měl i patřičný náboj…

Určitě. Opava hrála v tom nejsilnějším složení, měla převahu, ale fotbal se hraje na góly. I z toho pohledu je pro nás výhra velice cenná.

Pokud se Frýdku podaří dotáhnout příchody obránců Coufala s Žídkem, přesunete se z postu stopera pravděpodobně do středu pole…

Mě je v podstatě jedno, na kterém postu mě trenér postaví. Pro mě je hlavní, abych hrál. Přeci jen se konec mé aktivní kariéry blíží a já bych jej velice nerad strávil někde na lavičce. Na postu defenzivního záložníka jsem ale už nastupoval na podzim, dařilo se, takže když to takhle bude fungovat i na jaře, nebudu se zlobit. Hlavně abych byl pro náš tým platný.

Do přípravy se s vámi zapojilo osm nových hráčů. Jak velký zásah do již fungujícího týmu to je?

Podle mého je velkou výhodou fakt, že nám to v kabině funguje a šlape. Je tu výborná parta a nově příchozí kluci do ní bez problémů zapadli. O to to mají snazší. A to jak se zapadnutím do kolektivu, nebo v sehranosti týmu v přípravných zápasech. A právě v nich se ukazuje, že kluci, kteří k nám během zimy přišli, tak ukazují svou kvalitu. Jde vidět, že náš skauting funguje dobře, takže se nebojím, že by kluci nezapadli.

Nyní probíhá pro fotbalistu ta nepříjemná část přípravy, a to nabírání kondice. Máte jí už za sebou, nebo pro vás trenér Duhan ještě něco speciálního připravil?

Konec ještě určitě není. Zrovna hned na další trénink si pro nás trenér připravil nějaké běhání, takže opět budeme polykat pár kilometrů. Ta příprava je vždy hodně těžká, a to ať na úrovni první, nebo třetí ligy. Nikdo z hráčů jí nemá rád, hlavně z toho důvodu, že v zimě trvá strašně dlouho. Všichni se ale už těšíme na přírodní trávu.