MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 4:1 (2:0)

Karviná zažila neskutečný začátek. Hned po rozehrání skóroval Milosavljev. Časomíra stihla ukrojit pouhých šest sekund. Hosté si připadali jako ve zlém snu. Nový výkop a začínalo se odznovu. Jen s tím rozdílem, že stav byl už 1:0.

Po rychlém vedení však nechali domácí třinecké hráče třikrát nebezpečně střílet z prostředku hřiště. V 7. minutě protáhl brankáře Kučeru Zbončák, jeho bomba ale letěla nad. Zato Szmekova střela už mezi tyče mířila a Kučera se musel vyznamenat. Měl štěstí, že míč mířil doprostřed brány! Hosté pak po dalším brejku znovu pálili z výhodné pozice. „Při předzápasovém rozcvičování se zranil Novák a museli jsme narychlo řešit, jak poskládat obranu. Nakonec jsem do ní dal mladého Jursu a zvládl to skvěle. I když zpočátku měl problémy s pohyblivým Zbončákem,“ objasňoval trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Ve 22. minutě našel výtečně hrající Mišinský perfektním pasem Opice, ten si míč zpracoval a jesličkami potupil gólmana Lipčáka podruhé – 2:0. Ve zbytku poločasu měla navrch jedenáctka v zeleném, tedy Karviná, skóre se však nezměnilo.

V 58. minutě protrhl nudu ze začátku druhého dějství agilní Opic, když špatně postavený Lipčák mezi tyčemi zapomněl reagovat – 3:0. Na druhé straně ihned zahrozil Přecechtěl. Jeho pumelici bravurně zlikvidoval Kučera. Pak přišel světlý moment karvinské „černé perly“ – Kamerunce Tchamiho. Výborně rozjel akci, ve vápně našel Mišinského, ten posadil třineckou obranu na zadek a skóroval počtvrté – 4:0.

Teprve pak „dovolili“ domácí nebohým hostům korekci výsledku. Po standardní situaci se hlavou prosadil Přecechtěl a překazil Kučerovi čisté konto. Třinec se pak ještě snažil o další snížení, ale Cabákovu ránu vytěsnil Kučera. V 87. minutě měl na noze Opic hattrick, ale přestřelil.

Branky: 22. a 58. Opic, 1. Milosavljev, 67. Mišinský – 72. Přecechtěl

Rozhodčí: Zelinka, žluté karty: 2:2, diváci: 2 145.

Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Staš – Ficek, Pavlík, Slončík (73. Diviš), Milosavljev (46. Tchami) – Opic, Mišinský (89. Dittrich). Trenér: Leoš Kalvoda.

Třinec: Lipčák – Fizek, Chlebek, Kuděla, Martinčík – Joukl (46. Malíř), Hanus (66. Hanus), Šalamoun, Zbončák – Přecechtěl, Szmek. Trenér: Erich Cviertna.