„Loňská sezona mužstvu vůbec nevyšla. S výsledky jsme určitě spokojeni být nemohli. Hodně nás limitoval velice úzký kádr, i proto jsme museli v létě tým výrazně posílit," řekl trenér raškovických fotbalistů Jan Šponiar.

Začátek střetnutí lépe vyšel domácím. Ve 20. minutě se do šestnáctky soupeře prodral Juřica a po faulu na něj se pískala penalta. Tu pak s přehledem proměnil Kacíř 1:0. Lučinští po půlhodině hry mohli vyrovnat.

Po centru Kamila Tomíčka z pravé strany hřiště se k míči dostal Bubík, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti bravurně zneškodnil raškovický gólman Platoš. Ten svůj tým podržel i krátce po změně stran, když zasáhl proti dělovce Kamila Tomíčka. V 59. minutě to bylo už rozdílem dvou branek.

Domácí předvedli krásnou kombinační akci a po Kacířově zpětné přihrávce skóroval Pánek do prázdné branky 2:0. Ihned z protiútoku se na hostujícího brankáře Balka řítil zcela osamocený Pánek, úspěšnější byl tentokrát lučinský ochránce svatyně. Domácí se ale třetího gólu přece jen dočkali.

V souboji Kacíř Balko vyšel vítězně raškovický útočník, pro kterého již nebyl problém dopravit míč do opuštěné branky soupeře 3:0. Výhra domácího celku mohla být nakonec i výraznější. Žáčkova rána mířila těsně vedle, únik Pánka opět zlikvidoval včasným výběhem brankář Balko.

TJ RAŠKOVICE - FINSTAL LUČINA 3:0 (1:0)

Branky: 19. a 71. Kacíř, 60. Pánek. Rozhodčí: Machala Bebenek, Svoboda. ŽK: Musálek, Vítek Bártek. Diváci: 100.

Raškovice: Platoš Javorek, Vítek, Koláček, Klímek (75. Šalata) Juřica, Musálek (79. Feike), Žáček, Pánek Kacíř (86. Poledník), Novák. Trenér: Jan Šponiar.

Lučina: Balko Bártek, Goroš, Mokryš, Prokeš K. Tomíček, R. Tomíček (68. Vojkovský), Myšinský, Bubík (77. Geleta) M. Kohut Petroš (81. A. Kielar). Trenér: René Hruška. (sch)

Kacíř: Bál jsem se, abych nedal hattrick

Výraznou postavou zápasu mezi Raškovicemi a Lučinou byl domácí útočník Ondřej Kacíř. Ten se na výhře raškovického celku 3:0 podílel dvěmi vstřelenými góly a jednou přihrávkou. „Je to fajn vstřelit dvě branky, ale naše vítězství bylo zásluhou všech. Celý náš tým má na výhře podíl," zdůrazňoval krátce po utkání Kacíř.

S výhrou musíte být určitě spokojeni?
To každopádně. Vyšel nám nejen vstup do zápasu, ale vlastně i do sezony. Vyšlo nám v podstatě vše, nač jsme dnes šáhli. Měli jsme i další šance, takže jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Na druhou stranu ale musím také říct, že i Lučina mohla nějaké ty góly z brejku dát. Ale podle mě je naše výhra naprosto zasloužená. Tři nula je krásný výsledek.

Může stát za vaším vítězstvím i obměna kádru, která v létě v Raškovicích proběhla?
Asi ano. Přišlo k nám spoustu kvalitních hráčů, mladých a běhavých kluků. Všichni na hřišti rvali na doraz. S takovými dříčem kolem sebe se hrálo opravdu dobře.

V loňské sezoně to Raškovicím výsledkově moc nevyšlo, jaké jsou tedy cíle pro tu letošní?
Po pádu z I. A třídy to tu bylo takové smutné. Přišla nešťastná sezona, kdy jsme skončili čtvrtí nebo pátí od konce. To bychom určitě chtěli změnit. Naše ambice jsou skromné, chceme se ale pohybovat ve vrchních patrech tabulky. Pokud to bude ještě lepší, bránit se tomu určitě nebudeme.

Lučině jste vstřelil dvě branky. Máte svůj plán, kolik gólů byste v sezoně chtěl dát?
Ne, to určitě nemám. Já jsem rád, že mi to tam padá. Na penaltu jsem si dnes věřil. Honzu Balka z Lučiny dobře znám, věřil jsem si, že mi tu pentli prostě nechytne. Druhý gól byl hlavně zásluhou mých spoluhráčů, kteří mi to předložili jako na podnose. Já měl ale strach úplně z něčeho jiného.

Povídejte…
No bál jsem se, že vstřelím hattrick, to bych pak určitě něco musel přispět do naší společné pokladny (smích). Nějaký ten gól navíc si schovám na příště.