„Tito prvňáci a jeden druhák se ihned začlenili do tréninku a začali se s týmem učit fotbalovému umění. Jen po několika trénincích jsme se v říjnu představili v Krajské zimní lize, která se převážně odehrála v brušperské sportovní hale. Kluci tak začali svádět lité boje s protivníky z MFK Frýdek-Místek, Vítkovic, Poruby, domácího Brušperku a dalšími. Celkově jsme poměřili síly s třiadvaceti týmy a odehráli třicet šest utkání,“ řekl jeden z trenérů raškovického potěru David Šindler.

A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Raškovičtí benjamínci základní část KZL jednoznačně ovládli, když jen ve čtyřech zápasech na své soupeře nestačili. „Kluci vytvořili výbornou partu, která táhla za jeden provaz. Všichni se navzájem podporovali a stali se postrachem soupeřů, kteří jim ale nedali nic zadarmo. Nakonec jsme získali 96 bodů při skóre 179:59, na druhého v pořadí jsme měli třináctibodový náskok,“ chválí kluky za výsledky Šindler.

Na konci března čeká na tento tým závěrečný finálový turnaj, kde se představí dvanáct nejlepších družstev. „Pro nás, trenéry, ale také i rodiče, jsou kluci již dnes vítězové, neboť v tak útlém věku si udržet stabilní formu od října až do března, to je opravdu obdivuhodné,“ sklání klukům poklonu raškovický trenér.