Kde spatřujete příčinu drtivé porážky na hřišti účastníka nejvyšší soutěže?

Dělali jsme naivní chyby, soupeři jsme dovolili, aby nám ty branky nasázel. Slovácko se prosazovalo po své pravé straně, kde nastoupili mladí Zowada a Teofil. Jejich nezkušenost ve srovnání s prvoligovými fotbalisty byla patrná. Pro oba to byla obrovská škola. Ani jednoho z nich nezatracuji, vždyť Zowada ještě nedávno hrál I. B třídu v Jablunkově, a teď nastoupil proti Doškovi a dalším.

A co ostatní fotbalisté?

Na hřišti jich bylo jedenáct, nejen mladí Zowada s Teofilem. Také u ostatních hráčů byly vidět veliké nedostatky. Zklamali mě hlavně ti zkušení, kteří už mají něco odehráno, měli pomoct mladíkům. Zodpovědnost leží na zkušených hráčích, od nich jsem čekal, že organizaci hry zvládnou lépe a na hřišti ukočírují ty méně zkušené.

Zmínil jste nedostatky. Které máte na mysli?

Slovácko je v přípravě sice o kus dál než my, ale ten rozdíl mezi oběma týmy byl až příliš velký. Soupeř byl rychlejší, rychleji pracoval s míčem, využíval křídelní prostory a ukázal nám, jak se hraje moderní fotbal. Branky střílel po rychlých křídelních akcích, prosadil se takto čtyřikrát. Naproti tomu naše hra byla pomalá a překombinovaná. Hráli jsme do plných, dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do útočné fáze.

A v ní jste si moc dobře nevedli.

V útoku jsme zkoušeli různé varianty, nejdříve tam hráli Onuchukwu a Christu, později Joukl s Vlachovičem. Nejlépe z nich vypadal Ebus, podržel míč a byl pro obranu soupeře nebezpečný. V prvním poločase snížil na 2:1 Motyčka, ale jinak jsme toho směrem dopředu moc neukázali, protože jsme neudrželi míč.

Prvoligové celky jsou v přípravě napřed, ale ve fyzické kondici zřejmě problém nebyl, když jste v první půli dostali pět gólů a ve druhé už jen dva, nemyslíte?

První poločas byl gólově tragický. V úvodu jsme dostali dva slepené góly. Trenér o poločase hráčům důrazně vyčítal jejich chyby. Po změně stran kluci začali hrát daleko zodpovědněji. Tempo utkání poněkud opadlo, a přestože měl soupeř nahráno, udržoval si převahu.

Co s vámi debakl na Slovácku udělá?

Nedělal bych z něho tragédii, je to pořád jen příprava. Na druhou stranu zápas odhalil naše nedostatky. A je dobře, že se to stalo v přípravném období. Hráči si musí uvědomit, že i v přátelácích je potřeba dát do hry více nasazení a brát utkání zodpovědněji a koncentrovat se od první minuty. Chlácholit se tím, že to na třetí ligu stačí, by bylo sebevraždou. Po zápase s Lískovcem nás čekají další silní soupeři, duely s Baníkem Ostrava, Liptovským Mikulášem, Karvinou a Zlínem nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme. Jestli se v tomto směru něco změnilo.

Jak to vypadá s případnými změnami v kádru?

Z týdenní zkoušky v Karviné se nám vrátil záložník Matoušek, bude se rvát o šanci. Od zítřka se do přípravy zapojí Gavlák. V silné konkurenci panující v Mladé Boleslavi se výrazněji neprosadil, a proto ho poslali zpátky. Prý nezklamal, ale na ligu to podle vyjádření Boleslavských není. Do konkurenčního Frýdku-Místku by mohl odejít střední záložník Ceplák. Dostal čas na zvážení nabídky a v nejbližších dnech budeme jednat o možnosti jeho působení ve Frýdku-Místku.

ROMAN BASELIDES