„Ono to možná vyzní nešťastně, protože to, co se děje teď, si nikdo nepřeje, ale je pravda, že kdyby se hrálo a já bych jen z tribuny sledoval, jak mi utíká jeden zápas za druhým, bylo by to pro mě mnohem těžší,“ přiznává pro klubový web Fillo, který rehabilituje poté, co si natrhl postranní vazy.

Čtyřiatřicetiletý zkušený fotbalista vidí v současné době i jedno velké pozitivum. „Je to čas, který teď můžu věnovat rodině. Tolik jsem ho snad ještě nikdy neměl. Syn Nikolas už chodí do školy, takže máme dost práce s úkoly. Děláme to všechno spolu a i když někdy musím být i přísnější, cítím, jak nás to ještě více stmeluje a sbližuje,“ říká Fillo.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 14. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku zleva Martin Fillo, Martin Frýdek, Srdan Plavšič.Zdroj: Deník / Lukáš Ston

Kdy se musí mít při učení se synem na pozoru? „Při psaní. To ho nejvíce irituje,“ usmívá se Fillo. „Učení je fajn, vytváří pevný bod každodenního programu. Ráno vstaneme, nasnídáme se a víme, že je na řadě škola. A tak se do toho pustíme,“ vykládá Fillo.

„Mít v téhle době, kdy v podstatě nemáme možnost opustit domov a někam si vyrazit, jakýkoliv pevný bod v každodenním režimu, je hrozně důležité. Nám ho vyplňuje škola. Jakmile jsme hotovi, víme, že přijde odpoledne a můžeme si všichni, takže i s dcerkou, hrát,“ hlásí Fillo.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Jablonec, 24. února 2020 v Ostravě. Zleva Martin Fillo z Ostravy a Libor Holík z Jablonce.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Kabina mu chybí. „Moc se těším, až se zase všichni sejdeme. Teď mohu postupně koleno léčit, už pomalu odkládám berle. Celkově mě netlačí čas a proto ani nemám nějaké nutkání to uspěchat. To je ale jenom můj příběh. To, co se teď děje ve světě, je mnohem vážnější,“ dodává Martin Fillo.