FK Fotbal Třinec U 21 – FC Hradec Králové 2:2 (1:0)

Mladí Votroci si v úvodním dějství udržovali optickou převahu, branky paradoxně stříleli domácí. Ta první, která padla po rohovém kopu Byrtuse, pro domnělý faul ještě neplatila. Druhá, jež následovala o tři minuty později, už byla podle arbitra Mikela v pořádku – Trajkovski se chopil exekuce trestného kopu zpoza velkého čtverce a jeho přesná střela zaplula do sítě – 1:0.

Východočeši ve druhé půli nepříznivý vývoj otočili, když brankář Rohel s námahou zneškodnil ránu Kučery, ale vzápětí si Pago naběhl na přední tyč a prudký centr nasměroval mimo gólmanův dosah. Zanedlouho domácí vyrobili fatální kiks, po němž dal Langer vedoucí branku Hradce. Třinec nakonec vydřel remízu. Deset minut před koncem si Machala ve skluzu doklouzal pro premiérový gól v třineckém dresu.

Junioři Třince bodovali už v jedenáctém střetnutí podzimní části soutěže. „Myslím, že výkony jedenadvacítky v prvním půlroce jsou nad očekávání. V případě, že budeme pravidelným účastníkem juniorské ligy, můžeme si vychovat kvalitní hráče. Někteří z nich jsou šikovní, ale potřebují pravidelně hrávat a sbírat zkušenosti," podotkl ředitel Fotbalu Třinec Karel Kula.

K poslednímu mistrovskému střetnutí v roce 2013 Třinečtí vyrazí do Jablonce. První vzájemné měření sil skončilo jejich nezdarem, když prohráli vysoko 1:4.

Branky: 41. Trajkovski, 79. Machala – 62. Pago, 73. M. Langr. Rozhodčí: Mikel, ŽK: Velner, Preči, Machala – Kratochvíl, Soukup. Diváci: 50.
Třinec: Rohel – Byrtus, Velner, Trajkovski, Preči, Vlachovič (77. Kufa), Christu (89. Bulawa), Voves, Švábík, Musiol, Dawid (64. Machala). Trenér: Kamil Papuga.
Další výsledky 21. kola: Plzeň – Teplíce 0:1 (0:0), Pardubice – Jihlava 1:3 (1:0), Liberec – Táborsko 2:1 (1:1), Brno – Dukla 4:0 (2:0), Ostrava – Slavia 1:4 (1:1), Varnsdorf – Příbram 1:8 (0:2), Bohemians 1905 – Slovácko 1:0 (1:0), Olomouc – Mladá Boleslav 0:0.