Svěřenci trenéra Mikuláše Radványiho nevstoupili do utkání zrovna šťastně, když už v 1. minutě inkasovali z kopačky Luhového. „Gól jsme dostali z takové nenápadné akce soupeře. Jinak se první půle odehrála spíš mezi oběma šestnáctkami. Po změně stran jsme už ale převzali iniciativu a vytvořili si spoustu dobrých příležitostí," řekl Rechtorík. Valcíři nakonec přeci jen srovnali stav, když se pět minut před koncem zápasu prosadil po rohovém kopu hlavou Ďuriška. „Po náročném týdnu přípravy, kdy hráči tvrdě pracují na herním projevu, to byl vcelku dobrý zápas. Řekl bych, že naše hra má konečně systém, kdy se hráči snaží soupeři vnutit naši ofenzivní hru," zdůraznil Miloš Rechtorík.

Frýdecko-místečtí fotbalisté měli tento pátek sehrát další přípravný zápas s divizním Novým Jičínem. Utkání se ale zrušilo, takže nejbližším soupeřem Valcířů bude v úterý 21. července třetiligový Prostějov (zápas se hraje od 17.30 hodin v Olšanech u Prostějova).

ISKRA BORČICE – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (1:0)

Branky: 1. Luhový – 85. Ďuriška.
Frýdek-Místek: Mihalek (46. Prepsl) – Ilko, Literák (58. Javorek), Jarabica, Nazar (46. Slaninka) – Ujlaky (78. Krčula), Bello, Ďuriška, Zapalač (78. Jandzik), Kutra (46. Hykel) – Matúš (46. Ševčík). Trenér: Mikuláš Radványi.