Sokol Vojkovice – FK Staříč B 1:2 (0:0)

V souboji dvou týmů z popředí tabulky okresního přeboru mužů uspěli nakonec hosté. „Do zápasu jsme vstoupili špatně. Domácí nás zatlačili, vyhrávali souboje, měli mnoho přímých kopů a často hrozili po stranách hřiště,“ řekl kapitán staříčského týmu Dalibor Strakoš. Hosté ale dokázali úvodní tlak Vojkovic ustát a tak se v první půli zrodil bezbrankový výsledek. „Vůbec jsme se nedokázali prosadit, takže do druhého poločasu jsme museli něco změnit. Místo Hajdíka, který se posunul do zálohy, nastoupil v útoku Rada a do obrany putoval Torčík,“ prozradil Strakoš.

Po změně stran byli již hosté více aktivnější a v 55. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Po nahrávce Lukáše se do míče z poza šestnáctky opřel hostující Strakoš, domácí gólman pouze vyrazil balon před sebe a dobíhající Rada poslal hostující tým do jednobrankového vedení. Domácí zabojovali a během tří minut bylo srovnáno. V 63. minutě přišlo rozhodnutí. Strakoš vyslal po lajně rozběhnutého Joniece, ten našel Radu, který se trefil podruhé v zápase. „Vojkovice pak vrhly všechny síly do útoku, my jsme jen důsledně bránili,“ přiznal hostující kapitán. Staříč si nakonec připsal na své konto tři body za těsné vítězství. „Body z venku jsou pro nás zlaté. Doufám, že se v příštím kole náš dobrý přístup k zápasu potvrdí a my se smilovickým béčkem zvítězíme,“ přeje si Strakoš.

Staříč B: Holinka – Morys, Michna, Király, Řehák (Rada) – Lukaš (D. Prokop), Strakoš, Szkandera, Torčík, - Joniec, Hajdík. Náhradníci: Kohut, D. Prokop, T. Rada. Trenér: Martin Blahuta.

(str)