MOST – FOTBAL TŘINEC 3:0 (2:0)

Mužstvo Třince odjelo do Mostu bez nemocného kapitána Chlebka s jasným cílem – přibrzdit domácí fotbalisty v jejich rozletu. Cizinecká legie uruguayského trenéra ve službách Mostu Jorge Aňona totiž v posledních zápasech začala pravidelně bodovat a dávat branky, aniž by v předchozích dvou kolech nějakou obdržela. O přerušení úspěšné série domácí nechtěli ani slyšet, navíc se v nich skrývala chuť vrátit protivníkovi jarní čtyřgólový výprask.

Pomsta sice nebyla úplně dokonalá, ale i tak stála za to – prohra 3:0 je pro tým trenérů Nečka a Kuly prozatím nejhorším letošním výsledkem. A jak se zrodila? Velice jednoduše – jednomu soupeři stačilo poslat na hrot přeškoleného obránce s ligovými zkušenostmi a druhému naopak předvádět nedůslednou, nedisciplinovanou hru a dovolit rivalovi z minima vytěžit maximum.

Hosté předvedli asi patnáctičlenné skupince věrných fanoušků stále stejnou písničku – prohýřený první poločas. Mladičký stoper Lafrance se po rohovém kopu tvrdým volejem jenom zastřeloval, ale Loos po dvaceti minutách hry už začal pálit ostrými. Když k němu Bednarek nechtěně nasměroval centr Rosenda, pohotově vypálil k tyči a nedal Lipčákovi šanci. Podruhé třineckého gólmana překonal o pár minut později, jeho trefě znovu předcházela standardní situace. V šanci se ocitl také mladý útočník Hora, hostující tým zachránil od pohromy poměrně ostrý střelecký úhel.

Před koncem poločasu o sobě dali vědět také hosté z Třince. Bednarek svou tvrdou střelou nadělal brankáři Palečkovi spoustu starostí, ale překonat ho nedokázal. Nepodařilo se to ani tvrdě pálícímu Stýskalovi, protože míč prošel vedle tyče. Onuchukwu zacílil mnohem přesněji, ale radost mu zhatila konstrukce brány.

Majitele tří bodů odhalila 47. minuta – Hora zdrhnul obráncům a vypálil tvrdě pod břevno. Zanedlouho se za obranu dostal Loos, ale Lipčák mu radost z hattricku nedopřál. Slezané zahrozili už jen jednou, ale střídající Doležal domácího brankáře o čisté konto neobral. Mostečtí fotbalisté pak kontrolovali hru a bez větších potíží došli k dalšímu vítězství.

„Nejsem naštvaný, ale přímo nas… Hlavně na obránce, protože soupeř po jejich chybách dal ze standardních situací dva góly. Po přestávce chybovali znovu a dovolili soupeři skórovat potřetí. Za takového stavu je těžké s výsledkem něco udělat. Nepovedlo se nám to, i když jsme začali hrát na tři útočníky,“ řekl po utkání rozezlený kouč Třince Jiří Neček.

V Mostě jeho svěřenci prohráli už potřetí, tentokrát nejvýraznějším rozdílem. „Ta prohra mě mrzí už jen kvůli divákům. Náš kotel tam jede osm hodin vlakem a pak se od fotbalistů dočká něčeho takového. Ke každému zápasu musejí přistoupit na sto dvacet procent, hrát koncentrovaně a srdcem. Tentokrát to bohužel neudělali, mají rozhodně na víc,“ prozradil Neček.

Branky: 22. a 35. Loos, 47. Hora. Rozhodčí: Franěk, ŽK: Lafrance, Franěk, Štumpf – Lisický, Joukl, Adaszek, diváků: 650.

Třinec: Lipčák – Lisický, Hupka, Kuděla, Bednarek – Joukl (46. Malíř), Stýskala, Adaszek, Eismann (63. Matůš) – Onuchukwu, Szmek (46. Doležal). Trenér: Jiří Neček. (rom)