Baška nejprve porazila doma v přestřelce 5:4 Vendryni, během uplynulého víkendu pak zvítězila 6:2 v Horním Žukově. Hrdinou obou zápasů se stal šestadvacetiletý Roman Kocúr, který se blýskl dvěma hattricky.

K tomu druhému mu přitom stačilo pouhých pět minut. Poprvé se trefil v desáté minutě, ve čtrnácté pak dával už na 3:0. Letos se trefil už devětkrát. „Předtím jsem hrával levou zálohu, ale poté, co jsem se posunul do útoku, jsem dal už osm gólů. Za ty dva hattricky budu muset donést dvě flašky,“ usmál se pro Deník.

Ne jeho ofenzivní schopnosti teď hráči Bašky spoléhají. „Jsem rád, že se mi daří, ale je to týmová práce. Hlavní je, aby nás fotbal bavil,“ říká skromně Kocúr, který je sice hráčem Palkovic, ale už od roku 2019 hostuje v týmu Bašky. „Měl jsem nabídky i z I.A třídy, bylo jich docela dost, ale všechny jsem je odmítl, nikam se nehrnu. Funguje nám kolektiv a já nemám důvod něco měnit,“ dodal.

Roman Kocúr pracuje jako elektroprojektant. Kromě toho se ale věnuje také silovému trojboji, který se skládá z dřepu, mrtvého tahu a benchpressu. „Mám za sebou pár závodů i nějaké zajímavé výsledky. Fotbal mám jako kardio, abych se vyblbl a měl to pestré,“ uzavřel.