LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – FOTBAL TŘINEC 0:2 (0:0)

Střetnutí na umělé trávě v Žilině - Strážově bylo konfrontací účastníků druhé nejvyšší soutěže v Česku i na Slovensku. Vítězi se stali Slezané, kteří po utkání vyrazili na kondiční soustředění do Bardějova. O jejich branky se v druhém dějství postarali Hanus a Mrázek. V obou případech se skóre měnilo po kombinačních akcích. Při té první Byrtus poslal míč Štyvarovi, který ho sklepl pro Hanuse. Zkušený záložník neotálel a slabší levačkou zacílil do horního růžku.

Sedm minut před koncem gólový čich uplatnil Mrázek. Nový se vydal dopředu, vyměnil si míč se Surynkem a následně odcentroval na dobře postaveného útočníka. Slovenský tým se ke skórování nedopracoval.

Třinec nastoupil takřka v plné síle. Nechytal pouze brankář Bruk a nehrál nakopnutý Kukoya. „Soupeř byl houževnatý, důrazný a technicky dobře vyvinutý. I když se nám snažil dělat problémy, dokázali jsme si s ním docela hravě poradit. Zápas jsme měli ve své moci, ale neproměnili jsme řadu gólových šancí a pokazili řadu přihrávek,“ řekl po utkání trenér Třince Ľubomír Luhový.

K dalšímu střetnutí s Košicemi nastoupí třinečtí fotbalisté dnes od 14 hodin v Bardějově.

Branky: 70. Hanus, 83. Mrázek.

Třinec: Lipčák - Lisický (46. Nový), Chlebek (46. Hupka), Kuděla, Joukl - Malíř (60. Surynek), Siegl, Rehák (46. Hanus), Ceplák (46. Byrtus ) - Štyvar, Onuchukwu (46. Mrázek). Trenér: Ľubomír Luhový.

(rom)