Úvodní pětačtyřicetiminutovka byla v režii domácích hráčů, kteří si vypracovali slušnou porci příležitostí. Za záda gólmana Polacha však dostali míč pouze v jednom případě.

Tato branka ovšem byla rozhodující. Hned ve 3. minutě mohl poslat Přerov do vedení Dlouhý, když se dostal s míčem až před brankáře. Ten šel na zem a jeho pokud vyrazil na roh. Deset minut na to domácí přehráli defenzivu soupeře, míč se dostal na malé vápno k Netopilovi, proti němuž vytáhl další těžký zákrok Polach. Na střelu Jakuba Zachara z 36. minuty byl ale krátký.

Mika mu předložil skákavou přihrávku, Zachar se do ní opřel a jeho rána zapadla na vzdálenější tyč - 1:0. Odpověď Lískovce mohla přijít v zápětí, když Holý po nakrátko zahraném rohovém kopu poslal míč jen půl metru nad Švédovu klec. „V první půli jsme hráli velmi dobře, vytvořili si několik brankových příležitostní, ale nedokázali je využít. Ve finální fázi jsme málo produktivní. Je to škoda, protože jsme se hodně nadřeli, abychom dali nějakou branku," pověděl kouč 1.FCV Richard Švehlík.

„Úvod patřil domácím a nám zase závěr. V první půli jsme spíše čekali, s čím na nás soupeř vyrukuje. Hráli jsme dost zataženě, bojáčně a bohužel jsme inkasovali. Po přestávce už to bylo lepší, šli jsme do toho naplno a hned to bylo na hřišti vidět," sdělil trenér Lískovce Miroslav Onufer.

A opravdu. Přerovu po změně stran pomalu docházela šťáva. Do 70. minuty bylo utkání ještě vyrovnané, dokonce Zachar či Koutný mohli vedení svého týmu navýšit, ale nestalo se tak, a zápas byl proto otevřený až do závěrečného hvizdu sudího Řezníčka. Zatímco v první půli hrozili ze standardek domácí, po změně stran se karta obrátila. A přišly i šance Lískovce. Vyrovnání měl na kopačce Mikulenka, proti jehož brejku se skvělým zákrokem vytáhl gólman Švéda. V závěru pak při něm stálo i štěstí, když Žídek v dobré pozici ideálně netrefil míč. „Měli jsme nějaké šance, pološance, ale vstřelit gól nám zkrátka nebylo souzeno. V posledních minutách jsme dali vše do útoku a v některých momentech chybělo opravdu málo. Mohli jsme si odvážet alespoň bod," smutnil kouč Lískovce.

1. FC PŘEROV - LÍSKOVEC 1:0 (1:0)

Branka: 36. Zachar. Rozhodčí: Běhal - Řezníček, Zika. ŽK: Hrušák, Dlouhý, Pavelka - Škorík, Žídek, Staník. Diváků: 285

Lískovec: Polach - Škorík, Staník, Maléř, Žídek - Dvořák (86. Hlavatík), Šrámek, Mikulenka, Holý - Václavík, Vokoun (82. Fasuga). Trenér: Miroslav Onufer