Na jaře se v základní sestavě ukázal jen v prvním kole proti Ústí nad Labem a pak až ve čtvrtfinále Poháru ČMFS proti Liberci. A v něm byl nejlepším hráčem domácího celku.

Ve druhém poločase se dvakrát zdálky opřel do míče ve snaze napodobit střelce první branky Petra Papouška. Na rozdíl od něj ale nebyl úspěšný, brankář Hauzr si s jeho pokusy se štěstím poradil.

„Je to škoda, střely z dálky měly velkou naději na úspěch. Věděli jsme, že pokud to v první půli s větrem trefil Papoušek, tak bychom to měli zkoušet i my. Dostali jsme takový pokyn a dvakrát jsem se o to pokusil, ale neměl jsem to štěstí jako on. Ale moc nechybělo,“ posteskl si zkušený třinecký fotbalista.

Jeho tým nakonec prohrál vysoko 0:3. Ale pokud se srovná hra obou celků, tak vysoká porážka je nespravedlivá. Liberec v Třinci nepředvedl skoro nic, a z minima šancí vytěžil opravdu maximum.

„Myslím si, že jsme nehráli špatně. Dost nás srazila brzká první branka, ale s výsledkem jsme se pokoušeli něco dělat až do samého konce. Stáhli jsme to na tři obránce, ale Liberec tam postavil čerstvé hráče a ti nás v závěru potrestali. Bohužel,“ krčil rameny hráč, který do utkání nastoupil s kapitánskou páskou.

Pohár ČMFS se od čtvrtfinále nově hraje na dva zápasy a po prvním utkání jsou šance Třince na postup už jen v oblasti teorie. Trenér Liberce Ladislav Škorpil sice ještě nejásá, když po zápase řekl. „Vzhledem k tomu, že se této činnosti oddávám od roku 1969 a zažil jsem ledascos, tak si myslím, že ještě rozhodnuto není.“ Ovšem hráči Třince jsou si vědomi, že semifinále si zahraje jejich soupeř.

„Samozřejmě, že je rozhodnuto. Liberec si to už nenechá utéct. Ale pro nás je důležité, že jsme se přesvědčili, že hrát se dá s každým, a výsledek je pro nás opravdu krutý. Prohrát 0:3 jsme si nezasloužili, Liberec nebyl zase o tolik lepší,“ dodal Zdeněk Cieslar.

(mao)