Již několikátou sezonu dělá frýdecko-místeckému týmu fotbalistů kapitána Zdeněk Staněk. Zkušený zadák, který si v minulosti zahrál také ligu za ostravský Baník, táhl svůj tým za prvním letošním vítězstvím. Ta se ale nerodila zrovna hladce.

Výhra nad Zlínem byla z vaší strany hodně utrápená…

My jsme do prvního domácího zápasu šli s tím, že nejen, že chceme, ale hlavně už i musíme zvítězit. Co se týče té herní stránky, tak ty první dvě kola se nám moc nepovedly. Trošku nás srazil první inkasovaný gól po odraženém balonu, ale nakonec se nám podařilo výsledek obrátit. Myslím si, že jsme měli ale zápas rozhodnout ještě dříve, než v té 87. minutě. Šancí bylo dostatek.

Tak to máte pravdu. Těch šancí jste si vytvořili tak na dva další zápasy…

Z mého pohledu těžko říct v čem byl největší problém. To se musíte zeptat těch kluků, co v těch šancích byli, ale nedali.

V závěru zápasu jste ale měli velké štěstí, když za stavu 1:1 neproměnil tutovku Holík…

V té situaci nás hodně podržel brankář Ondra Prepsl. Tu šanci mu fantasticky zneškodnil. Nebýt jeho zákroku, tak by to bylo složité. Ale my jsme ještě před touto situací měli několik dobrých šancí. Měli jsme to proměnit a potom bychom hráli v klidu.

Zisk prvních tří bodů by vám měl jistě pomoci hlavně po psychické stránce…

Určitě, ono každé vítězství potěší, zvláště v takovém zápase, kdy se vám střelecky nedaří. Na druhou stranu, pokud chceme hrát na špici tabulky, tak musíme naplno bodovat i na hřištích našich soupeřů. Výhra nad Zlínem je strašně moc důležitá, jsem rád, že jsme ten zápas nakonec zvládli.

V poločasové přestávce se hlavní tribuna doslova otřásala v základech. Co vám trenér Duhan nejvíce vytýkal?

(smích) Prostě nás seřval, ale bylo to po právu. Řekl nám, jaké děláme chyby. Myslím si, že to bylo jenom dobře, protože nás to nakoplo a ve druhém poločase jsme se už zvedli.

V neděli zajíždíte na hřiště dalšího juniorského týmu, tentokráte jedete do Brna. Co od utkání očekáváte?

Opět tam pojedeme s jasným cílem, a tím je vítězství. Věřím, že tam odehrajeme dobrý zápas se šťastným koncem pro nás.

Vy jste přípravu letos odehráli spíš na hřištích svých soupeřů. Jaký to byl opět pocit hrát doma ve Stovkách?

Mi i klukům se tady hraje dobře. To, že se přáteláky odehrály jinde, to je jiná věc. My jsme se na první domácí mistrovské utkání strašně těšili. I když se v té první půli moc herně nevedlo, tak jsem rád, že se to nakonec zvládlo.