Fotbalisté Lískovce dotáhli letošní sezonu k vítězství v I. A třídě a postoupili do krajského přeboru. Dnes vám přinášíme rozhovor s předsedou fotbalového oddílu TJ Sokol Lískovec Radomírem Myškou, který se za soutěžním rokem ohlédne.

Sezonu máte zdárně za sebou. Jak se s mírným odstupem času na ni díváte?

Velkým přínosem pro klub byly již přestupy v letním období, kdy do Lískovce zavítali zkušení hráči Petr Nečas a Roman Vojvodík. Ti do týmu přinesli obrovskou zkušenost. Napodzim senámsezona výsledkově velice vydařila. Nikdo z nás určitě nevěřil, že bychom mohli vést soutěž s pětibodovým náskokem.Vzimě navíc došlo ke změně trenéra, kdy úspěšný trenér Igor Kohut na vlastní žádost z pracovního vytížení u nás ukončil činnost a nahradil jej Petr Bauman. Jsem strašně rád, ženámPetr v této situaci pomohl a že se nebál převzít mužstvo. Většina z okolí očekávala na jaře od týmu jen to nejlepší a Petr se toho vůbec nebál.

V boji o postup bylo ještě na začátku odvetných zápasů zapojeno čtyři až pět týmů. Nakonec vydržely pouze dva. Byl skutečně Lískovec s Bystřicí nad Olší nejsilnějšími mužstvy v I. A třídě?

Určitě v soutěži bylo minimálně pět až šest vynikajících mužstev. Avšak souboj o postup se v posledních šesti kolech zúžil na nás a Bystřici. Jsem rád, že se to nakonec povedlo právě nám, i kdyžmy jsme tento cíl před zahájením soutěže na rozdíl od našeho konkurenta neměli. Sportovně všakmusímuznat, že Bystřice měla velice kvalitní družstvo, ale vyhrát mohl pouze jeden. Tímtedy přeji Bystřici, ať jí vyjde postup příští rok.

Za vaší éru v Lískovci jste zažil čtyři postupy do vyšších soutěží. Co pro vás osobně znamená tento historický postup Lískovce do krajského přeboru?

Každý postup měl jistě něco do sebe. Nejdramatičtější byl náš postup do I. A třídy před dvěma lety. A nejtěžší byl určitě tento poslední, kdy tým uhrál 62 bodů a ještě do posledního zápasu jsme neměli nic rozhodnuté. Bojovali jsme s velice zdatným a ekonomicky silným týmem Bystřice, možná mnoha lidem dojde až posléze, co jsme vlastně dokázali. Pro mě osobně je to určitě vrchol funkcionářské kariéry v Lískovci a pro celou obec jistě největší sportovní zážitek v historii.

Jedna sezona právě skončila a druhá už pomalu klepe na dveře. Váš tým v Lískovci tvoří sice spousta velice zkušených fotbalistů, ale určitá obměna tento kádr jistě čeká. Kde budete hledat případné posily anebo už někdo dres Realu posílil?

V Lískovci se vytvořila skvělá parta. Pro většinu z nich je postup do kraje životním zážitkem. Domluvili jsme se se všemi hráči stávajícího kádru, že v podzimní části obléknou opět dres Lískovce. Samozřejmě vím, že tým se potřebuje posílit. Určité hráče již máme vytipované, ale mužstvo nelze předělat během jednoho měsíce. Takže případné posily chceme vhodně a postupně zapracovávat.

Lískovec v polovině sezony přišel o úspěšného trenéra Igora Kohuta. Co vás tehdy napadlo? Neměl jste obavy, že změna trenéra může mít i negativní vliv na mužstvo?

Jak jsem již uvedl, mužstvo másilné osobnosti a je skvělou partou, takže jsem z toho obavy vůbec neměl. A tady je teď na místě poděkovat jak trenéru Kohutovi, který úspěšnou sezonu načal, tak i Petru Baumanovi, který ji zdárně dokončil. Nerad bych zapomněl také na vedoucího mužstva a asistenta trenéra v jedné osobě Pavla Uherka, který do svého trestu vykonával funkci velice zodpovědně. Na posledních devět kol převzal funkci člen výboru Zdeněk Svoboda, který na lavičce devětkrát zvítězil a přispěl taky k našemu postupu.

Kromě předsednictví v Lískovci pobýváte ještě ve funkci sportovního ředitele Fotbalu Frýdek-Místek. Lze vůbec skloubit tyto dvě práce dohromady?

Myslím, že práci ve Frýdku- Místku, kterou vykonávám dva a půl roku, dělám svědomitě a poctivě, ale zda to zvládám, ať ohodnotí jiní. Já se snažím obě práce dělat na sto procent. Lískovec není jenom dílem mým, ale všech lidí kolem. Chtěl bych vyzdvihnout všechny hráče, vedení týmu, naše vynikající fanoušky, kteří nás celou sezonu a hlavně na zápasech venku notně povzbuzovali. Ahlavně bych chtěl poděkovat celému fotbalovému výboru v Lískovci, který tvoří Jiří Kuboš, Ivo Mojžíšek, Ladislav Juřica, Leo Vavřík, Zdeněk Svoboda, Zdeněk Panáček, Alena Randjáková a Radim Glembek, bez kterých bychom tento úspěch určitě nedokázali. Jsou to lidé, kteří pro klub pracují dobrovolně, obětavě a hlavně skvěle. Za což jim patří můj obdiv a dík.

Co je nového kolem fotbalu a vůbec sportu v Lískovci?

Změnou je, že od nové sezony již u nás nebude působit fotbalové družstvo žen, které odchází do Dobratic, kde jim nabídli lepší podmínky. Za celé čtyři roky působení v Lískovci bych chtěl touto cestou poděkovat za vzornou reprezentaci Lískovce ve druhé lize žen a popřát jim v novém působišti mnoho úspěchů. Zakládáme opět družstvo dorostu, máme žáky, přípravku a budeme mít nově i benjamínky, jelikož zájem o fotbal je v Lískovci opravdu velký. Chtěl bych také poděkovat všem mládežnickým trenérům, a to panu Melárovi, Balcarovi, Flachsovi, a v neposlední řadě končícímu trenéru Bilasovi, který u nás vedl tři roky přípravku a společně se čtyřmi roky strávenýmiu mužů, dal Lískovci po trenérské stránce opravdu hodně. Moc mu za to děkuji. Lískovec však nemá jen fotbal, ale také dvě družstva stolního tenisu, která si v soutěži vedou velice dobře pod vedením pana Říhy a pana Dlouhého. Dále velice početné zastoupení má organizace sportu pro všechny, kterou vzorně vede Jolanta Dorotíková, kde sportují jak děti, tak i dospělí z celého Lískovce. Zájem je obrovský, bohužel v obci je pouze jedno hřiště pod kostelem, které však nevyhovuje ke sportování vůbec. Pevně věřím, že ve spolupráci s Magistrátem města Frýdek-Místek hřiště opravíme tak, aby bylo důstojným stánkem všech občanů Lískovce.

V úterní (3. července) příloze Region Frýdecko- Místecko naleznete další zajímavosti z letošní lískovecké sezony.