Vstřelil jste dva góly, přesto mezi střelce nepatříte, ha hřišti máte obranné úkoly.
Ano, to je pravda, jsem tam hlavně od toho, abych bránil. Posledně jsem doma nedal dvakrát do prázdné, takže teď jsem to napravil. Od Josefa Cieslara jsem dostal výborné přihrávky.

Šef klubu Josef Cieslar starší vás pochválil, a to nejenom za výkon proti Volfířovu.
Jeho slova potěší, ale sám moc dobře vím, že to vždy může být ještě lepší. V první lize jsem nehrál vůbec, celý rok jsem byl na tribuně. Teď jsem se dostal do první lajny, ale nepočítám s tím, že bych v ní zůstal, protože se vrátí Honza Opluštil a sestava se bude znovu točit. Přesto jsem rád, že nastupuji a snažím se dělat všechno, abych se v sestavě udržel.

O vašem vítězství nad Volfířovem rozhodl zdařilý vstup do druhého poločasu?
Základem úspěchu bylo, žen jsme na začátku druhého poločasu dali rychlé dva tři góly. Po třetí brance jsme už měli jasně navrch. Později jsme soupeře začali pouštět do brejků, Ondra Kreželok vychytal pět šest gólovek.

Za hru směrem dopředu vás hrající trenér Josef Cieslar jistě pochválil, ale defenzivní činnost měla být o trošku lepší, nemyslíte?
Souhlasím. V každém zápase, kdy už vedeme o více branek, začínáme být vzadu nekoncentrovaní. Začínáme vymýšlet a soupeř pak chodí do brejků.

Jeden z protiútoků jste zastavil ostrým skluzem oceněným žlutou kartou. Nezatrnulo vám, jestli vás rozhodčí nevyloučí?
Chtěl jsem zasáhnout míč, bohužel jsem trefil spoluhráče. Z červené jsem strach neměl, věděl jsem, že mi rozhodčí dá žlutou kartu. Bylo to zbytečné, bál jsem se, jestli jsem náhodou protihráče nezranil.

Úvodní zápasy byly z vaší strany rozpačité. Tři výhry v řadě signalizují, že už je znovu všechno v pořádku?
V prvních dvou venkovních zápasech to z naší strany bylo všechno takové laxní. Jako kdybychom si mysleli, že po sestupu z první ligy nám to v té druhé půjde úplně samo. Zjistili jsme, že nám nikdo body zadarmo nedá, všichni brání ve čtyřech. Snad už jsme na to našli správná recept, více běháme a bojujeme. Doufám, že v podobných výkonech budeme pokračovat.

SKP ČR TŘINEC – FK VOLFÍŘOV 7:0 (1:0)

Branky: 5. Samek (Cieslar), 22. Baron, 23. Melzoch (Kreželok), 26. Cieslar, 30. Buryan (Kalfas), 32. Samek (Cieslar), 32. Baron (Cieslar). Rozhodčí: Molík, Sebök. ŽK: Samek. Diváci: 150.
Třinec: Kreželok – Cieslar, Samek, Baron, Kantor – Sierota, Buryan, Hudzieczek, Przyczko – Kalfas, Očadlík, Kisza, Koždoň. Trenér: Josef Cieslar mladší.

Další zápasy 7. kola: AC Jeseník – VŠB TU Ostrava 8:0 (3:0), Dukla Hodonín – SK Bílovice 9:2 (2:2), Vlci Brno – Nasan Brno 6:5 (2:0), UTB Zlín – Baník Ostrava 8:3 (4:1), ROUB Vítkovice – Amor Vyškov 9:6 (4:1).
V dalším kole zavítají Třinečtí na palubovku zlínského UTB. Hrát se bude dnes od 20.30 hodin.

(rom)