Krajský přebor mužů

V sobotním odpoledni zasáhnou do boje oba aspiranti na postup. Jakubčovice přivítají na svém stadionku na jaře trápící se Vratimov. Předseda vratimovského klubu Petr Spiller utkání na vlastní oči nespatří, neboť bude v době utkání v zahraničí. Před odjezdem ale prozradil. „Tentokrát nemáme opravdu co ztratit, můžeme jedině překvapit. Nikdo nám nedává nejmenší šance na úspěch, ale míč je kulatý.“ O něco těžší to budou mít fotbalisté Českého Těšína, kteří před domácím publikem hostí albrechtický Baník. Posledním sobotním duelem je střetnutí Petřkovice – Lískovec. „Trenér domácího celku Jirka Hořínek je můj kamarád, takže to bude pro nás velice prestižní zápas. Nám bude tentokráte chybět pro zranění pět hráčů, takže rozhodně nejedeme do Petřkovic v roli favorita. Přesto svým svěřencům věřím, že bojovností dosáhnou alespoň na bod,“ konstatoval trenér Lískovce David Valenčin. V neděli čeká na hráče Frýdlantu domácí střetnutí s Lokomotivou Petrovice, ale pozor! Utkání se hraje kvůli rekonstrukci frýdlantského hřiště na Ostravici.

Krajský přebor, 25. kolo

Sobota 16. května

Petřkovice – Lískovec 16.30, Hájek a Synové – Vratimov 16.30, Český Těšín – B. Albrechtice 16.30.

Neděle 17. května

Nový Jičín – Pustá Polom 15.00, Frýdlant n. O. – Lok. Petrovice 16.30 (hř. Ostravice), Bohuslavice – Háj ve Slezsku 16.30, Krnov – Slavoj Bruntál 16.30, Oldřišov – Bohumín 16.30.

I. A třída, skupina B

Fotbalisté Čeladné mají šest kol před koncem soutěže dvanáctibodový náskok. - přečtěte si také: Čeladná už může pomaloučku slavit

V sobotu odpoledne je čeká domácí duel se Starým Městem. Oba soupeři se během čtrnácti dnů setkávají podruhé. Naposledy Čeladná svého soka porazila ve finále okresního poháru. „Chceme opět zvítězit, kádr máme kompletní,“ říká Aleš Richter z Čeladné. „Citelně nám tentokrát budou chybět dva hráči. Roman byl vyloučen a Šafranko je zraněný, opory tak musíme nahradit dorostenci. Díru do světa neuděláme, ale můžeme překvapit,“ míní trenér hostí Lubomír Pokluda.

Další zajímavé střetnutí se odehraje v sobotu v Brušperku, kde zavítají třetí Smilovice. Oba celky mají v průběhu jarní části sezony odlišné starosti. Zatímco domácím teče do bot, hosté se i po porážce od vedoucí Čeladné v minulém kole ještě nevzdali postupových nadějí. „Situace začíná být kritická. Kádr máme pohromadě a remíza v tomto zápase pro nás nic neznamená. Věřím, že bojovností dosáhneme na všechny tři body,“ věří Svatopluk Slovák z domácího oddílu. „Marodka se nám vyprazdňuje, dnes budeme mít k dispozici uzdravené Nogu i Pindora. Naším cílem je minimálně druhé místo v konečné tabulce. Proto nic jiného než vítězství nebereme,“ kontruje trenér hostujícího týmu Pavel Smatana.

I. A třída, sk. B, 23. kolo

Sobota 16. května

Čeladná – Staré Město 14.00, Dolní Lutyně – Raškovice 16.30, Příbor – Stará Bělá 16.30 (škvára), Brušperk – Smilovice 16.30, Dětmarovice – Bystřice n. O. 16.30, Horní Suchá – Libhošť 16.30.

Neděle 17. května

Lichnov – Stonava 16.30.

I. B třída, skupina C

Nejzajímavější utkání víkendu se odehraje v sobotu pravděpodobně v Mostech, kde zavítají Sedliště. Půjde tak o okresní souboj prvních dvou celků se shodným bodovým ziskem. Fotbalisté Mostů nezvládli předchozí dvě derby utkání. Na svém trávníku je zaskočil Hrádek (2:3) a poté ztratili vedení na horké půdě v Nýdku, kde prohráli 3:5. - více ZDE

Mosty to tak stálo první místo v tabulce, na které se právě vyhouply Sedliště. „I když jsou Sedliště od nás poměrně daleko, utkání má pro nás zvláštní náboj. Vždyť našeho soupeře trénuje Petr Bauman a v sestavě nastupuje Přemysl Szlauer, kteří v naších barvách nedávno působili. I když postup do vyšší soutěže není naší prioritou, na vlastním hřišti chceme bodovat v každém utkání. Po těch dvou nešťastných zápasech bychom chtěli předvést hezký fotbal pro diváky,“ říká domácí trenér Pavel Vavřač. Ten už bude mít k dispozici obránce Václava Lyska, jemuž vypršel trest za červenou kartu. Otazník však visí nad startem jeho staršího bratra Igora, jenž měl zdravotní problémy. A jak vidí duel druhá strana: „Pro nás je to zápas roku. Očekáváme velkou podporu našich fanoušků a rozhodně na půdě našeho soupeře chceme uspět,“ tvrdí předseda hostujícího oddílu a brankář v jedné osobě Daniel Majer.

Záchranářským střetnutím bude derby zápas mezi Vendryní a Jablunkovem. Oba týmy jsou na jaře stejně úspěšné, nasbíraly 11 bodů. „Zvu na zápas všechny fanoušky, určitě se bude na co koukat. Já dnes ale hrát nebudu, protože bohužel marodím. Mrzí mě to, ale zápas budu sledovat. Asi při tom budu trošku nervózní,“ přiznává střední obránce Vendryně, René Broda, který očekává vyrovnaný boj. „Jablunkov má na jaře dobré výsledky, stejně jako my. Zápas bude zřejmě vyrovnaný. My v něm chceme potvrdit vítězství z venku a odpoutat se od spodku tabulky. Jablunkovu přeji záchranu, ale tyhle body musí získat někde jinde,“ dodává pilíř vendryňské defenzívy. Hosté z Jablunkova ovšem o prohře nechtějí ani slyšet. „Vendryně má dobré výsledky, takže to budeme mít velmi těžké. Jedeme si však pro tři body. Uvidíme, jaký bude průběh zápasu, možná se nakonec spokojíme i s remízou,“ přemítá hostující univerzál Daniel Delina. Zároveň však nepochybuje o síle svého týmu. „Nový trenér přinesl do týmu impuls. Nechytili jsme úvod, ale teď nám to jde také a zdá se, že to celkem funguje. Minule byla plná lavička, nepotřebovali jsme ani dorostence. Snad bychom měli být kompletní,“ doufá Delina.

I. B třída, sk. C, 23. kolo

Sobota 16. května

Dolní Datyně – Nýdek 16.30, Mosty – Sedliště 16.30, Záblatí – Nebory 16.30, Hnojník – Inter. Petrovice 16.30, Vendryně – Jablunkov 16.30, Oldřichovice – Slavoj Petřvald 16.30.

Neděle 17. května

Hrádek – Dobrá 16.30.

I. B třída, skupina D

Suchdol a Vlčovice jsou jedinými celky, které by ještě mohly zkomplikovat cestu Janovic do 1. A třídy. „A právě proto musíme zvítězit, zvláště když nastoupíme v kompletní sestavě. Výhra bude znamenat velký krok k vytčenému cíli,“ je přesvědčen domácí trenér Dalibor Láža. Ve Fryčovicích se naopak v sobotu odehraje další okresní derby, tentokrát však na sebe narazí týmy ze spodních pater tabulky. „Musíme si pohlídat nebezpečného Martina Krpce a proměňovat šance, kterých si vytvoříme v každém zápase dostatek,“ má recept na svého soupeře domácí kouč Miroslav Polášek. (zd, rom)

I. B třída, sk. D, 23. kolo

Sobota 16. května

V. Albrechtice – FC Bílovec 16.30, Fryčovice – Kozlovice 16.30.

Neděle 17. května

Polanka – Vlčovice 16.30, Odry – Kateřinice 16.30, Metylovice – Petřvald n. Mor. 16.30, Janovice – Suchdol n. O. 16.30, Tichá – Starý Jičín 16.30.