Sedliště – Petrovice 4:2 (3:1)

Domácí kolektiv tentokrát nenastoupil v obvyklé pohodě. Chyběla fotbalová krása, kterou nahradila bojovnost. Druhý tým tabulky ale naštěstí prokázal, že té má dostatek. Nástup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří šli do vedení již ve 2. minutě. Domácím se podařilo vyrovnat po čtvrthodině hry, kdy z penalty vyrovnal L. Smichovič nařízené po faulu na Sekaninu. Po dalších deseti minutách již Sedliště vedly, když si hosté dali vlastní branku. Ve 30. minutě po přesném pasu T. Majera skóroval Juřica a na ukazateli skóre se rozsvítil stav 3:1. Boj o každou píď hřiště přinesl i druhý poločas a hosté se dostali do zápasu druhou brankou z bezprostřední blízkosti v 61. minutě. Domácí se začali strachovat o výsledek, ale naštěstí je zachránila situace z 88. minuty, kdy Juřica dorážkou po střele J. Kaloče pečetil tříbodový zisk.

Sedliště: D. Majer – Verlík, Bialý, T. Majer, Szlauer – Sekanina (80. Kareta), Halama, Otýpka (60. Weissmann), J. Kaloč – L. Smichovič, Juřica. Trenér: Petr Bauman.

Dolní Datyně – Oldřichovice 1:5 (1:3)

Oldřichovičtí si po domácí prohře se Sedlištěm spravili chuť v Datyni. Ve vyrovnaném střetnutí se do šancí dostávaly oba týmy, ale góly stříleli pouze hosté. Na výhru si Oldřichovičtí zadělali už v první části hry, kterou vyhráli 1:3. O první zásah se z trestného kopu z 18 metrů střelou přes zeď do šibenice postaral Mauritz, druhý gól přidal po Šinálově uličce Stoszek. Domácí se dostali do hry po faulu Michala Sikory , kdy pokutový kop proměnil Ševců. Po pauze se trefovali do černého znovu jen hosté, jmenovitě Mauritz, který se po dvou technických střelách do horní části brány mohl radovat z hattricku.

Oldřichovice: Sagan – Michal Sikora – Vlachovič, Huczala – Dytko – Šinál, Mauritz, L. Stoszek, Niemiec (81. Štěrba) – A. Sikora (57. Worek), J. Sikora (74. Bonacina). Trenér: Marián Krajčovič.

Záblatí – Hnojník 2:0 (1:0)

Pokud chtěli v Záblatí pomýšlet ještě na záchranu soutěže, museli v dohrávaném střetnutí 16. kola bezpodmínečně bodovat. A nakonec se to ve vyrovnaném utkání, ve kterém hosté nebyli vůbec spokojeni s výkonem rozhodčího, podařilo. Branky domácích vstřelil Plasuň, a to v 15. minutě a poté v 74., když potrestal chybu hostující obrany. Hosté naopak dvakrát orazítkovali břevno domácí svatyně Ruszem a Kušnirákem. Záblatí se tak tříbodovým ziskem přiblížilo k ostatním celkům spodních pater a na své protivníky již ztrácí pouhý bod. Fotbalisté Hnojníku však odjížděli z utkání s hořkým pocitem křivdy. „Hnus! To, co s námi předvedl rozhodčí, tak to jsem ještě nikdy neviděl. Ale jedeme dál, takový je občas fotbal,“ prohlásil po utkání značně otrávený trenér poražených Marian Kuczyński. Hlavní sudí například neuznal gól Walici. Míč po jeho střele přešel brankovou čáru a pomezní signalizoval gól. Posléze arbitři svůj původní verdikt změnili.

Hnojník: Pielesz – Jochymek, Glac, Majer, M. Stryja – Rusz, T. Jantoš (66. Krawiec), Kušnirák, Pieter (79. Moráň) – Walica, R. Stryja. Trenér: Marián Kuczyński. (rom, zd)