I letošní soutěžní ročník začali Sedlišťští skvěle. Nejprve zvítězili na horké půdě Mostů u Jablunkova 3:1 a zdálo se, že se opět bude bojovat o přední příčky. Jenomže přišly čtyři porážky v řadě (s Jablunkovem 2:3, s Nebory 2:6, s juniorkou Karviné 0:3 a s Hrádkem 2:3). Sérii porážek zastavila až výhra nad silným Nýdkem 3:1, ovšem hned v dalším kole byl na síly fotbalistů Sedlišť nováček soutěže ze Šenova a čtyři branky v síti Dana Majera byly obrazem špatné defenzívy.

Trenér Bauman po této porážce přeskupil řady a Sedliště rázem začaly lépe bránit a výsledkově i herně se tým začal zvedat (Hnojník 2:2, D. Datyně 1:1, Dobrá 3:1 a Petrovice 0:0). „Je jen velkou škodou zbytečných remíz s Datyní a hlavně s Petrovicemi,“ myslí si opora zadních řad Martin Blahuta. V závěru podzimní části soutěže přišly dvě porážky (s Oldřichovicemi 0:2 a Vendryní 2:3) a tak bilance Sedlišť (11.) po polovině soutěže jsou tři vítězství, tři remízy a sedm porážek.

Nejlepším střelcem mužstva je Matěj Weismann se sedmi brankami. Dále se mezi střelce v Sedlištích zapsali Juřica 6, Prokeš 3, Blahuta 2, Sekanina 2 a Tomáš Majer 1. Všechna utkání odehráli na podzim T. Majer, Prokeš (oba nechyběli na hřišti ani minutu), Ručka, Sekanina, Weismann, Koníček a Juřica. Nejtrestanějším hráčem byl Weismann s jednou červenou kartou a pěti žlutými.

Zimní přípravu už začal sedlišťský tým pod novým trenérem Jaromírem Sládkem, který na podzim působil ve zdejším oddíle u dorosteneckého celku. „Na konci ledna jsme absolvovali čtyřdenní soustředění v Malenovicích,“ dodal Blahuta.

Sedliště odehrají v rámci přípravy na frýdecko-místecké umělé trávě celkem šest utkání. S Václavovicemi vyhráli svěřenci trenéra Sládka vysoko 5:2 (branky: T. Majer, Juřica, Sekanina, Prokeš a Verlík), s Fryčovicemi naopak prohráli 1:4 (Smichovič).

Další přípravné utkání fotbalistů Sedlišť

27. února SO 13.00 h Fotbal FM B – Sedliště
7. března NE 16.30 h Sedliště – Palkovice
14. března NE 17.00 h Sedliště – Raškovice
20. března SO 17.00 h Sedliště – Fryčovice

V Sedlištích se potýkají s úzkým kádrem. Předseda oddílu a duše sedlišťského fotbalu, Daniel Majer, intenzivně jedná o případných posilách, ale zatím to vypadá, že Sedliště opustí víc fotbalistů, než naopak přijde. „Na podzim za nás nastoupilo celkem 26 hráčů, ale řada z nich se potýkala se zraněním a někteří dokonce museli svou sportovní kariéru ukončit,“ řekl fotbalový veterán Martin Blahuta, který v šesti podzimních kolech Sedlištím vypomáhal v obraně.

Co vás vlastně vedlo k obnovení fotbalové kariéry a přechodu z trenérského žezla zpět na hřiště?
Pět let jsem se věnoval trenéřině, a to v Raškovicích, Palkovicích, Chlebovicích a naposledy v Nošovicích. Bohužel i přesto, že jsem pro záchranu v Nošovicích udělal maximum, tak tým sestoupil do okresní soutěže. Pár dní po soutěži mě nošovické vedení odvolalo z trenérské funkce. No a jelikož všude kolem byly již trenérské fleky obsazeny, byl jsem po těch několika letech najednou bez fotbalu. To byla hrůza. Chtěl jsem si sice od fotbalu na nějaký čas odpočinout, ale to už zkrátka nejde. Po dvou operacích utržené achilovky jsme už ani nedoufal, že bych ve čtyřiceti letech mohl ještě aktivně hrát. Ozvali se mi ze Sedlišť, tak nyní hraji tam a jsem za to nesmírně rád.

A proč právě v Sedlištích?
Vloni v létě jsem začal přípravu v Palkovicích. Odehrál jsem tam všechny přípravné zápasy a nevynechal ani jediný trénink. Jenže rázem jsem pochopil, že trenér Nytra bude dávat pochopitelně přednost mladším, a tak jsem odešel do Sedlišť. Sice jsem tam zprvu nešel jako hráče, jenže Sedliště se potýkaly s velkou marodkou, takže jsem proti Hnojníku poprvé naskočil do jejich sestavy a nakonec k mému překvapení odehrál 540 minut a vstřelil dokonce dvě branky.

Budete tedy v jarních bojích na hřišti pokračovat?
Raději bych určitě trénoval, protože mě to strašně baví. Jenže zatím nemám žádnou nabídku, tak se porvu alespoň o místo v sestavě jako hráč.

V odvetné části vás ale nečeká určitě nic lehkého…
Máte pravdu. Kádr je zde opravdu velice úzký. Dokonce to vypadá, že někteří kluci ještě od nás odejdou. Já ale pevně věřím, že náš předseda Dan Majer nějaké posily ještě získá a na jaro nás trenér Sládek dobře připraví. Samozřejmě bychom uvítali, kdybychom chvost tabulky co nejdříve opustili, ale lehké to určitě nebude.

Jaký máte vůbec trenérský vzor?
Tak asi jako každý si vzpomenu na své první trenéry v přípravce. Byli to pánové Levinský a Kopecký, později mě trénoval pan Kubalák. V dorostu jsem obdivoval Řezáče a před vojnou byla pro mě čest trénovat pod Jardou Šeděnkou. S ním jsem si dokonce i zahrál a to byl velký zážitek. Je velkou škodou, že již není mezi námi. Určitě jsem si hodně vzal i od Petra Bilase. Mě pak může hodně těšit, že jsem v různých týmech mohl trénovat takové hráče jako Onufera, Liberdu či Hlaváče. I od nich jsem si vzal rady k nezaplacení.