I. B třída – sk. C

Nebory – Hnojník 4:1 (1:0)

„Vyhořeli jsme jako papír,“ konstatoval po utkání hostující trenér Marian Kuczynski. Měl naprostou pravdu, jeho tým odehrál mizerný zápas. Nebory vykročily vstříc třem bodům po centru Mendroka a hlavičce Žajdlíka. Mendrok navíc z dálky napálil ještě břevno. Ve druhém dějství se po dvou rohových kopech Turoně hlavou prosadili zadáci Byrtus s Obornym. To ovšem nebylo všechno – Cieslar po rychlé samostatné akci zvýšil už na 4:0. Hnojník se dostal ke slovu až v poslední minutě utkání, kdy po špatném odkopu Sliže se ze šestnáctky trefil Mach. Ještě předtím však Turoň hlavičkoval do břevna.

Nebory: Pyszko – R. Byrtus – Oborny, L. Sliž – Osmanczyk – Žajdlík, S. Mrozek, T. Turoň, Vranka (70. Potiorek) – R. Mendrok (80. Kobielusz), K. Cieslar (85. Hracký).Trenér: Radek Morcinek.

Hnojník: Pielesz – Majer – Jochymek, M. Stryja – Walica, Pieter – Hlávka, T. Jantoš (51. Mach), Kušnirák, Krawiec – R. Stryja. Trenér: Marian Kuczyński.

Hrádek – Dolní Datyně 2:2 (1:1)

Hrádek začal poněkud vlažně a po hluché půlhodince za to i pykal. Hosté před přestávkou své vedení ztratili, protože při první solidní akci Pszczolka odcentroval na Dudu a ten hlavou vyrovnal. Na začátku druhé části hry přišel faul na unikajícího Stoszka oceněný červenou kartou. Hostitelé využili přesilu jednoho muže hned vzápětí – Duda zahrávající přímý kop poslal míč na hlavu Sztuly. Jeho mančaft ale vedení neudržel, protože Pszczolka zastavil brejk hostů faulem v pokutovém území a Ftáček penaltu proměnil. Hrádek mohl nakonec ještě i vyhrát, jenže Stoszek a Sztefka své šance v branky neproměnili.

Hrádek: Kawulok – Szlauer – V. Pszczolka, Sztula (71. Sztefka) – M. Pav (81. J. Pav), Duda, Paszek, Ostruszka – T. Stoszek, T. Kantor. Trenér: Slavomír Byrtus.

Petrovice – Vendryně 0:3 (0:0)

První poločas za moc nestál. Zaujal jen centr, který Csikán srazil na tyč, Fojcikova střela mimo a šance Chwastka, jenž nastřelil brankáře. Hosty k důležitým třem bodům dovedl bývalý fotbalista Třince Ploszek. Po deseti minutách druhé půle z přímého kopu z 20 metrů otevřel skóre a zanedlouho po další standardní situaci jeho centrovaný míč dopravil do sítě Cymorek. Zkušený útočník pak sice nedosáhl na nepřesnou přihrávku Urbaczky, ale domácí gólman mu po nepovedeném odkopu nakonec daroval snadný gól.

Vendryně: Csikán – T. Sikora, Broda (64. Walek), Fojcik – Bilko (31. Kohut), Divina, Kopka, Gurecký – Ploszek, R. Cymorek – Chwastek (61. Urbaczka). Trenér: Zdeněk Černek.

Nýdek – Mosty 5:3 (1:2)

Šlágr kola začal lépe pro domácí. Hadrava zahrál trestný kop, Spratek vypálil a Kantor dostal odražený míč do šibenice. Mostečtí brzy vývoj otočili – Kufa pohotově vyrovnal a T. Nieslanik po vybídnutí A. Bažanta unikl stoperům a skóroval. Jeho družina poté prohýřila čtyři tutové šance, což se jí nakonec stalo osudným. Domácí rozhodli o vítězství v rozmezí pár minut. Po Hadravově trestném kopu Swaczyna připravil vyrovnávající trefu pro Kantora. Jeho autor si pak přebral přihrávku Farugy a obešel i Datka. Kantor se podílel rovněž na čtvrtém gólu, kdy Swaczynovi sklepl pas Hadravy. Hosté po závaru snížili T. Nieslanikem na 4:3, ale konec nadějím znamenal zákrok J. Bažanta na Spratka a Farugou proměněná penalta.

Nýdek: Suszka – R. Šulák – Strokosz, Babilon (25. R. Sliž, 75. Dědič), Hadrava – Frýda, Tlacháč, Faruga, Spratek – A. Kantor, Swaczyna (88. Přibyla). Trenér: Radek Šulák.

Mosty: Datko – Klečacký – Joukl (76. J. Lysek), J. Bažant, D. Nieslanik – A. Bažant (80. M. Konderla), Bula, Kufa, Mucha – T. Nieslanik, Běhal (72. Jopek). Trenér: Pavel Vavřač.

Sedliště – Záblatí 3:0 (0:0)

Domácí favorit se dlouho proti poslednímu týmu tabulky nedokázal brankově prosadit. Převahu si vytvořil od prvních minut, ale nejdříve trefil Juřica tyč, o chvíli později Weissmann břevno. Góly začaly padat až po hodině hry a zajímavostí je, že všechny hlavou. Nejdříve Weissmann v 61. minutě, poté dvakrát Juřica v 71. a 76. minutě. Pro hosty byl výsledek milosrdný.

Sedliště: D. Majer – T. Majer, Szlauer, Bialý, Sekanina – Halama, Otýpka, Weissmann (75. Koníček), J. Kaloč – L. Smichovič (60. Verlík), Juřica. Trenér: Petr Bauman.

Jablunkov – Oldřichovice 3:0 (1:0)

Oldřichovice hrály, ale góly střílel nakonec Jablunkov. Hosté měli v prvním poločase pět tutovek, jenže Stoszek, Šinál, Dytko a Martin Sikora buďto pálili vedle, nebo ztroskotali na dobře chytajícím brankáři Fujákovi. Domácím stačil ke štěstí jeden ojedinělý útok, po němž Szotkowski využil liknavosti obránce a gólmana. Krátce po změně stran navíc Cieslar po poněkud nepřehledné situaci přidal druhý gól. Oldřichovice neměly štěstí ani po pauze, Šinál v šanci znovu neuspěl. O pár minut později Sagan po akci Szotkowského chytil míč za šestnáctkou, za což byl vyloučen. Jeho náhradník Hus bravurně vytáhl ze šibenice trestný kop Zbončáka, ale na výstavní střelu Szotkowského byl krátký.

Jablunkov: Fuják – Szücs, P. Hudzieczek, M. Kluz, D. Delina – J. Martynek (50. Schöber), T. Cieslar, Př. Zbončák, J. Čmiel – F. Martynek (70. Marekwica), Szotkowski (80. Tacina). Trenér: Alois Sikora.

Oldřichovice: Sagan – Michal Sikora – Vlachovič, Hanke – Dytko – Martin Sikora, Mauritz (75. Adam Sikora), L. Stoszek, Niemiec (70. Hus) – Šinál, Huczala (46. Worek). Trenér: Marián Krajčovič.

Dobrá – Petřvald 5:0 (2:0)

Domácí fandové viděli tentokráte jednoznačné a naprosto zasloužené vítězství Dobré. Navíc se dokázali střelecky prosadit všichni tři útočníci. V 17. minutě prokázal svůj důraz a tah na branku Javorek, když obral o míč hostujícího obránce a po rychlém brejku otevřel skóre zápasu. Z rozehrávky zahrozili i hosté a domácí tým zachránilo břevno. Ve 22. minutě to byl opět Javorek, který našel krásně Ďurfinu, ten se prohnal kolem stopera Molaty a s přehledem zavěsil. Tentýž hráč pak skóroval ještě v 64. minutě. O dvě minuty později unikl po pravé straně Nikl a po odraženém míči se mezi střelce zapsal pohotový Filipčík. Konečnou podobu výsledku stanovil v 83. minutě opět Filipčík, když proměnil samostatný nájezd. Domácí jsou tak již pouhé dva body za vedoucími Sedlištěmi.

Dobrá: Glogar – R. Nikl, Imričko (Gryžboň), Zícha, Šmahaj - Platoš (Bednárek), Herník, Palarčík – Filipčík, Ďurfina, Javorek (P. Baran). Trenér: Tomáš Zářický.

I. B třída – sk. D

Bílovec – Fryčovice 4:2 (2:0)

Duel týmů ze spodních pater tabulky vyzněl lépe pro domácí kolektiv. Zásluhu na tom měla lepší produktivita a dva pokutové kopy. Bílovec šel do vedení ve 25. minutě po přesné střele z přímého kopu, druhá branka padla o deset minut později z nařízené penalty po nedovoleném zákroku Žurovce.
Do šancí se dostávali i hosté, ale štěstí při nich nestálo. Po odraženém míči od rozhodčího přidali domácí v 55. minutě třetí branku. Až za stavu 3:0 se dočkali i hosté, když centr D. Galáska v 62. minutě dezorientovaný domácí hráč usměrnil do vlastní branky. Ale hned o tři minuty později přišel další pokutový kop a na ukazateli skóre svítil stav 4:1. Gólovou tečku za utkáním zařídil v 80. minutě hostující útočník Rumel po umístěné střele levačkou k tyči.

Fryčovice: Zapletal – R. Galásek, Konečný, Žurovec, Randják – D. Galásek (75. Nevlud), Hél (75. Janek), Dětský (65. Droždiak), Šlachta, Baran – Rumel. Trenér: Miroslav Polášek.

Petřvald – Janovice 1:3 (0:1)

Hosté začali utkání vlažněji a uklidnění do jejich řad přinesla až 44. minuta, kdy po Žižkově akci otevřel skóre do téměř prázdné branky Machander. Po změně stran tlak favorita sílil a druhá trefa přišla v 75. minutě, ve které Žižka vystihl nepodařenou malou domů domácího celku. Hned o minutu později se domácím podařilo snížit po akci, která zaváněla ofsajdem. Definitivně se o výsledku rozhodlo v 82. minutě, ve které si dezorientovaná domácí obrana vstřelila vlastní branku.

Janovice: Lužný – Tesař, Látal, Pitřík, Liška – Matějka, Vicher, Šimek, Machander (46. Karásek) – Samec, Žižka. Trenér: Dalibor Laža.

Kozlovice - Metylovice 2:2 (0:2)

Na světelné tabuli uběhlo pouhých třicet vteřin a po nádherné trefě Rypky vedli hosté 0:1. Tentýž hráč pak měl podíl i v druhé brance hostí. To ve 28. minutě zahrával rohový kop a J. Němec hlavou zvyšoval na 0:2. S domácím týmem to nevypadalo zrovna růžově, ale ještě že Kozlovičtí mají Martina Krpce. Ten nejprve v 59. minutě snížil na rozdíl jediného gólu a když byl o šest minut později faulován v pokutovém území, sám penaltu s přehledem proměnil. Metylovice tak na předposlední příčku ztrácí již pouhé tři body.

Kozlovice: Pavlát – Petr Chýlek, Ladislav Chýlek, Žídek, Konečný – Bonk, Bednář, Vaverka, Martin Krpec – Jan Harabiš, Navrátil. Trenér: Miroslav Vyvial.

Metylovice: Přeček – Drastich – Smilovský, Jaromír Němec, Červenka – Bialoň, Kulhánek, Lukáš Halata, Biolek (David Halata) – Rypka, Platoš (Závodný). Trenér: Tomáš Tvrdý. (rom, zd, sch)