O postupující juniorce Frýdku-Místku se vědělo již delší čas, až poslední kolo však rozhodlo, že se s I. B třídou budou muset rozloučit fotbalisté Nebor. Stejně jako oni, si v příštím soutěžním ročníku zahrají v okresním přeboru fotbalisté Kozlovic.

I. B třída – skupina C

Vendryně – Nebory 4:0 (3:0)

Fotbalisté Nebor závěr soutěže nezvládli. Tým, který dříve startoval v I. A třídě, bude od příštího ročníku zápolit jen v okresním přeboru. Rozhodl o tom už první poločas, ve kterém váhající obránce u brankové čáry prohrál souboj s Ploszkem a Kohut snadno vstřelil první gól. Vzápětí se umístěnou střelou k tyči prezentoval Chwastek, který o něco dříve hlavou namířil jen do břevna. Ještě před přestávkou se v souboji muže proti muži prosadil Kohut a naservíroval míč Stoszkovi. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce brankář Csikán, který zneškodnil pár nebezpečných pokusů hostů, našel dlouhým pasem Chwastka a ten předal míč přesně mířícímu Ploszkovi. Další příležitosti hostitelů v síti Nebor už neskončily.

Vendryně: Csikán - T. Sikora (65. Walek), Fojcik, Broda, Mikula - P. Kohut, Repaský, L. Stoszek, Gurecký (51. Bilko) - Chwastek, Ploszek. Trenér: Zdeněk Černek.

Jablunkov – Oldřichovice 3:1 (1:1)

Nejsvětlejším okamžikem ze strany hostů byla spolupráce Sikory s Vlachovičem, který se opřel do míče z 25 metrů a výstavní ránou poslal hosty do vedení. Krátce poté byl faulován Komár a M. Kluz z přímého kopu vyrovnal. Útočně naladěný Spartak si vytvářel spoustu čistých brankových příležitostí, ale Szotkowski, Jaroslav Martynek a Baselides zazdili po dvě gólovky, A. Kluz dokonce čtyři. Tři body nakonec přeci jen zůstaly v Jablunkově. Kukuczka našel dlouhou přihrávkou Szotkowského, ten se zbavil protihráče a zblízka zavěsil. Před koncem utkání napřáhl M. Kluz a hostujícímu brankáři prošla jeho střela mezi nohama.

Jablunkov: Chýlek - Jan Martynek, Čečotka, M. Kluz, Delina - Komár, Rea, Jaroslav Martynek (65. J. Gomola ml.), Baselides (55. Kukuczka) - A. Kluz, Szotkowski (85. M. Sikora). Trenér: Jan Gomola st.

Oldřichovice: Goldmann - Šinal - Vlachovič, Masarik, Hanke - Martin Sikora, Toráč, Huczala, Máj - Bonacina, Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.

Mosty – Dolní Datyně 2:0 (1:0)

Jak mostecký trenér Vavřač slíbil, tak jeho svěřenci také udělali. Do závěrečného utkání nastoupili bez nervů a pořádně si ho užili. Poprvé se z gólu radovali po standardní situaci, když D. Nieslanik rozehrál rohový kop, Szlaur nacentroval míč do ohně a Lysek uplatnil své hlavičkářské předpoklady. Tentýž fotbalista o něco později ve středu hřiště vybojoval míč a poslal dopředu Kapsiu, jehož střele na cestě do sítě pomohlo břevno. Do statistik se mohl zapsat i Lukosz, avšak po Szlaurově rohu a Kapsiově přiťuknutí orazítkoval jen tyč.

Mosty: Datko - Mikulka - D. Nieslanik, I. Lysek, Szlaur - S. Kufa, Turek (60. Macurák), Bula, P. Kufa - Kapsia (80. Jopek), Kolář (46. Lukosz). Trenér: Pavel Vavřač.

Hnojník – Dolní Lutyně 4:1 (3:0)

Hnojník dokráčel k záchraně v I. B třídě poměrně suverénně. Na tři body si zadělal už v první části hry, kdy zkušený Jochymek vystřihl čistý hattrick. Při prvním gólu správně naložil s přihrávkou hrajícího trenéra Maiera, při druhém s pobídkou Walicy a při třetím s nahrávkou Kušniráka. Všem jeho trefám předcházely zdařilé kombinace. Ve druhém poločase Walica poslal do šance Kušniráka a ten ji zužitkoval. Poněkud bez zájmu hrající hosté se dočkali až za stavu 4:0 díky úspěšné dorážce. Jejich předchozí příležitosti jim jistými zákroky zmařil Pielesz.

Hnojník: Pielesz - T. Jantoš - Glac, Pieter - A. Klus - Hlávka (55. Lamoš), Majer, Walica, M. Stryja (80. M. Klus) - Kušnirák, M. Jochymek (65. P. Jantoš). Trenér: Radim Majer.

Dobrá – Hrádek 1:1 (1:1)

Hosté potřebovali bodovat, a proto se od začátku snažili hrát maximálně útočně. Kupodivu se jim to i dařilo, ale jako první se radovali hráči Dobré. Domácí stoper si naběhl na odražený míč a bez rozpaků ho z dálky napálil do šibenice. Hosté mohli kontrovat, ale L. Kluz střelou z trestného kopu brankáře nepřekonal. O přestávce mohli být hosté přece jen o něco spokojenější, protože Stoszek poslal míč za obranu Kantorovi a ten ve skluzu skóroval. Po pauze se hosté vehementně snažili vstřelit vítězný gól, ale Pavovi se postavilo do cesty břevno, Kantorovi gólman a Szuscik, Bojko a Paszek pálili mimo.

Hrádek: M. Mrozek - P. Turoň - Szlauer, L. Kluz - Bojko - Paszek (88. Janeczek), M. Pav, Szuscik, T. Stoszek - T. Kantor (80. Cieslar), R. Cymorek (60. Dembinný). Trenér: Stefan Franek.

Těrlicko – Frýdek-Místek B 1:4 (0:1)

I díky střelecké potenci nejlepšího střelce valcířů Karla Macečka dokázali fotbalisté Frýdku-Místku zvítězit na hřišti desátého Těrlicka. První změnu skóre přinesla 29. minuta, kdy Maceček dorazil do sítě Javorkovu hlavičku. Na začátku druhé půle nejprve hostující kanonýr neproměnil pokutový kop, ale v 60. minutě pojistil vedení valcířů Kořínek. Když se v 71. minutě uvolnil v domácí šestnáctce střídající Polach a následnou přihrávkou našel Macečka, bylo o vítězi duelu rozhodnuto. Maceček pak přidal svůj třetí gól v zápase v 75. minutě. Domácí stačili v závěru již jen zkorigovat na konečných 1:4.

Frýdek-Místek B: Tesarčík – Skřínek (Krpec), Šebestík, Farský, Hlaváč – Foukal (Polach), Fojtík (Tobiáš), Kořínek, Kolář – Javorek, Maceček. Trenér: Tomáš Zářický.

Sedliště – Nýdek 1:0 (0:0)

Neskutečné drama od první do poslední minuty, kde oba týmy potřebovaly vyhrát. Domácí se chtěli zachránit, hosté bojovali o postup z druhého místa s nejvyšším počtem bodů ze všech čtyř skupin. A technicky a kombinačně dobří svěřenci trenéra Koloničného na svého soupeře v prvních pěti minutách doslova vletěli a zahrávali sérii rohových kopů. Postupem času jejich tlak opadával a bojovalo se o každý metr hřiště. Moc šancí k vidění nebylo, jen dvakrát nevyhodnotil dobře své postavení Smíchovič. Když již vše vypadalo na dělbu bodů a domácí se pomalu loučili s krajskou soutěží, udeřil střídající Koníček. V 90. minutě jeho střelu ještě zablokovali hostující hráči, ale přesnou dorážkou k vzdálenější tyči zachránil pro Sedliště I. B třídu. „Takový zápas před fantastickou atmosférou se v Sedlištích dlouho neodehrál. Hráči splnili přesně taktické pokyny, za což bych jim chtěl poděkovat,“ neskrýval spokojenost hrající trenér Daniel Majer.

Sedliště: D. Majer – Kovalčík, I. Valas, Verlík, Karpeta (80. R. Bartečko) – Kulhánek, T. Majer, Tluček (75. Koníček), Röschl, Hél – Smichovič. Trenér: Daniel Majer.

Nýdek: Svatoš - Strokosz, Hudzieczek, Blažek, Hadrava - Tlacháč, Faruga, Martinčík, Spratek - Groš, Očadlík (46. Frýda). Trenér: Miloš Koloničný.

I. B třída – skupina D

Libhošt – Stařič 1:3 (0:1)

Hosté, ač oslabení o několik hráčů základní sestavy, od samého počátku hýřili bojovností a dobře kombinovali, což přineslo i rychlé vedení. Nejdříve padla branka v 9. minutě, se kterou ale nesouhlasil pomezní rozhodčí. Ale hned o dvě minuty později po ideálním pasu Michny na Peška domácí stoper zaváhal, míč podběhl a Pešek rozjásal své spoluhráče. Po této brance domácí přidali a vytvořili si územní převahu, ale bohužel pro domácí, střely nenacházely prostor mezi tyčemi. Hosté v úvodní půli ohrozili soupeřovu branku ještě jednou Strakošem, ale jeho tvrdá střela těsně minula svůj cíl. Po změně stran byli domácí blízko k vyrovnání v 52. minutě, jenže střela opět nemířila do černého.

Domácí znervózněli a dokonce po hodině hry dostal jeden z hráčů červenou kartu, čímž oslabil útočnou sílu družstva. Hned po vyloučení se Stařičané dostali do dvou šancí, které však Vrtný ani Pešek neproměnili. V 70. minutě průnik Kovacse zastavili domácí faulem za hranicí šestnáctky a Volný krásnou střelou z přímého kopu vymetl šibenici - 0:2. Špatná koncentrace družstva po oslavách z dosažené branky dala domácím možnost hned minutu nato snížit.

O chvíli později udělil sudí dalšímu hříšníkovi z Libhoště druhou červenou kartu. Deset minut před koncem vyrobili domácí těsně za hranici šestnáctky další přímý kop po faulu na Řezáče a Pešek svou druhou brankou stanovil konečný výsledek dramatického utkání. Tímto vítězstvím se Stařičané udrželi v soutěži, i když to po podzimní části nevypadalo růžově.

Staříč: Smetana - Jukl, Janota, Váňa, Michna - Vrtný (89. Koza), Pešek, Volný, Kovacs (87. Zátopek) - Tarkoš, Strakoš (70. Řezáč). Trenér: Martin Svoboda.

Fryčovice – Kozlovice 5:1 (4:1)

V posledním utkání sezony nastoupili domácí proti již jistě sestupujícím Kozlovicím v silně kombinované sestavě. A začali vlažně, což hosté v 10. minutě potrestali vydařenou střelou z dálky, když úspěšným střelcem byl M. Krpec. Vyrovnání přišlo o jedenáct minut později, kdy nádhernou přihrávku Michala Galáska lobem usměrnil Rumel za záda hostujícího gólmana. Domácí jakoby dostali chuť a po sklepnutí Rumla ve 25. minutě Hlavatý nechytatelnou ranou dal utkání jiný směr.

Fryčovičtí se dostali do tempa a začaly se rodit další šance. Jednu z nich zmařil na brankové čáře rukama P. Krpec a následoval pokutový kop. K míči se postavil Rumel a nadvakrát stanovil průběžný stav 3:1. A těsně před poločasem se měnilo skóre znova. Quitt přebral míč od Holuba a přes čtyři hráče soupeře po samostatné akci zavěsil počtvrté. Ve 49. minutě Rumel krásně sklepl míč hlavou do běhu Quittovi. Ten byl neomylný a svou druhou brankou v utkání uzavřel gólový účet.

Fryčovice: Ivánek – Holub, Randják, Bonk, Kulhánek (70. Baran) – Hlavatý, M. Galásek, Kužel (80. L. Nevlud), D. Galásek – Rumel, Quitt. Trenér: Lukáš Baran

Kozlovice: Škarabela – Žáček, P. Krpec, Žídek, Hruška – Prudký, Ermis, Bednář, Kocián (46. Adamec) – M. Krpec, Langer. Trenér: Petr Tichavský.