I. B třída – skupina C

Mosty – Dolní Datyně 2:1 (1:0)

Mostečtí začali naplňovat úlohu favorita už v prvním poločase. David Nieslanik zahrávající přímý kop našel přesně hlavu spoluhráče Kapsii a favorizovaní domácí vedli. Protivník ale zareagoval vyrovnávajícím gólem – Datko vyrazil střelu jenom před sebe a dobíhající hráč byl u míče dříve než gólman. Stejná situace dovedla k vítězné trefě domácí celek – Lukoš si udělal prostor, nebezpečně vypálil a pohotový T. Nieslanik doklepl míč za záda brankáře.

Mosty: Datko – D. Nieslanik, I. Lysek, Klečacký (70. Lukoš), Szlaur – S. Kufa (56. Běhal), P. Kufa, Kapsia, Turek (80. M. Konderla) – T. Nieslanik, Bula. Trenér: Vítězslav Bazgier.

Nebory – Jablunkov 2:1 (0:0)

Nebory si na jaře připsaly už deset bodů z dvanácti možných. Cesta k těm posledním ale vůbec nebyla snadná. V prvním dějství se na branky čekalo zbytečně, protože Cieslar nedokázal v čisté šanci nezkrotil míč a hostující L. Čmiel se Szotkowským měli zase vychýlenou mušku. Domácí vykročili ke třem bodům po změně stran, hosty za faul na Žajdlíka potrestal z přímého kopu Majer. Deset minut před koncem střídající Mendrok připravil střeleckou pozici pro Turoně a ten jí nepohrdl. Hosté zareagovali, Kluz ze zkrumáže vystřelil přesně k tyči. Vyrovnání měli na kopačkách Szotkowski se Šigutem, avšak neuspěli. „Po faulu na J. Čmiela nám rozhodčí upřel přímo evidentní pokutový kop,” hněval se hostující trenér Alois Sikora.

Nebory: M. Pyszko – S. Mrozek (61. R. Mendrok), R. Byrtus, Osmanczyk, Vranka – Žajdlík, R. Franek, Maier, Sliž (70. Oborny) – T. Turoň, K. Cieslar. Trenér: Petr Janeczko.
Jablunkov: Pindor – Szucs, P. Hudzieczek, J. Martynek, Straka – Czeczotka (71. Šigut), M. Kluz, Zbončák, J. Čmiel – Szotkowski, L. Čmiel (56. Tacina). Trenér: Alois Sikora.

Hnojník – Inter. Petrovice 5:3 (3:0)

I když to tak vůbec nevypadá, domácí fotbalisté měli průběh utkání zcela pod kontrolou. Jasně to dokumentuje první dějství, které vyhráli 3:0. Z Walicova rohu profitoval Mach a pak byli přítomni diváci svědky dvou akcí na jeden dotek, které předvedli Jochymek a Walica (střílel Kušnirák) a Jochymek s Kušnirákem (zakončoval Mach). Pochvalu si zaslouží i mladý A. Klus, který asistoval u trefy Macha a v neposlední řadě i Kušnirák skórující po samostatné akci. Petrovice se dostaly do hry po závaru a díky dvěma proměněným penaltám za fauly Rusze a Glace.

Hnojník: Lamoš – T. Jantoš, Pieter, P. Rusz – Glac, M. Stryja, Walica, A. Klus – Jochymek (70. R. Stryja), Kušnirák (81. M. Klus), Mach (75. Hlávka). Trenér: Marian Kuczyński.

MFK Karviná B - Sedliště 0:1 (0:1)

Hosté věděli, co od domácího favorita mohou očekávat, a proto zvolili defenzivní sestavu se třemi stopery. A odvedli opravdu kvalitní práci, která přiváděla domácí útočníky k zoufalství. Co prošlo obranou likvidoval pozorný brankář Majer. Hosté spoléhali na rychlé brejky a čekali na chybu karvinské obrany. Té se nakonec po půlhodině hry dočkal Sekanina a vstřelil úvodní, a jak se ukázalo později, i jedinou branku utkání. Rezerva Karviné si sice vytvořila i po přestávce tlak, ale dál než před šestnáctku se její hráči nedostali. Fotbalisté Sedlišť tak napravili svůj domácí výpadek z minulého kola. Domácí si cestu za postupem trochu zkomplikovali, druhé Mosty již na ně ztrácí pouhé dva body.

Sedliště: Daniel Majer – Karpeta (80. Smítal), Valas, Tomáš Majer, Verlík, Bílek – Prokeš, Kaloč, Berka, Ručka (85. Smichovič) – Sekanina (90. Röschl). Trenér: Jaromír Sládek.

Hrádek - Vendryně 1:3 (0:0)

Porážka znovu zkomplikovala domácímu týmu záchranářské úsilí. První část hry skončila bezbrankovým smírem, góly začaly padat až po obrátce. První (a současně poslední) důvod k radosti měli hostitelé, Kantor po centru Stoszka prudkou hlavičkou nedal brankáři Csikánovi žádnou šanci. Favorizovaná Vendryně, která v prvním poločase nevyužila dvě možnosti (Broda, Sikora), v rozmezí několika minut skóre otočila. O vyrovnání se tečovanou střelou z větší vzdálenosti zasloužil Walek, vítězný gól vsítil po rohovém kopu přesnou hlavičkou Bačík. Třetím zásahem zlomil odpor domácího kolektivu Broda, který na sebe upozornil pohlednou střelou.

Hrádek: M. Kawulok – Szlauer – Paszek, Goryl – Bojko – M. Pav, Duda, L. Byrtus – T. Stoszek (80. Schneider), J. Pav (60. Čapek), T. Kantor. Trenér: Stefan Franek.
Vendryně: Csikán – Bačík – Walek, Fojcik – P. Kohut, Mikula, Broda, Bilko, T. Sikora (75. J. Jochymek) – R. Cymorek (11. Liberda), Chwastek (46. Ploszek). Trenér: Zdeněk Černek.

Šenov - Dobrá 3:0 (2:0)

Momentálně třetí tým soutěže nastartoval jaro opravdu famózně, když ze čtyř úvodních utkání zvítězil hned ve třech z nich. Druhé domácí vystoupení po zimní přestávce nemohli Šenované začít lépe. Hned z prvního povedeného útoku skórovali, když se po předlouhém pasu Slívy prosadil před hostujícím gólmanem Baranem Karel Biela. Druhý gól si šenovský tým schoval sice až do závěru úvodní poloviny střetnutí, ale Bielova dorážka po spršce střel na hostující branku byla logickým vyústěním dlouhotrvajícího tlaku. Brankový účet završil po poločasové pauze díky překrásnému Štěpánovu uvolnění rozběhnutý Martin Klimša neméně povedenou střelou do levého horního růžku doberské svatyně. „Narazili jsme na kvalitního a velmi dobře připraveného soupeře. Šenov dokázal využít okének v naší obraně, těch bylo při neúčasti defenzivních pilířů Nikla a Fojtíka přespříliš,“ litoval hostující kouč Tomáš Zářický.

I přesto, že momentálně osmý celek soutěže dostal v Šenově „trojku“, neplnil v řadě okamžiků jen roli sparingpartnera. Především hbitý Filipčík se dostal v obou poločasech hned do několika slibných šancí, jenomže jeho technickým parádám se v první z nich postavila nepřesnost v zakončení. Poté, už v poločase druhém, z rychlého brejku orazítkoval Jančovu tyč a do třetice jej pro změnu domácí gólman zblízka vychytal. A když v samotném závěru vytasil proti Kendziorově dorážce vytasil domácí gólman zákrok par excellence, bylo jasné, že všechny body a další čisté konto v Šenově zůstane. „První branku jsme soupeři darovali po nepovedené ofsajdové pasti. Na druhou stranu jsme neproměnili několik stoprocentních šancí, jenom Filipčík byl čtyřikrát naprosto sám před brankářem a ani jednou se neprosadil. Výhra domácích je naprosto zasloužená,“ přiznal Zářický.

Dobrá: Baran – Damek (46. Horáček), Imričko, Gryžboň, Rajnoch – Palarčík, Hernik, Filipčík, Bednárek – Šmahaj, Figura (53. Kendzior). Trenér: Tomáš Zářický.

I. B třída – skupina D

Fryčovice - Třebovice 4:2 (1:1)

Hosté, coby poslední tým tabulky, rozhodně nenastoupili odevzdaně a ještě pětadvacet minut před koncem se schylovalo k překvapení. Domácí svého soupeře zpočátku jakoby podcenili a bojovní hosté šli ve 20. minutě do vedení po chybě brankáře Sýkory. Naštěstí byl při chuti domácí Kužel, který ve 35. minutě srovnal po přihrávce Rumla. I start do druhé části vyšel lépe hostům, kteří po hodině hry využili nedorozumění v domácí obraně ke vstřelení druhého úspěchu. Na 2:2 vyrovnal v 68. minutě Rumel, který obešel dva obránce soupeře a brankář byl na jeho střelu krátký. Vstřelená branka domácí povzbudila a po centru Barana otočil skóre v 72. minutě Kužel. Definitivní výsledek pak stanovil v 80. minutě svou třetí brankou v utkání pohotový Kužel.

Fryčovice: Sýkora – Bonk, Hubeňák, Konečný, Randják (62. Šlachta) – Němec, Baran (87. Blažek), Žurovec (46. Žídek), Daniel Galásek – Rumel, Kužel. Trenér: Miroslav Somr.

Lichnov - Staříč 2:2 (1:1)

Utkáni začalo počátečním oťukáváním. Po pěti minutách hry se dostali domácí do příležitosti, ale hlavička naštěstí pro hosty směřovala do náruče brankáře Smetany. Ve 13. minutě došlo k zapeklité situaci, po které byl vyloučen brankář Smetana po střetu s útočníkem domácích před šestnáctkou. Po poradě hlavního rozhodčího s pomezním došlo nakonec i na penaltu a hráči Staříče se moc zlobili na sudího Knolla. Domácí Hořelka ji se štěstím proměnil.. Po dosažené brance začali mít domácí územní převahu a vytvořili si i několik příležitosti. Ve 24. minutě se vyznamenal Kuchta, který křížnou střelu po zemi vyrazil a několikanásobnou dorážku domácí nezvládli. Ve 28. minutě po rohovém kopu Vojkovského se podařilo Volnému vyrovnat hlavou na 1:1. O chvíli později se červenalo také na straně domácích. Druhá půle začala dobře pro Lichnov, neboť ve 49. minutě zvýšil opět Hořela střelou k tyči na 2:1. Stařič zahrozil po pěti minutách ze standardní situace Peškem, který centrem našel nabíhajícího Jukla, ale ten hlavou přestřelil. V 66. minutě přišlo vyloučení Peška po druhé žluté kartě. Domácí opět získali převahu a snažili se rozhodnout utkáni ve svůj prospěch. Soustředěná obrana hostů a jejich bojovnost nakonec přinesla v 76. minutě vyrovnání po centru Váni a následné dorážce Čuby. Závěrečný tlak domácích hosté řešili taktickou hrou, což jim přineslo cenný bodík.

Staříč: Smetana – Weissmann (13. Kuchta), Janota, Jukl (71. Čuba), Bernklau - Bittner, Pešek, Váňa, Filip Vojkovský (60. Urbiš) - Volný, Šištík. Trenér: Karel Pešek.

Utkání Nýdek – Oldřichovice a Příbor – Kozlovice byly pro nezpůsobilý terén odloženy.