Málokdo ví, že trenérem Sokola Sedliště, který hraje v I.B třídě, je člověk, který se může pochlubit vizitkou nejmladšího hráče v naší nejvyšší fotbalové soutěži.

„Do ligy jsem nastoupil v šestnácti letech a osmi měsících. Hrál jsem tehdy za Baník Ostrava a ten zápas jsme odehráli na Interu Bratislava,“ prozrazuje dnes sedmačtyřicetiletý kouč Petr Bauman.

Premiéra v ligovém dresu mu vyšla tak náramně, že to rozhodně ani nečekal. Bauman totiž Na Pasienkoch dokázal ve své premiéře vstřelit svůj první ligový gól. „Bylo to velmi příjemné, dát branku hned ve svém úvodním startu, bohužel jsme ale nakonec s Interem prohráli 1:2,“ dodal Bauman. Ten si ze svého působení v ostravském Baníku rád připomíná pohárové střetnutí s Anderlechtem Brusel. „Bylo krásné hrát v Belgii, ale ze všeho nejvíce nejraději vzpomínám na mé působení v Chebu. Hrál jsem tam v základní sestavě, a hlavně tam byla výborná parta kluků. Zrovna nedávno jsem se se svými bývalými spoluhráči sešel. Zdeněk Koubek slavil své šedesátiny, a tak nás pozval. Hráli jsme proti Internacionálům ČR,“ řekl kouč, který tým Sedlišť dovedl po první polovině soutěže na pěkné třetí místo v I.B třídě.

VIZITKA TRENÉRA

Narozen: 3. ledna 1961 ve Frýdku-Místku
Hráčská kariéra: TJ Slezan FM, Baník Ostrava (v dorostu), RH Cheb, Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, TŽ Třinec, Langenrohe (Rakousko), Holabrun (Rakousko), Lichnov.
Trenérské působení: Horní Žukov, Český Těšín, Sokol Hnojník, Sokol Mosty (2x postup), Biocel Vratimov, Sokol Lískovec, Sokol Sedliště.
Odehráno v lize: 109 zápasů / 7 branek
Za Československo ve výběrech mládežnických po jednadvacítku.

Trenérskou štaci načal Bauman v Horním Žukově, pak se přes Český Těšín a Hnojník dostal do Mostů u Jablunkova. „To bylo taky krásné období. Vždyť jsme s Mosty tehdy dokázali dvakrát postoupit,“ vzpomíná na své angažmá v Mostech Petr Bauman. Poté se trenér, který v lize odehrál přes stovku utkání, přestěhoval do Frýdku-Místku, a tak se opět měnilo jeho trenérské angažmá. Po Vratimovu následovalo krátké působení v Lískovci a dnes Bauman působí u týmu ze Sedlišť. „Můj odchod z Lískovce nebyl hladký, ale vše je již za námi a nemá smysl se k tomu vůbec vracet. Nyní jsem v Sedlištích a tady chci dokázat, že těm klukům mám co dát,“ věří Bauman.

Po právě odehraném podzimu jsou jeho svěřenci na třetím místě a v klubu panuje dobrá nálada. „Udělali jsme dost bodů, takže jsem spokojen. Škoda jen našeho posledního zápasu v Nýdku, kde jsme prohráli 1:2. Na jaro bychom chtěli posílit a pak se pohybovat ve vrchních patrech tabulky. Na postup do vyšší soutěže to ještě není, ale budeme se určitě snažit,“ doplnil Petr Bauman. Mezi pilíře sedlišťské sestavy patří jistě čtyřiačtyřicetiletý Milan Bialý, dále pak nejlepší střelec mužstva Petr Juřica. „V záloze ještě hráli dobře Tomáš Sekanina a Láďa Smichovič. Musím ale pochválit v podstatě všechny kluky z družstva,“ dodal Bauman.

SOKOL SEDLIŠTĚ

Soutěž: I.B třída, skupina C
Umístění: 3. místo
Střelci: Petr Juřica – 9, Jan Kaloč, David Kaloč a Vilém Durák – 4, Ladislav Smichovič – 3, Tomáš Majer, Petr Otýpka a Jan Verlík – 2, Tomáš Sekanina a Václav Karpeta – 1
Nejvíce žlutých karet: Tomáš Sekanina a Ladislav Smichovič oba 4.
Červené karty: bez karet
Nejvíce odehraných minut: Jan Kaloč a Daniel Majer - 1170.