Člen reprezentační šestnáctky totiž před několika dny podepsal tříletou smlouvu s účastníkem německé nejvyšší soutěže z Kolína nad Rýnem.

„Pro mě je to jen část splněného snu, za kterým chci jít. Jsem si ale moc dobře vědom, že je přede mnou ještě hodně dlouhá cesta," uvedl mladý fotbalista na klubovém webu frýdecko-místeckého celku.

   Přečtěte si také: Frýdecko-místecký Ostrák si zahrál za reprezentační výběr ČR U14

Ostrák se tak stal dalším frýdecko-místeckým odchovancem, který bude běhat po německých trávnících. V minulosti se do Bundesligy probojoval obránce Petr Škarabela, či útočník s reprezentačními zkušenostmi Václav Svěrkoš.

„Tomáš je ale vůbec prvním našim fotbalistou, který od nás přestupuje do zahraničí. I proto jsme mu v takové nabídce bránit nechtěli," řekl manažer mládeže MFK Frýdek-Místek Radomír Myška.

Pro Ostráka se splnění jeho fotbalového snu otevře ale až od 1. července letošního roku. Dříve totiž z důvodu svého věku do zahraničí přestoupit nemůže.

„Ten čas budu mít alespoň na to, abych se zdokonalil v němčině. Sice se už v základních věcech domluvím, ale sám vím, že až tam budu úplně sám, tak to teprve bude ta pravá škola," usmál se Ostrák, který neopomněl poděkovat všem, kteří se na přestupu podíleli.

„Velký dík patří všem mým trenérům ve Frýdku, nesmím ale opomenout ani svého tátu, který mi v individuálních trénincích dal vůbec nejvíc. Hodně mi pomohly také i atletické a fitness tréninky," dodal ještě hráč MFK Frýdek-Místek.