FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)

Třinečtí nenavázali na úspěšná vystoupení ve druhé lize a vůbec tak nepotvrdili pověst nejlépe bránícího mužstva této soutěže. Nezopakovali ani vydařenou generálku, v níž před startem sezony se stejným rivalem uhráli bezgólovou plichtu. Brzké vyřazení omlouvá snad jen skutečnost, že byli jediným druholigovým celkem, jenž se ve 2. kole poháru musel postavit protivníkovi z nejvyšší soutěže.

Další omluvou pro Třinecké může být skutečnost, že zatím co Hanáci vyrukovali do boje v plné síle, domácí kouč Kouřil šetřil řadu hráčů před sobotním těžkým zápasem v Opavě.

Třinec začal utkání velmi špatně. Obránci už ve 4. minutě nepokryli Hudce, který po Melinhově rohu tvrdou střelou otevřel skóre zápasu. Druhý gól připravil centrující Janotka pro kanonýra Ordoše, jemuž stopeři znovu dopřáli až příliš mnoho prostoru. Další Ordošovu šanci skvěle zmařil brankář Lipčák. Druholigový tým v prvním dějství hrál, až na hrubky v obraně a zahozené šance, docela dobře. Dvakrát se mohl radovat Doubek, jenže v obou případech netrefil bránu. Neprosadil se ani Ceplák, protože Lovásik jeho střelu vyškrábl na roh. Před pauzou se neujal ani Doubkův přímý kop.

Ve druhém poločase se domácí hráči složili, začali působit zcela odevzdaným dojmem. Favoritovi nedalo moc práce udržet vedení. Třinečtí nedokázali zastavovat jejich útoky, Hanáci si vytvářeli šance jako na běžícím pásu. Ke gólu měli blízko Janotka, Kaščák, Ordoš, Hudec a Kazár, který nastřelil břevno. Na opačné straně zahrozil pouze Joukl, ale Lovásik jeho tutovku vyřešil. Zbylé dva góly do třinecké sítě padly po povedených akcích. Souhře Kaščáka s Onofrejem mířícím do šibenice a spolupráci Kazára se skórujícím Janotkou uznale zatleskali i domácí diváci, kteří po čtvrtém gólu začali houfně opouštět hlediště.

„Pomýšleli jsme na postup, chtěli jsme odehrát kvalitní zápas. V poli byla hra vyrovnaná, v šestnáctkách byl nebetyčný rozdíl. To nebyla první a druhá liga ale extraliga a okresní přebor,“ řekl na tiskové konferenci tichým hlasem zklamaný trenér poražených Miroslav Kouřil. Své mužstvo za předvedenou hru hodnotil velmi negativně. „Moje zklamání je veliké, připomnělo mi to loňský podzim, kdy jsme ani nebyli druholigovým týmem. Z výsledku jsem hodně zklamán, nebyli jsme schopni proměnit ani jednu ze čtyř šancí. Nerad bych teď kritizoval jednotlivce, protože těch jmen mám v hlavě plno,“ nešetřil kritikou Kouřil. Třinečtí tak mohou složit reparát v zítřejším utkání v Opavě, kde zápas začíná v 17 hodin.

Třinec: Lipčák – Kopecký, Chlebek, Zítka, Matěj – Joukl, Šalamoun, Ceplák, Eismann (46. Lisický) – Maceček (61. Szmek), Doubek (46. Veselý) Trenér: Miroslav Kouřil.

Branky: 5. Hudec, 34. Ordoš, 79. Onofrej, 85. Janotka. Rozhodčí: Matějek – Handlíř, Drastík. Bez karet. Diváci: 907.

ROMAN BASELIDES