Letos třiatřicetiletý zkušený záložník je momentálně zraněný, během zimní přípravy si vážně poškodil vazy v koleni. Bývalý hráč Baníku Ostava, Znojma, Třince, Dětmarovic, Tachova, Přimdy a německého Eslarnu vypomáhá jako asistent trenéra Josefu Michalkovi.

Pár kol před koncem jste v tabulce na druhém místě. Dáváte si za cíl postup do okresního přeboru?

Chtěli bychom to zkusit, pokud by se to tedy podařilo. Rádi bychom si vyzkoušeli, jaké to je ve vyšší soutěži.

Vloni se Návsí motalo u dna tabulky, letos se pohybuje na špici. Co je příčinou posunu k lepšímu?

Zpočátku, kdy byl založený klub, výsledky nenasvědčovaly tomu, že by se někde mělo postupovat. Mužstvo se postupem času dávalo dokupy. Teď jsme na druhé pozici a začínáme se bavit o tom, jestli to teda zkusíme na postup, nebo ne. A řekli jsme si, že tu šanci musíme chytnout za pačesy. Ale vloni se o postupu vůbec nehovořilo. Snažíme se hrát co nejlépe, zatím nám to vychází.

Tréninková docházka je slušná, na hráčích je vidět chuť. Hraje to nějakou roli?

Okolní mužstva mají potíže s tréninkovou účastí. Ve čtyřech, pěti nebo šesti lidech na tréninku to nikoho nemůže bavit. My máme dobrou partu a jasně jsme si řekli, že buďto na ty tréninky budeme chodit v deseti dvanácti lidech a bude nás to bavit, nebo ne. Když přijdou čtyři kluci, trénovat se nedá, akorát jsou naštvaní. Trénink by měl být takovým relaxem a odreagováním po práci.

Vidíte na spoluhráčích výrazný výkonnostní vzestup?

Postupem času každý z těch mladých kluků nabývá zkušenosti a zlepšuje se. Spíše bych řekl, že se zlepšili po taktické stránce. Zpočátku totiž nikdo pořádně nevěděl, kde má běhat, kdo má kopat rohy, na kterém postu má hrát. Postavila se jedenáctka a hotovo. Teď se to staví na těch zkušenějších hráčích, kteří dostávají konkrétní pokyny. Pečlivější taktika přinesla zlepšené výsledky.

Jak vypadá váš momentální zdravotní stav?

Osm let jsem bydlel v Čechách, ale fotbal jsem hrál v Německu v Landeslize na úrovni divize. A tam jsem se zranil. Pak jsem se přestěhoval zpátky, ale čtyři roky jsem fotbal nehrál. Začal jsem trénovat v Návsí. S tím, že pokud bude noha držet, rád jim pomůžu. Rok to bylo dobré, jenže v zimě v přípravném zápase se mi při sprintu z ničeho nic podlomila noha. Urval jsem si meniskus a křížový vaz. Nevypadá to dobře.

Takže teď jste pravou rukou trenéra Michalka?

Jelikož jsem se zranil, vedení mě požádalo, zda bych trenérovi nepomohl. Souhlasil jsem, dělám mu asistenta. (rom)